Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Všeobecně o hrách

(Jsem ve vane, tak vyuziju cas na nejakou socializaci:D)

Za posledni mesic jsem dohral outer worlds, rdr 2, fallen order, terminatora.. A najednou me chytla takova ta nerdska deprese, Vanoce (volnej cas) za rohem, panika. Tak jsem koupil posledni bioshock, alpha protocol, divinity 2, vampyra a kotora 2 (na steamu), kde jsem zjistil, ze jsou achievementy. Ted hraju jednicku (po vydani jsem to dohral asi 4x, ale takovych veci, na ktery jsem zapomnel.. Wow) a orig mam 2x, ale na Steamu relativne cerstve. A pak teda pujdu jeste na dvojku. Je to skvela hra. Zas tolik lidi to nehralo, jak jsem zjistil. No a s tema hrama, co jsem koupil, bych do konce roku mel co hrat. Divinity 2 se trochu bojim, prtz jsem mel problem se spellforce i pillars, uvidime..

Kazdopadne u TOW jsem nadsene rikal, je to pro me takovy navrat a oslava dobrych casu kotora (mj.) a ted to hraju a je to skvely porovnani. Clovek si ty veci (nektere) pamatuje jinak a nebo vubec.
@Charllize (02.12.2019 10:16): Na internetu ji vidí každý, a cena stoupá, a u Vás, kam již chodí poslední... archeologové, ji vidí málokdo. A tito archeologové chtějí pouze dobrou koupi, když už vydají energii na fyzickou návštěvu podiku (lomeno přeprodejce použitého zboží, který v dnešní době bazošů a ebay jaksi nemá význam).
@Charllize (02.12.2019 10:01): Tak kamenný obchod je v tomto směru již zcela zbytečný, když drtivá většina kupců hledá jinde (u vás by se hledal jen nějaký zajímavý kauf za pár korun, jak píšeš :)). Podobně to je i u antikvariátů, které také ztrácí (ztratily) svoji roli mimo případně výhodného nákupu.
@Drolin (02.12.2019 09:55): Dnes nevím jestli by jsme to brali vůbec. Lidi si s tim smeli na internetu a do obchodu moc zájemců nepřijde. Každý tady spíš pocita že vše koupi za 3 koruny, když jsme kamenej obchod :p
Některý trochu vzácnější věci se tu válejí klidne i rok, než přijde někdo kdo to dokáže ocenit a koupi to. Takže se tu obsirat s hromadou casaku..
@90210 (02.12.2019 09:41): Když si to myslíš, tak tím lépe pro případné výkupce (až se toho budeš za pár let zbavovat :)). A jasně, také jsem deset let zpátky koupil první čísla (cca 40) za pár stovek na Aukru, ale to samozřejmě potencionální cenu neurčuje.
@SimonEndt (02.12.2019 09:34): Konkretne Gamestar je IMHO z tohoto hlediska bezcennej.

@Drolin (02.12.2019 09:32): Pro me to ma citovou hodnotu, sam jsem si chybejici stara Score doplnil na Aukru (Score 2 tusim za 30 korun v super stavu). Nejakej magor tam ted prodava stara Score v cene 700/kus, nevim jesti to nejsi ty, ale to nikdo nekoupi, v dalsich aukcich to lidi prodavaj za tehdejsi cenu par desitek korun....O tomhle jsme se tady uz bavili, holt furt jedes tu svou.;)
@SimonEndt (02.12.2019 09:34): Gamestar nemá přidanou (nostalgickou) hodnotu, a jeho cena je minimální (jako Doupě, PS2 magazín, vlastně i Level...). Nicméně jako komplet, a v dobrém stavu, by i Gamestar jistě cenu měl.
To mi chcete říct, že když jsem tuhle daroval všechna čísla Gamestaru, co u nás vyšla, za odvoz, tak jsem ve skutečnosti idio .. ehm, lidumil a mohl jsem na tom vydělat?
@Zx Atari 500 (01.12.2019 01:10): Jo jo, Score a Excalibury mají relativně cenu, první čísla v dobrém stavu klidně v řádu tisíců, kolem 50 - 80 čísla pár stovek a tak. Takže můžeš prodat za příjemnou částku :). Nejlepší je je mít ještě s plakáty.
@Red (01.12.2019 14:14): Mám to podobné, taky jsem nikdy nepochopil ten úspěch DD u hráčů. Za mě je to úplně nehratelný, neatraktivní, souboje, který bytostně nesnáším. Ale něco tam asi bude, když to přitahuje i hráče jako MicktheMage :)
Taky hodne lidi u Dogmy drzi sachovani s vybavenim a ciselny rozvoj postavy ktere je udelane na jednicku. Treba prekryvani vybaveni tam meli jeste v dobe kdy Vavra mel KCD na papire. Dale taky plno lidi hodne resi a bavi pujcovani spolecniku (pawnu).
Jak uz jsem tu rikal mnohokrat, pro me to je zrejme nejlepsi rpg za posledni leta co jsme hral. Mam obavu ze jsem v nem asi stravil uz vic casu nez ve hrach od Bethesdy a to u mne rozhodne uz neco znamena :)
Myslíte si, že na evropském, respektive USA trhu můžou uspět retro konzole jako ATARI VCS a Amico Intellivision? A na koho obě nové platformy cílí, na retro-nauty?
Taky Vám už přijde, že Fight Club na gamesech není to, co býval za dob Poláčka, Grygara, Dobrovského a Martina Bacha?

Já nyní obdivuju trio Zdeněk Princ - Jirka Bigas - Petr Strecker na Vortexu. Jo a Vortex vidcast bude mít třítýdenní pauzu, tak snad dokoukám všechny Novinkové souhrny, které jsem si sosnul z YouTube.
@Red (01.12.2019 14:14): Dragon's Dogma je imo jedna z her, které 'vyprávějí prostředím' - není story-driven, nýbrž setting (možná spíš ambience)-driven a ono prostředí není nijak explicitně detailní (žádné nacházení hromad knih), spíš se jedná o to, jak kde co vypadá, jak co působí, občas najdeš nějaké střípky. Rozhovory s NPC jsou velmi stručné, vesměs se točící kolem questů a lokací, rozhodně to není žádný Dragon Age. Hlavní zábava tkví kromě explorace v soubojích a ty jsou luxusní, včetně toho, že Capcom umí udělat ovládání tak, aby reagovalo svižně a ani hráč ovládající to přes myš a klávesnici se z něj nezbláznil (na tom inventáři by ale šlo ještě zapracovat, wtz).
A mně se to teda moc líbilo graficky, na první pohled DD nevypadá nijak zvláštně, ale pak z toho vyleze takový svébytný styl, včetně použitých barev.
@Red (01.12.2019 14:14): Dogma je opravdovy rpg, ale pro lidi kteri si na nej dokazou hrat sami a nepotrebuji k tomu tuny textu aby jim rekl co v tom rpg jsou :)
Osobne myslim ze k te hre maji blizko ti kteri treba kdysi hrali dungeony a maji radi veci jaksi po staru. Navic hra jim i nabidla online socializaci ktere se neucastni primo, coz je taky vec kterou asi takovy hrac uvita.
Je to takove dobrodruzstvi na vlastni triko, syrove, a ten kdo si ho uvari bude nadmiru spokojen.
@Charllize (01.12.2019 00:31): To Dragons dogma je pro mě pořád neuchopitelný. Všechno, co jsem o tom přečetl a viděl na mě působilo hrozně odpudivě, nechápu co se na tom lidem může líbit...spousta vysokých hodnocení RPG veteránů., ale vysvětlení neuspokojivé...skoro se bojím jestli do tý hry nezakomponovali nějaký hypnotický techniky:D
@Samariel (01.12.2019 09:05): Rusko je zkrátka země, kde včera znamená zítra. Planickova metoda, založená na jeho stěžejní práci Vliv kultury prostředí na dojivost krav, poprvé uplatněna v JZD Hoštice u Volyně, zde ovšem stále ještě v podobě auditivnich vjemů...
Včera mě na Vortexu dostalo v Novinkovém souhrnu, že v Rusku, aby krávy více dojili, tak jim dávají na hlavu VR.

OMG!!!
Dneska jsem vyklizel sklepy a poteslio me, ze Scorata, Exace, Levely jsou porad v dobrem stavu :) Zahlid jsem tam i par Scorat do 10 cisla :) Skoda, ze tohle je jen zbytecek. Pravej poklad mi fotrik kdysi vyhodil pri uklidu...defacto kompletni sbirku starejch cisel...

Hele nechtel by nekdo volant s pedalama k PS1 nebo 2? Vic bych zjistil, pokud by to nekdo chtel :D Lezi to tam jak mrcha.. :)