Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

DH Masters 2018 - 3. turnaj

3. turnaj DH Masters 2018 je tu. A bude to masakr...Na přelomu června a července (june/july) proběhne třetí letošní turnaj ze série DH Masters. Opět se můžete těšit na online zápasy 1v1.

1. místo – kredit 25 euro
2. místo – kredit 15 euro
3. místo – kredit 10 euro


Jako vždy se uskuteční také tipovačka a divácká tipovačka.

Organizace

Turnaj proběhne o víkendu 30. 6. až 1. 7. 2018. Je nutné se do něj předem registrovat (stačí mi poslat krátkou zprávu do DH pošty). Deadline pro registraci je pondělí 25. 6. 2018 23:59:59.
Facebookové události - konec registrace a termín turnaje

Seznam aktuálně zaregistrovaných je k dispozici zde: odkaz

Obecné informace naleznete na stránce facebookové skupiny a na turnajovém webu.

Co se bude hrát?

Hra pro třetí turnaj DH Masters 2018 je free 2 play bojovka Brawlhalla.Pokud máte rádi hry jako Mortal Kombat nebo Street Fighter V, máte hbité prsty a rychlé reflexy, tak s registrací rozhodně neváhejte.

Základní tipy pro hru:


Pravidla

- Není dovoleno využívat chyby hry. Máte-li pochybnosti, zda je nějaký trik legální, raději se mi včas ozvěte.
- Hrajeme duely 1v1 na 3 životy a s časovým limitem 5 minut. Zápasy v základní skupině budeme hrát na dvě mapy (tedy 2 zápasy na 3 životy, celkem maximálně 10 minut), tedy výsledek 2:0 nebo 1:1. V playoff pak budeme hrát na 2 vítězné zápasy (výsledek 2:0 nebo 2:1). Zda to bude single elimination, double elimination nebo jinak, to rozhodnu po ukončení registrací.
- Je povoleno používat všechny postavy, které jsou v danou dobu zdarma. Ve hře probíhá pravidelná rotace hrdinů, takže je možné, že pokud si teď někoho natrénujete, tak o turnajovém víkendu tam nebude. To nejsem schopen nijak ovlivnit, takže se s tím zkuste poprat :) Postavy, které nejsou zdarma dostupné pro všechny, nejsou povolené.
- Level postavy ani hráče není omezen. Je povoleno mít na postavě maximálně jeden čtvereček navíc oproti výchozím statistikám.
- Arénu volte vždy náhodnou (random), hra vybere za vás.
- Hra automaticky nahrává replaye. Po skončení zápasu mi je prosím zašlete spolu se screenshoty se závěrečnou tabulkou na e-mailovou adresu kwoky@seznam.cz. Do předmětu e-mailu uveďte "DH Masters" a svoji přezdívku na Databázi. Replaye jsou povinné a jejich nedodání bude ohodnoceno trestnými body. Soubory s replayi najdete ve svém počítači ve složce C:\Users\uživatel\BrawlhallaReplays.

Příprava před zápasem proběhne následovně:
- Přidejte si soupeře na Steamu do přátel.
- Oba spusťte hru.
- Jeden z vás založí místnost takto: V hlavním menu vyberte Custom game room - Create room - Private room.
- Nahoře klikněte na Settings a nastavte místnost takto:

Mód: Stock
Match time: 5:00
Lives: 3 (tedy ten, který zemře potřetí, prohrává)
Max players: 2


Hráč, který nezakládal místnost, se připojí přes ikonu Friends vpravo nahoře v hlavním menu (ikona "hlavičky"). Klikne na soupeře a vybere možnost Join.
Vyberte si postavu (je nutné ji potvrdit) a spusťte zápas (defaultně klávesou C).

Doplňující info
Ve hře není health bar v pravém smyslu, ale každý hráč má v pravém horním rohu ikonu s barevným pruhem. Čím víc úderů hráč dostane, tím víc se jeho proužek obarví. Pokud je bílý, tak na něj mají údery malý vliv. Jakmile je oranžový nebo červený, pak na něj mají údery mnohem větší efekt (odletí dál). Pokud hráč zemře, jeho barva pruhu se vrátí zpět na bílou.

Nezapomeňte si změnit v nastavení ovládání klávesu Y za Z podle Vašeho rozložení klávesnice (vpravo nahoře Options - Controls - Change controls).


Příjemnou zábavu! :)

Kwoky

Chcete, aby byl na DH blogu uveřejněn i váš článek? Pošlete nám ho na e-mail clanky@databaze-her.cz.


Diskuze ke článku

« Novější Starší »
Omlouvám se za zpožděné vyhlášení tipovačky.

Jedna oranžová nápověda vám stačila k tomu, abyste její okolí rozstříleli svými tipy na maděru :) Nakonec se do výherního čísla 180 trefili tři účastníci, kteří získávají kredit 10 euro na nákup na Steamu:

Steve, Eru, Bragi

Ostatní tipy nám odhalily další dvě nápovědy. Příští tipovačka bude asi hodně zajímavá :) Hodně štěstí.

Aktuální tabulka: odkaz
Našel jsem způsob, jak se vrátit k předchozí verzi hry. Což je super, protože jsem ty replaye nejen nevybral od všech, ale nestihl jsem je ani nahrát. Držte mi palce, aby se mi to za týden povedlo rozchodit.

Když se to povede, tak natočím tutoriál. Je to lehké, ale rozhodně ne jednoduché.
Další turnaj proběhne 1. – 2. září 2018. Konec registrace je 27. 8. 2018. Registrovat se můžete už teď.
Diváckou tipovačku v tomto kole vyhrál Jumas se skóre 2+1, ale je to teda o prsa 70A :)

Hodně tipujících zkoušelo dát na přední místa Fatalityho nebo HolyMeatballa, ale oba se nakonec umístili níže, takže svým fanouškům žádné body nepřinesli. Nejlépe jste tipovali umístění Drekta a Steva.

4 tipující dali Lauronu na 6. místo jako náhradnici, ale nakonec se zúčastnili všichni zaregistrovaní, takže za tento tip nikdo nic nezískal.

V tomto kole tedy výsledky dopadly takto:
Jumas 2+1
RomcaT 2+0
Strady 2+0
Can 1+2
Psyx 1+1
Garion 1+1
Gotreg 0+3

V celkovém pořadí se nic moc nezměnilo a s náskokem 4 bodů stále vede Can nad Jumasem. Na 3. místo se těsně posunul Garion.

Celou tabulku výsledků najdete na turnajovém webu.
Jupí, vyhrál jsem diváckou tipovačku tohohle kola, to jsem měl jen 2+1.
@RemixSvK (02.07.2018 10:35): Bylo to myšleno tak, že jsem zkrátka neměla vymyšlenou žádnou konkrétní taktiku...jinak jsem samozřejmě trénovala. Nejvíce s Gotregem, který se neúčastnil :)

To jak psal drekt - že je vhodná chvíle k útoku, hned po tom, co ten druhý použije mocný útok, jsem si uvědomila až někdy v průběhu turnaje..šlo o to, správně odhadnout ten správný moment a hlavně být v té správné vzdálenosti od toho druhého....ne vždy se to podařilo :)
@Gordon (02.07.2018 09:57): To, že jsem vyhrála tím naším treninkem určitě nebylo (beztak jsme trénovali jen chvíli) :) nejsem schopná si zapamatovat taktiku vůči každému hráči zvlášť...jediné co jsem potřebovala vědět bylo, s kým kdo bude hrát a tak vybrat nejvhodnější postavu..všechno ostatní byla čirá improvizace a instinkt.
@Drekt (02.07.2018 01:07): Takže záznám netřeba, super!

@Walome (02.07.2018 09:18): Ty si mě porazil? Však jsem ti natrhl prdel a pak ses vymluvil že musíš jít. :-)

Edit: vlastně jo, při mé první hře kdy jsem ani navěděl jak se to ovládá. :-D

@Laurona (02.07.2018 08:31): Myslím že ve hře o místo se mi tě takhle povedlo trefit minimálně dvakrát, ale stejně si vyhrála a dokonce předtím porazila fatalityho, trénink s tebou očividně přinesl ovoce. ಠ_ಠ
Tak dnes to bylo fakt něco! Díky všem za hry, musím říct, že jak Laurona, tak Steve hráli velmi dobře a chvílemi jsem se jich i bál :D No a něco by si zasloužilo říct k našim zápasům s Remixem, které jsem prožíval asi nejvíc.

Remix používá něco, čemu se říká Sig spamming. Tzn. opakované používání jednoho nebo dvou silných útoků, který má Cassidy rychlé, silné a se slušným dosahem… Spoustu lidí to nemá rádo a nadává na to, ale jinak regulérní taktika, která má i nevýhody.. Pokud se s těžkým útokem netrefí, zůstává Remix malou chvíli po provedení útoku naprosto bezbranný (nemůže uskočit ani útočit) a lze tak potrestat..

Toho jsem využil v našem sobotním zápase, vždy ho přeskočil a v té chvíli po jeho útoku napíchl do zad :D To mi vycházelo dobře, byl to můj plán i na dnešek, ale tentokrát si na to dal mnohem větší pozor, takže mi to v prvním zápase nevyšlo.. To jsem pak zazmatkoval, a změnil postavu, což nakonec taky nebyla správná odpověď a prohrál tak 2:0.

Když jsme se střetli ve finále znova, věděl jsem, že potřebuji jinou taktiku. Nevím, jestli jste si někdo všiml, ale čtvereček který jsem měl z obrany do rychlosti, jsem jsi naopak přidal do obrany (jelikož rány od Cassidy dávají fakt velké zranění a já chtěl vydržet co nejvíc) a začal hrát mnohem víc takticky.

Všiml jsem si že Remixovy to jde jen s těmi pistolemi, ale kladivem moc ne, tak byl můj záměr v prvním kole mu ani nedát šanci se k nim dostat a bral mu všechny zbraně v okolí :D to se mi dlouho i dařilo a nakonec jsem díky tomu i vyhrál :D
V druhém kole měl štěstí a získal pistolky hned, takže díky tomu dorovnal 1:1.

No a ve třetí mapě, jsem odhalil jeho ultimátní slabost, a to že to spamovaní útoků, mu funguje, jen pokud útočí soupeř na něho :D Začal jsem mu uskakovat a nechal útočit jeho, což už mu moc nešlo a jakmile jsem se dostal do vedení, chtěl jsem vyhrát na čas… Nakonec ale stihl 15 vteřin před koncem dorovnat a muselo se jít do prodloužení, které už přiznávám bylo spíš o náhodě :D

Ale super, díky Kwokymu za Stream, teď jsem zpětně koukal a fakt paráda, vypadalo to že si to i sledující užívali, a udělali jsme pořádnou show, takže jsem rád :)
Chtěl bych všem poděkovat za zápasy a Kwokymu za organizaci. Gratulace nejlepším.
Aktuální tabulka s celkovými výsledky: odkaz

Kvůli absenci se Psyx propadl na 4. místo, zatímco Drekt se vyšvihl do těsného vedení. Pěkně se nám ta tabulka míchá :)

Zítra snad zvládnu tabulku přenést na web, aby to trochu vypadalo.
Máme dohráno. Všem moc děkuji za účast a bezproblémovou domluvu. Je mi jasné, že vám občas lezu na nervy s vypisováním, ale snažím se psát opravdu nutné minimum.

Základní skupiny jsem popisoval níže, takže k nim se již vracet nebudu. Playoff byla pořádná jízda. Odehrálo se JEDINÉ utkání, které skončilo 3:0, a to ještě proto, že Fatalitymu spadl internet. Jinak všechny zápasy končily 3:1 nebo 3:2. Pět zápasů se rozhodovalo až ve třetí mapě, jeden z nich byl dokonce samotné finále, které končilo až prodloužením. Neskutečné!

Zápas RemixSvK vs Drekt se během turnaje odehrál celkem 3x. Poprvé v základní skupině a dnes v playoff dokonce dvakrát. Šlo o skutečné souboje titánů.

Na 3. místě se umístil Steve, který v prvním zápase prohrál s Drektem, pak všechno vyhrál (Fatality, Gordon, Crash) až znovu potkal Drekta, který ho vyřadil.

Druhé místo obsadil RemixSvK poté, co nejprve prošel bez prohry až do finále (přes Reda, Gordona a Drekta), až se s Drektem znovu potkal až úplně na konci.

Vítězství ukořistil Drekt, který musel zdolat Steva, Lauronu, prohrál s Remixem, znovu porazil Steva a nakonec v dramatickém finále až v posledním prodloužení udeřil Remixe tak šťastně, že z toho byl rozhodující kill. Gratuluji!

Celkové pořadí v turnaji je tedy toto:

1. Drekt
2. RemixSvK
3. Steve
4. Crash
5. Laurona
6. Gordon
7. Red
8. Fatality
9. - 12. kiwizak
9. - 12. Walome
9. - 12. HolyMeatball
9. - 12. Crow
13. - 16. Bragi
13. - 16. Eru
13. - 16. watchOut
13. - 16. Kunick

Všechny administrativní a organizační věci vyřídím zítra. Ti, co víte, kolik tipů do tipovačky mi máte poslat, tak posílejte. Hlavně mi prosím co nejdřív dodejte dema, je to tentokrát opravdu důležité.

Pokud se Fatalita už rozdýchala z mé výhry, tak Lauronu čeká opravdu tvrdý boj. :-)
Já to s ním měl těsný.
Tak moje půlnoční seance s Gordonem a Drektem mě přivedla k přehodnocení tipů. Gordonova kontrola prostoru není "jen", je pro jeho postavu klíčová a Crash může docela narazit. Chvílema jsem si připadal jako baseballový míček kde byl Gordon pálkou. Na vyrovnanou hru proti Drektovi jsou potřeba aspoň tři bojovníci, dva nestačí. Steve to bude mít hodně těžké. To taky znamená že Remix je dalším favoritem, když s ním dokázal držet krok...nemám proti němu šanci:(
U nás ve skupině to bylo podobný, Walome mi dal dvakrát větší dmg než já jemu ale spáchal tak tři sebevraždy. Eru podobně. Kwoky mi ale říkal že sebevražda je taky kill.
Moje Tipy:

Laurona vs Fatality - Tohle bude souboj přirozených talentů, kteři přitom ve hře moc nenatrénovali, ale nepoměr tu je. Laurona si IMHO namaže Fatalityho na chleba. Fatalityho rychlost učení herních mechanik je pověstná, ale ještě by měl potrénovat.

Steve vs Drekt - Tak Drekt je co jsem viděl zápasy kategorie sama o sobě. Já bych mu prostě dal zlato a soutěžilo by se o druhý místo. Stevovi samozřejmě držím palce.

Crash vs Gordon - Crash útočí a Gordon umí jen kontrolovat prostor s kopím. Bude záležet na mapě, ale opět myslím že Crash má víc natrénováno a to bude pro Gordona kámen úrazu.

Red vs Remix - Oba strávili ve hře podobný čas, nicméně soudě podle výkonů v předchozích zápasech je Remix o stupeň lepší (prohra s Drektem je prohra s bohem) Navíc jsem viděl jak na srazu válí v Mortal Kombatu:)
Ja bych jen chtel podotknout, ze killy (ktere rozhoduji o poradi ve skupinach) nejsou to same co score. Zkratka kdyz enemy skoci sam do propasti, tak to neni kill, ale suicide. Takze pokud se rozhodovalo podle killu, melo by se to prepocitat..

Svoje zapasy jsem si prepocital a Gordon teda mel o 1 kill opravdu vic, 15:14 jestli jsem pocital dobre. Ale urcite bych tak prepocital Kiwizaky treti misto.

Jestli jsem neco nespletl.
Já nějak myslel že Kwoky profík je, že komentoval nějaký mistrovství. Každopádně to je úplně něco jinýho než se na to dívat bez zvuku.

A klidně si brawlhallu taky zahraju. Přeci jen hrát to s někým z databáze má úplně jiný náboj než dostávat čočku od anonymů.
Máme za sebou všechny zápasy skupiny D. O první místo ve skupině byl nakonec velký boj, ze kterého vyšel s pěti výhrami o chloupek (konkrétně o jeden kill) lépe Gordon. Na druhém místě, také s pěti výhrami, se umístil Fatality. Nepostupová místa tak zbyla na Crowa a Kunicka. Crow však dokázal sehrát s Gordonem jeden zápas až do prodloužení.

Kompletní pavouk pro playoff tedy vypadá takto: odkaz (Pokud uvidíte starý rozpis, stiskněte v prohlížeči Ctrl+F5)

Tabulku s výsledky základní skupiny si můžete prohlédnout zde: odkaz

Nyní sestavím časový rozpis zápasů. Playoff odehrajeme ve večerních hodinách, začátek bude cca v 18:30. Fatality se ke svým zápasům dostaví až ve 20:00, takže předtím odehrajeme všechno ostatní.

@Walome (30.06.2018 20:41): Dík. Mám rezervy, protože tu hru tak dobře neznám a občas se zasekávám :)
Škoda že nejsou nějaké zápasy útěch, člověk k tomu přičuchne, začne ho to bavit a pak má smůlu :'(
Je dohráno i ve skupině B. Nakonec z prvního místa postupuje Red, který získal 5 výher a má o 1 kill více než Steve. Steve tak postupuje z druhého místa.

Nepostupující Walome a Eru se ale určitě nemusí stydět za své výkony. Děkuji za účast a budu se těšit zase příště.

Pavouka i tabulku jsem aktualizoval. Zbytek zápasů odehrajeme dnes večer. Začínáme ve 20:30.