Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Chains

25.11.2008
62
8 hodnocení Platformy
Žánr

Forma
placená hra
Rozsah
samostatná hra
Multiplayer
ne

Chains je logickým rychlíkem postaveným na pravidlu "spoj 3". Zde se do řetězu velikosti 3 a větší spojují různě barevné kuličky. Hra má 20 úrovní (splněním úkolu v jedné se zpřístupní následující) a každá z nich vyžaduje trochu jiný přístup k řešení - některé jsou víc o rychlosti, u jiných je potřeba důkladně taktizovat, v dalších je zapotřebí obojího. Každá úroveň tak má svá vlastní pravidla. Hra disponuje vektorovou grafikou, zajímavým hudebním doprovodem a fyzikálním enginem, který často hraje významnou roli v chování jednotlivých puzzlů.


Poslední diskuzní příspěvek


Nejlépe hodnocené komentáře

  • PC 30
Chains jsme cíleně zakoupili za 0,40 €; reálně stojí asi za polovinu této částky.
Většina levelů nemá s logikou moc společného: jde o rychlost, štěstí a přesné kliky. Hra navíc není docela casual: když je například zadání „5 minut se 100% koncentruj a pokud budeš mít štěstí, vyhraješ”, bojí se člověk nádechu, natož pak oddechu.
Design hry je jednoduchý a čistý. Obsahuje ale spoustu ne úplně špatných věcí, které šly udělat mnohem lépe:
* Malý barevný rozdíl mezi pozadím a kuličkami
* Časovač a informace o průběhu levelu fontem asi 4pt kdesi v rohu
* Hudba nereflektující průběh levelu: když jde do tuhého, mohla by třeba zrychlit nebo se změnit.

Závěr:
V jádru velmi pěkná hra, kterou však táhnou ke dnu různé designové přešlapy. I tak je ale zábavná a dá se hrát i dohrát. Jednou, když venku pršelo, nefungoval internet a vypadl proud, jsme ji dokonce spustili znovu!

Pro: Základní myšlenka, fyzika kuliček i prostředí

Proti: Drobnosti snižující hratelnost

+14
  • PC 70
Chains je velice zajímavá logická hříčka, i když v podstatě o logiku zde příliš nejde. Většinou jde především o vaši výdrž a také štěstí. V podstatě spojujete tři a více stejně barevných náhodně padajících kroužků.

Každý level je jinak sestavený a také má většinou jiný úkol, který musíte splnit. V některém levelu musíte vydržet likvidovat kroužky pět minut, přičemž nesmíte o určitý počet přijít. V dalším levelu zase musíte vytvořit dlouhého hada z jedné barvy nebo zlikvidovat všechny kroužky na mapě, s tím že některé jsou bezbarvé a vy je předem určenou barvou vybarvujete. To funguje velice dobře a většina levelů je i zábavná, až tedy na ty časové, které jsou trochu napínavé a pokud se vám nepovedou těsně před časovým limitem, docela to naštve.

Jako mínus lze označit špatně umístěný odpočet, který je v levém dolním rohu, kam se těžko dívá, když musíte sledovat herní pole, přitom by ho jednoduše stačilo dát nahoru a doprostřed, odkud vypadávají barevné kroužky, protože byste ho měli víceméně pořád na očích. Textové hlášky, které vám hra ukazuje, jsou většinou také špatně umístěné a ke všemu mizí strašně rychle, takže si ani nepřečtete, co vám hra ukazuje.

21/31 - Jeden z mnoha logických rychlíků, které většinou nehraji, ale rád zkouším nové výzvy. Tentokrát jsem měl docela šťastnou ruku, protože jsem se po většinu hrací doby bavil.

Pro: Zajímavé levely, obtížné

Proti: Časové levely, špatně umístěný časovač, příliš rychlé textové hlášky

+6