Alarm für Cobra 11: Burning Wheels

Alarm for Cobra 11: Crash Time 2, Crash Time II

simulátor > závodní simulátor *
akce > arkáda
27.11.2008 PCX360
Třetí část nově nastartované série podle známého televizního seriálu Kobra 11 od vývojářů Synetic, celkově se však jedná již o sedmou hru v řadě.

Burning Wheels nově přináší do hry konečně volnou jízdu, mnohem lepší fyziku, grafiku a větší množství aut. Celkem se v průběhu hry objeví 46 různých typů vozů, kde jsou poprvé vidět i řidiči za volantem. Vašimi protivníky budou opět silniční a dálniční piráti, zloději aut, vrahové a vyděrači, a to ve 41 misích a scénářích odehrávajících se buď na dálnici nebo ve městě. Navíc je vložena bonusová mise Madcop a 3 stupně obtížnosti. Těšit se můžete na nového Semirova parťáka Bena Jägera a nový soundtrack.

Hra vyšla pod názvy Burning Wheels a v českých zemích je distribuována pod názvem Crash Time 2.

http://www.vg247.com/2014/10/08/free-pc-games-1-million-giveaway/ Giveaway. ;)

Po Kobře 11: Nitro jsem po letech narazil na pokračování. Pánové a dámy ze Syneticu již po X-té recyklují svůj engine použitý ve World racing 2, stále ho vylepšují a vydávají další a další kobry. No dobrá, to nevadí. Co ale vadí je to, že se ty hry od sebe zase tak moc neliší. A to je prosím odděluje 5 let. Je však pravda, že vylepšení tu jsou.

Crash time 2 je hra, kde v kulisách průmyslové zóny moderního města honíte různé šmejdy a snažíte se jim zabránit v páchání zločinu. Celá hra pak staví na tom, že všechno se dá vyřešit z auta (takže žádné přestřelky, nebo chytání zločinců pěšky) a když se zločinec nechce nechat zastavit, tak ho prostě roztřískáme na kaši. Takže realitu práce policie to nepopisuje vůbec. Ono to po pravdě zas až tak moc nevadí. Díky tomu je hra akční, pořád se něco děje, honičky jsou adrenalinové a hranice mezi úspěchem a neúspěchem je tenká (podařilo se mi neuspět při splnění 99% mise jen proto, že mi nepřítel udělal myšku, to mě zmátlo a místo do něj jsem napálil v plné rychlosti do zdi).

Město je hodně členité a obsahuje až nechutné množství různých bočních uliček. Nedá se ale projet všude, protože jsou zde často rozmístěné ploty, které nejdou prorazit. A pak jsou tady ploty, které prorazit jdou. A ty jsou vzhledově skoro k nerozeznání. Moc vtipné... Aspoň, že výborně funguje GPSka, která vás navede nejkratší cestou k cíli. Občas je vyhledaná cesta trochu krkolomná, ale tohle se jim opravdu povedlo. Potěšily mě i další detaily - vtipné billboardy či značky, supermarket Lidaldeka, hamburgery Mac Schmeck, lekárna prodávající Antrax nebo smrad vycházející z kadibudek v autokině (kde zrovna budou večer dávat příběhy Kobry 11). Nahlas jsem se rozchechtal u české cedule s logem Gambrinusu, která láká návštěvníky na hovězí plátek na hříbkách :) Plusové body u mě hra získala i za systém a model poškozování vozidel při nárazu. Při rozvržení města šla ale logika trochu na vandr, protože lidi nemají kde bydlet - je tu jen pár rodinných domků, pár řadovek a to je vše.

Silný tah na branku hra předvádí v multiplayeru (split screen až pro 4 hráče). Vzhledem k dostatečně šíleným vozidlům (F1, bagr, motokára, Tribun) se lze opravdu dosyta vyřádit.

Když to budete brát jako oddychové arkádové ježdění, kde se naráží a policie běžné používá nitro, které se dobíjí za jízdy, tak je to dobrá zábava. Vozový park je slušný, mise by mohly být trochu rozmanitější. Ještě tak dva tři díly a myslím, že Synetic vydá opravdu skvělou hru.

P.S.: Když narazíte do krávy, začnou vzduchem lítat steaky a rozprskne se jako v Carmageddonu :)

Dohráno za 12 hodin.

Pro: Grafika, auta, zvuky některých motorů, pocit z jízdy, akce, pěkné město, vtipné detaily

Proti: Jednotvárnost misí, příliš mnoho ničení protivníků