Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

DH Masters 2018 - 5. turnaj

Finále DH Masters 2018 je tu.První listopadový víkend bude ve znamení finálového kola DH Masters 2018. Pokud si vzpomenete na minulý rok a turnaj ve Faerii, tak tentokrát to bude něco podobného.

Budeme hrát karetně-taktickou free to play hru Duelyst.Vaším úkolem bude poskládat si balíček karet a poté v duelu porazit svého soupeře. Budeme hrát klasické duely 1v1.

Před začátkem turnaje prosím věnujte pozornost alespoň tutoriálu - zabere to asi 10 minut a budete znát základy. Další příprava už záleží jen na vás. Pokud budete chtít do hry proniknout více, doporučuji Duelyst guides.

Pravděpodobně budeme hrát systémem "základní skupiny - playoff pavouk". Zápasy se budou hrát vždy na jedno vítězství, pouze finálový zápas a zápas o 3. místo se odehrají na dvě vítězství. Pavouk se nejspíše odehraje systémem double elimination.

1. místo – kredit 25 euro
2. místo – kredit 15 euro
3. místo – kredit 10 euro


Jako vždy se uskuteční také tipovačka a divácká tipovačka.

Organizace

Turnaj proběhne o víkendu 3. - 4. listopadu 2018. Je nutné se do něj předem registrovat (stačí mi poslat krátkou zprávu do DH pošty). Deadline pro registraci je pondělí 29. 10. 2018 23:59:59.

Seznam aktuálně zaregistrovaných je k dispozici zde: odkaz

Obecné informace o turnaji DH Masters naleznete na stránce facebookové skupiny a na turnajovém webu.

Rozpis zápasů zveřejním po ukončení registrací.

Pravidla
- Budeme hrát pouze s balíkem Lyonar Kingdoms. Balík si však můžete upravit dle vlastních představ.
- Je povoleno mít v balíku pouze basic karty! Jak je poznám?
- Pokud se prokáže, že soupeř zahrál nepovolenou kartu, znamená to automaticky kontumaci zápasu.

Vyzvat hráče na souboj je velmi snadné. Stačí si ho přidat do přátel na Steamu a poté mu přímo ve hře odeslat pozvánku.

Příjemnou zábavu! :)

Kwoky

Chcete, aby byl na DH blogu uveřejněn i váš článek? Pošlete nám ho na e-mail clanky@databaze-her.cz.


Diskuze ke článku

< >
Vyhodnocení tipovačky 2018. Můžete se podívat na finální tabulku s čísly: odkaz

Zaujalo mě, že celkem 4 z vás tipli v posledním kole číslo 1239.

Velmi těsně jste stříleli okolo výherního čísla 1318, ale nikdo ho netrefil přesně.

A ani jinde jste neuspěli, takže poslední tipovačka končí smutně, bez výhry. Snad se na vás usměje více štěstí příště :)
Už mám všechny tipy. Pokud večer nebudu moc společensky unaven, vyhlásím výsledky tipovačky :)
Pro zajímavost - v tuto chvíli eviduji nevyzvednuté výhry ve výši necelých 250 euro. Snad si to nebudete chtít vybrat všichni najednou :)
Časově je to dost náročný no, ale letos a asi i příští rok bych to měl zvládat, samozřejmě asi ne vždy, ale letos to vyšlo fakt hezky. Největší zábava jsou pro mě ty streamy, nejvíc jsem si užil tu mlátičku, kdy koukání bylo fakt super a Kwokyho komentář je prostě top.
@Kwoky (06.11.2018 01:22): já to nikdy nebral, že je to o tom Tě vidět prohrát. Spíš jsem to vnímal, jak Kisizak naznačila, jako uznání zásluh a že jen nejlepší jsou si hodni zahrát s Tebou
Tak já se taky přidám, gratuluju všem zúčastněným (vrchním příčkám o to víc), i tipovatelům.
A děkuju za příležitost se přidat k tomuhle neobvyklému klání, bylo to supr :D

A teď se musíme sebrat a uspořádat nějaký turnaj taky pro Kwokyho, aby mu to nebylo líto.. :D
@Kunick (05.11.2018 10:00): Opět jsem si půjčil pravidlo z F1:

Penalty points will remain on a driver’s Super Licence for a period of 12 months after which they will be respectively removed on the 12 month anniversary of their imposition.

U nás to bude tak, že se trestné body "zapomenou" po pěti odehraných turnajích.

Cílem je penalizovat chronické hříšníky, ne jednotlivá menší zaváhání.
@Kwoky (04.11.2018 23:00): No sakra, kdybych neměl přehozenýho Drekta a Psyxe, tak jsem vyhrál a takhle je z toho bronz, ale i ten je super. Díky za možnost tipovat i za celé DH Masters. I když je to neskutečná práce, je velmi záslužná a opravdu tě obdivuji, že se o to tak staráš a vkládáš do toho neskutečné množství času, energie a peněz.
@Kwoky (04.11.2018 21:53): a jak je to s těmi tresty? přijde mi, že jsi je neodečítal. Tedy pokud platí ta tabulka trestů pod celkovou tabulkou turnaje na webu.

Jinak díky za celý ročník a ikdyž na výběr her furt nadávám, tak celou Tvou práci hodně oceňuju.
Výsledky divácké tipovačky udělaly v celkové tabulce řádné tornádo. Posuďte sami...

Garion 4+0
RomcaT 3+1
Gotreg 3+0
Bragi 3+0
Jumas 2+2
Can 1+2
Strady 0+2

Hlavně Psyxe a Drekta jste správně tipovali na prvních dvou místech, jen někdy v opačném pořadí. Garion zaválel a uhodl hned čtyři přesná pořadí. Tím se dostal na celkových deset bodů shodně s Jumasem. A nakonec ho i v celkovém pořadí přeskočil - o jeden jediný trapný usoplený pomocný bod! Mazec! :)

Vítězem divácké tipovačky pro rok 2018 se stává Can, který ve druhém turnaji trefil všechno (za 8 bodů) a už ho nikdo nedokázal dohnat.

Kompletní výsledky najdete na webu.

Gratuluji vítězům. Ozvu se vám do DH pošty.
K turnaju som sa pripojil až ked sa hrala Brawlhalla ale aj tak musím povedať že celé DH Masters sú veľmi dobre zorganizované takže sa pripájam k potlesku Kwokymu :) a samozrejme gratulujem víťazom
Ano opět díky Kwokymu, hlavně za sehnání nového sponzora <3

Bramborový hattrick je doma! *fanfáry*
@Kwoky (04.11.2018 21:53): Já chci ještě výsledky divácké tipovačky :) Vím, že mám deset bodů, což by mi na udržení druhého místa mohlo stačit, ale zajímá mě, jak jsou na tom ostatní.
Díky za letošní roční, byla to paráda. A úcta Kwokymu, že vydržel streamovat tak dlouho :D Já jsem jen z toho sledování teď úplně znavenej a to jsem na rozdíl od něj nemusel celou tu dobu všechno komentovat :D
Pěkný turnaj, díky za něj. Zápasy byly hodně napínavé, aspoň pro mě. Jen časově náročné :) Taky díky za Stream, navíc těch diskutovaných deset minut zpoždění bylo ku prospěchu, páč jsem se mohl po hře vždy podívat na většinu zápasu z jiného úhlu.
Dohráno jest...

V 5. turnaji DH Masters 2018 zvítězil Psyx po nervydrásajícím finále. Drekt získal druhé místo a Fatality si vydřel místo třetí.

1. Psyx
2. Drekt
3. Fatality
4. RemixSvK
5. Steve
6. Crash
7. Eru
8. Kunick
9. Gordon
10. Walome
11. kiwizak
12. Red

V celkovém pořadí DH Masters 2018 to znamená, že vítězem a DH Masterem se stal Drekt.

Díky všem za bezproblémový průběh turnaje a téměř bezproblémovou sezónu. Příprava na 4. sezónu je již v plném proudu. Uvidíme, jestli nebude poslední, ale zatím nebudu předbíhat. Nashle v březnu 2019 :)

EDIT: Aktualizovanou tabulku s celkovými výsledky najdete na webu.
loool ten Lidl Sellout. Doufám že součást cen letos budou ty sladký tyčinky.

@Kwoky (03.11.2018 22:41): Počkej, to jsme myslím už řešili, ne? Loni jsem takhle získal celkové čtvrté místo. To předpokládám musí být už v pravidlech. Nebo myslíš něco jinýho?

A celkově si myslím že to s tím štěstím nebude tak dramatický. Vždy byly u mě špatný karty způsobený mojí neochotou měnit si je z ruky pryč
Rozpis zápasů na zítra (právě to tam sypu): odkaz

Navíc odehrajeme také zápasy o pořadí, které ve schématu nejsou zakreslené.
O 9. místo (Gordon vs Walome) v 16:15
O 11. místo (kiwizak vs Red) v 16:30
O 7. místo v 18:15
O 5. místo v 19:15

Mezi 16:45 a 17:30 bude pauza.
@Kwoky (03.11.2018 22:48): Já právě nechápal jak je možný že maj všichni soupeři co táhnout. Po každým tahu jsem si říkal tak jsem situaci vyřešil teď už nebude mít soupeř čím táhnout a ono ne... potom jsem se kouknul na twitch co měli a zjistil jsem že se karty daj měnit:D

Každopádně je krásně vidět že ta hra o náhodě není, bo ty jména vepředu jsou zase vepředu a je tam spousta pěkných kombinací.
@Kwoky (03.11.2018 21:57): Já si poskládal balík, jen jsem nevěděl že si v průběhu hry můžu každý kolo kartu vyměnit. I když jsem si tam nacpal do balíku minimum kouzel (poměr 32:8) a všechny provokatéry s tím že budu všechno blokovat a budu hrát pomalou opotřebovávací hru s blokací pohybu, haldou rytířů a schopností generála z nich skvělý útočníky. Místo toho jsem měl kšunty na obsazení mana portálů a kouzla. Provokatéra jsem měl kromě úvodního zápasu jen jednoho za zápas a zombie jsem nedostal nikdy. Každopádně jsem udělal určitě spoustu dalších chyb. Třeba jsem špatně využil ranged jednotky, kašlal na nějakou kalkulaci dmg a pohybu. Ale zčásti už to bylo z frustrace z toho co jsem měl v ruce.
Doplním ještě pravidlo, které nechápu, že není v oficiálních pravidlech DH Masters (můj fail).

V případě shody bodů v celkovém pořadí budu rozhodovat stejně, jako se to dělá v F1.

A trophy will be awarded to the driver who sets the most points during the
championship season. In the event of a tie the holder of the greatest number of second places will be taken into account and, if there is still the tie, the holder of the greatest number of third places and so on until a winner emerges.
If this procedure fails to produce a result, the FIA will nominate the winner according to such criteria as it thinks fit.


Tedy podle počtu prvních míst. Pokud to nerozhodne, tak podle počtu druhých míst a tak dále. Na rozdíl od FIA ten konec ale udělám jinak. Pokud se nerozhodne ani podle počtu osmdesátých míst, tak je to plichta a jsou dva lidé se stejným umístěním.

Pokud se chce Fatality zítra stát šampionem, potřebuje porazit Drekta o více než 12 bodů.
@Red (03.11.2018 19:40): Proto je v úvodním článku to "poskládat balík" :) No co už s tebou :)

@Walome (03.11.2018 21:00): Díky za pochvalu. Stále je co vylepšovat. Nechystám se být profi streamer, tak snad to jde aspoň takhle nějak sledovat. Dneska jsem vám dopřál vyšší bitrate, než obvykle. Dohromady jsem uploadnul necelých 15 GB :)

@Kunick (03.11.2018 21:28): Je to tak. I jsem to v komentáři občas zmiňoval a taky mě to štve. Dá se to řešit asi jedině smrťákem, který když umře, tak dostaneš kartu.

@Drekt (03.11.2018 21:41): Pěkný analyst desk. Tohle řešení by mě nenapadlo (ve smyslu "jít s generálem doprostřed, abych ho ochránil před lítavkama"... Jako WTF? :) )

LIDL sellout :D
@Drekt (03.11.2018 21:41): tak samozřejmě, že tam jsou i ostatni aspekty jinak by to nikdo nehrál :)

ale ve formátu turnaje je vliv příchozí karty od určité fáze obrovský - prostě raději prohraju jako s PsyXem, kde je vidět, že je někde jinde než good/bad luck.
@Kunick (03.11.2018 21:28): Je to hodně o pohybu, nejlepší příklad, co jsem dnes viděl byla situace v zápasu Gordon-Psyx: >>>Situace tady<<< Schválně koukněte, co byste v té chvíli udělali za Gordona vy.

Vypadá to jako ztracená situace, že? 2x létavci, které nemůže zabít, a zabijí (no nakonec i zabili) v dalším kole jeho.

Jenže řešení to má a celou situaci mohl ještě Gordon obrátit následovně:
>>>Správna odpověď tady<<<

Takhle je Gordon chráněný a látavci ho nemůžou zabít od nikud a sám má našlápnuto na kill v dalším kole.

Jinak jo, Psyxovy pak přišla karta, která by toho provokatéra zabila, ale healnul by tím Gordna o 5 životů, takže by ho stejně nemohl zabít a Gordon by tak měl pořád šanci.

Je to prostě i o movementu, nejen o lucku :P
Díky všem za perfektní průběh turnaje. Řeknu vám, že příště si sedmihodinový stream asi rozmyslím :) Bylo toho moc, co jsem nestihl udělat v reálném čase, protože jsem to plánoval na pauzy, které nakonec... nebyly. Stihl jsem si vždycky akorát skočit na WC a obepsat účastníky, aby se připravili. A už se jelo další kolo :) Ale bylo to super. Díky všem.

Velmi mě mrzí nepostoupení Kiwizak kvůli výpadkům internetu a také Reda, který sehrál nejdramatičtější match s Remixem (a to tak, že jsem si je na konci spletl - úplně mě zblbli). Ani pro nepostupující (Kiwizak, Red, Gordon, Walome) turnaj nekončí. Zítra si určitě nenechte ujít zápasy o 9. a 11. místo.

Ze skupiny A postupují v uvedeném pořadí:
Psyx
Steve
Eru
Kunick

Ze skupiny B postupují v uvedeném pořadí:
Drekt
Fatality
Crash
RemixSvK

Fatality, Crash a Remix měli 3 vítězství a vzájemné zápasy zatočené do kruhu. Tak jsem to musel vylosovat.

Rozpis zápasů s přesnými časy vám pošlu do DH pošty. Každopádně ve 3 odpoledne začínám opět streamovat.

jako je to hrozne o štěstí - pokud hra dojde do faze , kdy oba hráči hrají jen kartu, která jim práve přišla, tak je to pure luck
@Red (03.11.2018 19:40): Tak to vymieňanie je dosť dôležité :D Ale je pravda že to bolo hlavne o šťastí v tom čo ti príde na ´´ruku´´, takže sa stále môžeš vyhovárať že súperi mali boží karty :D
Tak jsem si chtěl postěžovat, že soupeři dostávali boží karty a ja nic a teď jsem teprve zjistil že jdou vyměňovat:D
Ok, chápu. (Ačkoli jak by se ze základníma kartama mohlo stát p2w ne tak docela). Ale ono to je je vlastně jedno :D
@kiwizak (03.11.2018 13:50): Strašně bys tím pomohla lidem, co tomu už věnovali 2 týdny času :D Přecejen, DH Masters je víc casual friendly, prostě přijdeš a hraješ bez většího tréninku. Imho tady dal Kwoky zbytečně moc času před turnajem, ale co už.
@Kunick (03.11.2018 13:33): Pochybuju. -- Ale dá se to hrát i poměrně svižně.

Nejvíc mě mrzí, že nemůžeme hrát i s ostatními balíky, klidně jenom ty základní karty. Je pro to nějaký zvláštní důvod?
nevite jestli jdou nějak vypnout všechny ty animace?

ta hra by trvala o polovinu miň času pokud by každé vyvolání, útok a pohyb nebyly tak děsně pomalé
@Psyx (03.11.2018 11:45): Je vidět ruka toho, koho spectatuju.

Ok, dal jsem deset. To bohužel znamená, že nebudu moct vůbec komunikovat s diváctvem (asi nemá smysl reagovat na 10 minut staré zprávy).