Deadly 30

30.03.2012

V Deadly 30, akční arkádě s tower defense prvky, musí hráč přežít 30 dlouhých dní ve světě zamořeném nemrtvými. Hráčovým alter egem zde není jen americký voják se samopalem MP 40, ale po záchraně se jím může stát také ruský voják s winchestrovkou nebo německá žena s brokovnicí. Mezi postavami v týmu lze libovolně přepínat, je možné nakupovat a vylepšovat zbraně (12 typů) nebo opevňovat jediné bezpečné místo (základnu) kulometnými věžemi či zátarasy (plot s ostnatým drátem) proti v noci se valícím vlnám zombies (11 druhů).

Během dne, kdy není aktivita zombies tak výrazná, si hráči mohou shromažďovat zdroje z nalezených vraků a truhel nebo upravovat obranu základny a tím se připravit na nadcházející noční boje. Po úmrtí všech členů týmu máte možnost vrátit se do hry vždy v začátku dne vašeho skonu.

Váš americký hrdina, začíná u dvoupodlažního zabezpečeného domu, kde máte elektrický generátor, který osvětluje prostor, truhlu, kde můžete koupit munice, zbraně, brnění a další užitečné předměty, a postel, která zrychluje čas do soumraku. Každý večer, je základnu pod ůtokem zombie a vy je musí zabít.Budovu lze vylepšovat ploty, krabicemi, obrannymi věžičkami.Pri hraní narazíte na další dva hrdiny, který Vám budou pomáhat.. Cíl hry je jednoduchý!Přežít všech 30 nocí.

Pokad Vás baví hry o přežití, kde musíte zabíjet hordy zombie tak tohle Vám vřele doporučuju,,

Co mě hodně ve hře vadilo byla neschopnost vašich hrdinů, kteřý se kolikrát nechali i zabít. Například při ůtěku na vaši základnu.
Ke konci je hra docela obtížná, nebýt toho posledního vylepšení toho opevnení, tak hru asi neudělám.
Na hře se mi líbí, jak každým dnem se zvyšuje obtížnost.Během hry se objeví i pár animací, který Vám zpříjemní hraní..
Co se týče délky hry, tak to byl takový nádech a výdech.

Pro: Hrdinové, zbraně, , zábava, hodně druhů zombie, hudba atmosféra

Proti: max level, ai vasich hrdinů,

Zombíci jsou stále v módě. Deadly 30 je celkem nenápadná kombinace Left 4 Dead a Tower Defence hry. Váš úkol je celkem prostý, a to přežít s Vaším triem 30 dnů a postřílet co možná nejvíce těch otravných, negramotných, lidožravých a vůči ostatním lidským rasám naprosto netoleratních zombíků. V noci se bránite a ve dne sbíráte všelijaký šrot, což je jako Vaše měna, za kterou si kupujete různá vylepšení.

Tuhle hru jsem vyhlížel už nějakou dobu, videa od těchto tvůrců mám moc rád,už jenom ten styl jejich kreslení je mi líbivý, a tak jsem ji nemohl nevyzkoušet. Všichni kdo jste hráli nějakou tu TW, tak víte, že jsou tyto hry brutálně návykové a to platí i o této hře, tahle Vás jen tak nepustí, dokud ji nedohrajete.

Je velká škoda, že zde není co-op mod, to by tuto hru pozvedlo o několik úrovní výše. Nedokážu si vysvětlit jak se mi mohla kreslená, 50 MB indie hra takhle sekat. Strašně mi to kazilo celou hru. Ovládání bylo celkem krkolomné, několíkrát se mi stalo, že jedním klikem místo opravy své polorozpadlé zdi jsem se dostal do prvního patra základy. Dálepak je Vaše postavička rychlejší když skáče dopředu, to se dělá dvojklikem šipky, takže Vás bude bolet ruka. V rámci TW jsem zažil daleko větší nerváky, než bylo toto, klidně bych i obtížnost zvýšil. Spíše než při obraně bunrku, jsem umíral venku, když jsem se nestačil vrátit včas. Ale budiž, je to indie. Byl bych moc krutý, kdybych strhával hodnocení za tyhle mínusy (ale doladit to mohli)

Deadly 30 je zajímavý počin a v rámci indie her je to opravdu bomba, ale pouze na několik hodin. Takže pokud se Vám nechce rozjíždět časově náročná hra, tak tady máte jasnou volbu.

PS: Doufám, že příjde pokračování!

Edit: 25.4.2013
Po již 4. dohrání musím přiznat, že se o jednohubku nejedná, to střílení zombíků je jako droga. Bohužel jsem si již začal více všímat i tupé AI, boti to někdy hodně kazí Hlavně když se jedná o poslední noc a máte nasednout do vrtulníku

Pro: Návykovost, Animace, Naučíte se recyklovat kovy

Proti: AI, Začnete rozebírat sousedovic auto