Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Všeobecně o hrách

Chci si přidat Black Mesa do svého Steam účtu, ale nějak to nefachčí. Najdu si hru na Greenlightu, dám 'add to collection', vyskočí na mě prázdné dialogové okono, kde jsou pouze tlačítka OK a Cancel. Ani jedno nezpůsobí, že by se mi hra objevila v knihovničce.
Jak to funguje?
@MartinezZ (17.08.2013 19:15): Jo po tom co se stalo z tf2 free to play jsem měl úplně stejný dojem. Nahrdnula se tam spousta lamek, která nevěděla jak správě zahat vozík dopředu nebo že běhat se spyem a střílet jen koltem není to pravé, takže mě hra hodně rychle omrzela. Když jsem tomu ale asi dva měsíce zpátky dal znovu šanci tak mě to zase začalo bavit už tam lidi hráli víceméně normálně. Jen teda ty oblečky a klobouky občas působili hodně ujetě.
@Aba (17.08.2013 18:47): Dobře, zapomněl jsem dodat "Zabitá pro mě".

NA druhou stranu, když jsem sledoval ostatní hráče, vyměňující a hledající šrot pro vytváření serepetiček, zatímco na hlavách měli kdo ví co, takže už ani nebylo vidět, kdo je v týmu a kdo u nepřítele, díky způsobu chování bych to lidmi snad ani nenazval.
Jediné Free to Play, které jsem kdy zažil (MMO nehraju) byl Team Fortress 2, kde tím tu hru Valve zcela zabilo. Od é doby jsem hru nainstaloval a spustil jen jednou, zhrozil se ještě víc a vícekrát ji už instalovat nebudu. A vzhledem k tomu, že k F2P bude možná směřovat i Left 4 Dead 3 (či co to bylo za drby), a tudíž i možné případné Team Fortress 3, čekám u Valve snad už jen na HL3 a tečka. Firma se tím pohřbívá a nemyslím, že u ostatních her tomu bude jinak, pokud se ze hry udělá taková prodejná maškarní děvka.
@7c (17.08.2013 10:18): v tom s tebou docela i souhlasím, kdyby byly free playe jako je např. u Path of Exile(koupíš si jednotlivé věci, které jsou jen designem postav, případně zvířátko), tak řeknu ok, ale takové sebevědomí o svém produktu má málokdo :)

Já bych si klidně i zaplatil ale muselo by to mít: kvalitní akční pvp systém s full lootem(= malá komunita), nizký level cap(jde hlavně o pvp ne o půl roční tunení buildu postavy) a přehršel dalších možností, jako vykrádání domů, stavění měst a jejich boření, ale tohle vážně je jen pro málokoho, dneska v podstatě komunita hráčů, která ráda výzvy, vychcípala. Já jsem odkojenej na Ultimě online, hlavně českých shardech s role playingem(viz můj koment u Ultimy) a větší zábavu jsem v životě nikdy nezažil! Vše je podmíněno a tvořeno jen hráči(hodně si tedy slibuju od Xsyonu, který jede na velmi otevřeném sandboxu modelu s hardcore prvky o přežití "kmene") Jinak další perfektní hrou pro mě bylo Shadowbane(válka o zdroje).

V podstatě nic jiného kvůli čemu hrát MMOrpg neb MMO prostě víceméně nemá smysl, AI patří tradičně v těchto hrách mezi nejhorší(asi aby to utáhl server) a nejtupější(teda Diablo 3 je tomu celkem svojí ai dost podobné).

Nikdy nezapomenu jak nás v UO hráči(ano bezpečnost měst zajištovali hráčské charaktery) naháněli a stopovaly po mapě, jak jsme loupili a rabovali a posléze dostali přes držku a pozatýkali naše charaktery(14 dnů reálného vězení na postavu XD), pak si přesunuli sídlo a začali na novo. Politikaření mezi frakcemi taky bomba.

Tohle mi dnes MMo prostě žádné nenabízí a shardy hardcore ultimy také ne, protože mají většinou nízkou hrací základnu(české pod stovku) a v zahraničí je zas takovej chaotickej bordel, že tam se zorientovat by trvalo tak měsíc ve vztazích mezi frakcemi atd.
@7c (17.08.2013 10:18): F2P je zlo, ale vychází přirozeně s debilního systému poplatků MMOček (právě ty měsíční). Proč bych měl sakra platit za reálný čas a ne ten herní? Vysvětli mi jeden jediný rozumný důvod.
Build a Meridian4 Megabundle (minimálně tři hry - jeden dolar), obsahuje hry:
Na steamu:
Chains
Chrome + SpecForce Bundle
Crash Time 2
Grotesque Tactics: Evil Heroes
Grotesque Tactics 2: Dungeons and Donuts
Nikopol: Secrets of the Immortals
Pacific Storm
Pacific Storm Allies
Penguins Arena: Sedna's World
Post Apocalyptic Mayhem + DLC
Robin Hood: The Legend of Sherwood
Scratches - Director's Cut
Stellar Impact
Tank Universal
Trapped Dead
Wasteland Angel
Na desuře:
Deadly 30
Holy Avatar vs Maidens of the Dead
DRM free:
Astroslugs
Big Rig Europe
Bus Driver
Bridge Constructor
Hot Dog King
Rhiannon
Stalin Subway
Stalin Subway - Red Veil
The Chosen
Bonusů bude pět, první je hra Space Trader: Merchant Marine na steamu.
@Aba (17.08.2013 01:33): Netuším, neznám popravdě ani jedno.

Každopádně graficky to (alespoň podle videí) vypadá docela dobře (těžko odhadnou, jak se hraje, ale ty změny od té 2010 verze zní slibně). Navíc tu opravdu není moc MMO postavených na pravidelných poplatcích - a f2p je dle mě zlo.
Stále ještě mohu darovat.
Burnout Paradise: The Ultimate Box Origin Key
Crysis 2 Maximum Edition Origin Key
Medal of Honor Origin Key
+
Thomas Was Alone Steam Key
Kdyby to nebylo všechno GoGed, tak nemám důvod se po tom dívat. Takhle mám několik much jednou ranou.
D&D klasiky (kompletní série NwN, IwD, BG, P:T, ToEE, FR:DS, D&D:D) za pětikilo na GoGu!
Jako hoši nic ve zlým ale podle mě jste vážně retardovaní debilové, cpát hry který se snaží co nejlépe vypadat realisticky do výtvarné stylizace?? jste dementi. To je jako když se vás někdo zeptá, co máte rádi za knížky a začnete jmenovat filmy, fakt demence!!!

Za mě(HRY, KTERÉ NĚJAKOU VÝTVARNOU STYLIZACI KURVA MAJÍ!!!):
Monaco; Gorogoa, Asteroid Base, Superbrothers: Swords and Sworcery
OT: Doufám, že si Walome poslechne poslední podcast Games s Vávrou. Mluví tam totiž o tom, jak neskutečně pokročilé mu GTA V z vývojářského hlediska přijde.
Vlastně asi ještě i Portal 2, ale viděl jsem jen ten začátek a grafika mě dost potěšila (ušli dlouhou cestu, Source-kluci, od těch svých 26x26 pixelových textur v HL2).

A co se herního UI týká, tak myslím pořád platí, že králem je v tomhle ohledu World of Warcraft. Vtipné, že tu nejlepší věc na hře se snad nikdo z konkurence okopírovat nepokusil.
- grafiky - Witcher 2, Journey, The Last Of Us (tu jen cutsceny, pri volnem pohybu to vypada o dost hur)
- výtvarného konceptu/stylizace/názoru - Zeno Clash 2, Journey, Asuras Wrath
- UI, technického zpracování - u toho si vsimam jen jak moc je to dokurvene, cokoliv bych napsal bych napsal proto ze jsem si na to zrovna vzpomnel. (Treba DmC.) A obecne treba nejlepsi UI je obvykle zadne UI >_>
@Say (15.08.2013 16:39): Na optimalizaci TW2 si pamatuji ještě z hraní na starším počítači, proto jsem do profilu hry napsal i - "Úplně nový engine GRACE společně s kvalitní optimalizací umožňuje hraní ve vysoké kvalitě i na starších low-end počítačích včetně rychlých loadingů." Na novém PC už na tom vlastně nezáleželo (60 FPS při nejvyšších detailech), ale tu optimalizaci pro starší stroje oceňuji i dnes.

Inventář jsem do hodnocení nezapočítal, protože ses na něj ptal v předchozí odrážce.
@Eru (15.08.2013 15:52): Two World II a technicky zvládnuté?! To si ze mě musíš dělat ptáky, protože právě technické zpracování bylo to, proč jsem nemohl pokračovat v hraní dál. A docela mě to zamrzelo... Mizerná optimalizace, dlouhé loadingy, bugy (a navíc ten inventář, tfuj).

@Maximus (15.08.2013 15:55): Dík, že sis ani nepřečetl, co vlastně řešíme=D
Za mňa su najlepšie hry za posledne 3 roky jednoznačne -

DISHONORED - som tam nahral 30 hodín a na žiadnu inú hru nespomínam s takou veľkou láskou

WITCHER 2 - graficky a príbehovo najlepšie dobrodružstvo, nikdy sa mi v hre nestalo aby som nepreskočil čo i len jeden rozhovor

SKYRIM - áno, druhý domov a totálny žrút času

HOTLINE MIAMI - kráľovsky zábavný gameplay, ešte nikdy ma nebavilo tak umierať, dokonca som asi hodinu hrania strávil len tancovaním s panákom na hudbu :D

PORTAL 2 - dobrá kampaň možno s najlepším herným finále (na lepšie si nespomeniem) + príjemný coop
Ech, jo.

Wow Efekt - Far Cry 2 (ale ten je už přeci kapánek starší, takže asi) Witcher 2
Dishonored
Dishonored
Dishonored