Grotesque Tactics 2: Dungeons & Donuts

Grotesque Tactics II: Dungeons & Donuts

17.11.2011

Druhý díl rpg série Grotesque Tactics, opatřený podtitulem Dungeons & Donuts, sází na humor a komické situace, vycházející z parodie na hry z univerza Gothic, The Elder Scrolls nebo Lord of the Rings. Příběhem nás hra zavádí do centra bujarých oslav po porážce přisluhovačů Dark Church, situovaných přímo do katakomb této sekty. Náhle a bez varování se tu však objevuje děsivá a neproniknutelná mlha, nesoucí sebou pach smrti a zmaru. Občané Kingdom of Glory začnou propadat panice a beznaději, že již nikdy nespatří denní světlo. Kvůli tenčícím se zásobám potravin se začínají dříve kamarádští a tolerantní obyvatelé shlukovat do skupinek příslušných svým rasám. I za cenu použití zbraní se potom snaží o co největší uzmutí zásob ze společného koláče, nutných k přežití v započatých temných dobách.

Hra nabízí výběr člena z jedné ze tří frakcí - High Elves, Mercenary Guild a Kingdom of Glory. Každá z těchto skupin obsahuje zcela odlišný postup hrou a v závislosti na jejich činech se odvíjí i případný závěr. Hraná postava má oproti prvnímu dílu přepracovaný strom dovedností a s tím spojený systém levelování. Nejdůležitější měnou ve hře se stává jídlo, přičemž je nutné sbírat jej, naučit se vařit a tím přežívat v různých prostředích, za neustálých útoků krvelačných bestií.