Bus Driver

02.11.2007

Simulátor vodiča autobusu. Vašou úlohou je previesť niekoho niekam - v meste i mimo mesta. Zastavujete na zastávkach, dodržujete pravidlá cestnej premávky, snažíte sa chodiť načas a nevystrašiť cestujúcich (či už prudkým brzdením alebo nehodou). Za to všetko dostávate/strácate body a tie sa Vám započítavajú do výsledného skóre po jazde.

V hre nájdete 12 modelov autobusov (vopred dané, s ktorým pôjdete) a 30 jázd v rôznej dennej dobe a počasí.

Kdybyste chtěli zkusit jiné vedení linek, je tu možnost - kdysi jsme s bráchou rozluštili strukturu herních dat a přepracovali vedení linek, jízdní řády i aktivity. Kdyžtak napište, můžeme se pokusit to nějak předat, včetně návodu na instalaci. :-)

Koukám, že tady hra nesklidila příliš velký úspěch. Škoda, protože tak špatná zas není a určitě má co nabídnout (mezi autobusovými simulátory určitě). Moje výhoda byla, že jsem přesně věděl, co mám od hry očekávat a to se mi také dostalo - obyčejná a nudná práce autobusáka, dodržování dopravních předpisů a jízdního řádu apod. Co byste také od řidiče autobusu chtěli?

Vcelku se mi líbilo zpracování města, změny počasí (zvlášť jedno z posledních kol, kdy sněžilo), rozmanitost autobusů a další drobnosti. Naopak se mi nelíbilo, že je ve hře úplná absence kloubových autobusů, že město často působí dost mrtvě a že jednotlivé kola jsou si podobná jako vejce vejci (koho to překvapuje, že? :-)), i když občas se tu a tam najde kolo zajímavější, jako například převést vězně z vězení do nemocnice, aniž byste museli dodržovat dopravní předpisy a pár dalších. Také poschoďoví autobus mi přišel jako zajímavé zpestření.

Určitě šlo toho na hře spoustu změnit, upravit, doladit či přidat. Třeba bodování bylo občas dost nelogické. Jo a mimochodem, ve hře jsou tramvajové koleje, ale za celou dobu hraní, což může být tak kolem 3 hodin, pokud jedete na zlatou hvězdičku, jsem žádnou neviděl.

A našlo by se toho jistě mnohem víc, ale proč být hnidopich. Stačí si ty "drobné" nedostatky odmyslet a dostanete solidní simulátor autobusu, který určitě alespoň na chvíli zabaví.
Možná si někdo klepe na hlavu při pohledu na mé hodnocení.Ale já si zase klepu n ahlavu při čtení komentářů typu "je to jen řízení autobusu".Ano hra se jmenuje bus driver.V překladu "řízení autobusu".Kdo si například od hry s názvem NHL slibuje basketbal také bude zklamán.Já ani nevím proč, al eu hry jsem se ohromně bavil.Kdo mě poskytne možnost prostě si jen tak bez nároků na nějaké vedlejší, stupidní minihry mohl jezdit autobusem typu MHD a to je prostě všechno?V tomhle je hra originál.Žádných sto vedlejších, zbytečných úkolů.Prostě jsi řidičem autobusu a finito.V tomhle je hra skvělá.
Jó, autobusák tvrdej chleba má. Denodenně v provozu, lidi věčně nepříjemní, samá červená, další účastníci silničního provozu neumí řádně řídit, no co vám budu povídat.
Na rovinu - toto není zrovna simulátor, ale spíš taková arkádka, kde si vyzkoušíte řídit pár druhů busů, které se chovají skoro stejně. Hlavním a vlastně i jediným úkolem v této hře je dovézt autobus z bodu A do bodu B a po cestě se ještě proklestit pár dalšími body a zbodnout cestou pár cestujících. Takže nic extra nečekejte.
Hra už pamatuje nějaký pátek a i v době vydání to tak vypadalo, každopádně grafika je účelná a nijak neurazí, pokud nejste přehnaně útlocitní.
Osobně se mi Bus Driver líbí a když si potřebuji odfrknout, tak čas od času si ho dám.
Jednoduše řečeno - určitě to není ta best of hra, kterou jste kdy hráli, ale dovede zpříjemnit nějakou tu chvíli.

Pro: zajímavé trasy, rozličné autobusy, fajn na odreagování

Proti: semafory, účastníci provozu, časem přijde stereotyp

Mám rád autobusy i trolejbusy. Bus Driver je vlastně první hra, kde si člověk hraje na řidiče autobusu. Je vlastně jedinná, protože Bus "Simulatory" od Astragon se nedají počítat jako hra :)

Na hře mi vadí pár věcí, třeba, že si nejde zvolit autobus na nějakou jízdu, vždy je určený. Další neduh je, že si nejde nastavit vlastní trasu. A o absenci kloubaků (když SCS určitě umí skript dvou spojených vozidel ze svých Trucků) ani nemluvím.

Bodový systém je vlastně hlavní náplně hry, body člověk dostavá za každou blbost. Ale to je někdy i dobře, ono stačí jezdit s blinkrem z pruhu do pruhu a máte body.

Autobusů je plno, i tras. Jsou tam klasické školní autobusy, vězeňské autobusy, se kterýma můžete jezdit jak hovada, Renaut Citybus znamý z většiny Českých měst a spousta další amerických autobusů.

Pro: Grafika, zvuky, hratelnost, město. Přeprava vězňů, obtížnost, různorodé trasy.

Proti: Lidé reagujicí na brzdu, absence kloubových autobusů a poškození i chodců.