Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Chains

25.11.2008
60
7 hodnocení Platformy
Žánr

Forma
placená hra
Rozsah
samostatná hra
Multiplayer
ne

Chains je logickým rychlíkem postaveným na pravidlu "spoj 3". Zde se do řetězu velikosti 3 a větší spojují různě barevné kuličky. Hra má 20 úrovní (splněním úkolu v jedné se zpřístupní následující) a každá z nich vyžaduje trochu jiný přístup k řešení - některé jsou víc o rychlosti, u jiných je potřeba důkladně taktizovat, v dalších je zapotřebí obojího. Každá úroveň tak má svá vlastní pravidla. Hra disponuje vektorovou grafikou, zajímavým hudebním doprovodem a fyzikálním enginem, který často hraje významnou roli v chování jednotlivých puzzlů.


Poslední diskuzní příspěvek


Nejlépe hodnocené komentáře

  • PC 30
Chains jsme cíleně zakoupili za 0,40 €; reálně stojí asi za polovinu této částky.
Většina levelů nemá s logikou moc společného: jde o rychlost, štěstí a přesné kliky. Hra navíc není docela casual: když je například zadání „5 minut se 100% koncentruj a pokud budeš mít štěstí, vyhraješ”, bojí se člověk nádechu, natož pak oddechu.
Design hry je jednoduchý a čistý. Obsahuje ale spoustu ne úplně špatných věcí, které šly udělat mnohem lépe:
* Malý barevný rozdíl mezi pozadím a kuličkami
* Časovač a informace o průběhu levelu fontem asi 4pt kdesi v rohu
* Hudba nereflektující průběh levelu: když jde do tuhého, mohla by třeba zrychlit nebo se změnit.

Závěr:
V jádru velmi pěkná hra, kterou však táhnou ke dnu různé designové přešlapy. I tak je ale zábavná a dá se hrát i dohrát. Jednou, když venku pršelo, nefungoval internet a vypadl proud, jsme ji dokonce spustili znovu!

Pro: Základní myšlenka, fyzika kuliček i prostředí

Proti: Drobnosti snižující hratelnost

+14