Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

True Crime: New York City

Luxoflux •  Z-Axis •  Exakt Entertainment (NGC, Xbox) •  Aspyr Media (PC)
16.11.2005
24.03.2006
68
48 hodnocení Platformy
Žánr

Forma
placená hra
Rozsah
samostatná hra
Multiplayer
ne

Tato hra je jedna z mnoha variací na klasiku GTA. Ve hře se ocitáte v roli mladíka Marcuse Reeda, který se po letech strávených jako gangster dal na opačnou stranu barikády, k policii. Poté co Marcus složí zkoušku na detektiva, spolu se svým mentorem a přítelem Terrym Higginsem, se vydává do ulic a Terry mu vysvětluje, "jak to tady chodí". Ovšem jednoho dne Terry zahyne při výbuchu v budově, kde řeší jeden ze svých případů, a Marcus se vydává hledat Terryho vrahy.

Hra obsahuje celkem 3 hlavní příběhové linie a několik vedlejších, kratších linií. Hráč má naprostou volnost ve svém konání a nic ho nenutí zrovna řešit případ Terryho vrahů, místo toho může třeba vyjíždět k "rutinním" případům jako jsou například pouliční rvačka, přepadení, znásilnění, krádež auta atp. Krom toho se taky může pokusit dopadnout gang pouličních závodníků nebo rváčů. Herní atmosféru doplňuje výběr hudby všemožných žánrů. Styl hraní je velmi podobný právě třeba onomu GTA nebo Mafii a s těmito hrami je True Crime také často srovnáván, přičemž je přijímán rozporuplně, pro některé je to jenom další GTA klon, pro jiné zase hra, která je jeho plnohodnotným nástupcem.


Poslední diskuzní příspěvek

Já právě když jsem byl malej (11-13 let). Tak jsem měl k True Crime asi blíže než ke GTA, hrozně mě bavila ta více temná atmosféra a i kombinování žánrů, kde třeba scéna v blázinci byl opravdový horor, na což následovala geniální mise s přestřelkou během opery :D Je to skvělá hra.

Nejlépe hodnocené komentáře

  • PC 80
True Crime: New York City jsem si koupil před několika lety pouze za stovku, a přesto že je to jeden z mnoha klonů GTA, přichází s některými horšími ale i lepšími novinkami.

Vžil jsem se zde do role Marcuse Reeda, jenž byl kdysi na dráze zločinu, ale rozhodl se, že zanechá této činnosti a stane se z něho detektiv. Díky své minulosti má mnoho kontaktů s podsvětím a používá trochu drsnější vyšetřovací metody.

Hned na začátku mi hraní ztěžovalo zvláštní ovládání, které bylo rozloženo snad na celé klávesnici a při soubojích se dokonce používalo i mačkání prostředního tlačítka (kolečka) myši, což jsem v žádné jiné hře neviděl.

Později jsem si na toto ovládání trochu zvykl a užíval si plnění hlavních i vedlejších případů a pouličních závodů, přičemž jsem rozbíjel všechno možné, jak venku, tak i v interiérech domů. Ve speciálních školách jsem se také učil novým bojovým stylům které mi usnadňovaly plnění všech případů.

True Crime: New York City je kvalitní městská akce s poslouchatelnou hudbou a všem fanouškům série GTA ji mohu jedině doporučit, jako zajímavou alternativu.

Pro: hlavní i vedlejší případy, pouliční závody, bojové styly, rozbíjení okolí, hudba

Proti: zvláštní ovládání

+12
  • PC 90
Tak tuhle hru jsem vůbec neznal. Až jsem na ni narazil v supermarketu. 200 korun? Hm, obrázky pěkné, stojí pakatel, koupím a uvidím.
Na rozehrání zjistím, že ovĺádání je rozhozené po celé klávesnici. Hrůza. Přenastavovat to nebudu, ani bych nevěděl jak si to pořádně rozvrhnout. A tak jsem střídal strany klávesnice. Hra mě zpočátku nešla a to hlavně důsledkem toho jeblého ovládání. Nicméně ruce si zvykly a já jsem hru dokončil na 100%. Líbilo se mi hlavně řešení pouličních zločinů a bitky. Hra je totiž klon GTA. Zároveň ale jezdíte pouliční závody, tuníte si káry, je tam stealth akce i bojovka ve stylu tekkena. Hračičkové můžou měnit účesy, hadry...
Hra sice má takový ten gangsta nádech, ale nepřehání to jako GTA: San Andreas.
Soundtrack kombinuje spoustu stylů a můžete si i dokoupit další skladby.

Pro: Zábavnější než San Andreas, soundtrack, dost herních módů, pěkná grafika, Reálný New york

Proti: OVLÁDÁNÍ! Sem tam nějaká chybka.

+11