Já právě když jsem byl malej (11-13 let). Tak jsem měl k True Crime asi blíže než ke GTA, hrozně mě bavila ta více temná atmosféra a i kombinování žánrů, kde třeba scéna v blázinci byl opravdový horor, na což následovala geniální mise s přestřelkou během opery :D Je to skvělá hra.
@Sasakr (01.11.2022 09:31):  True Crime: NYC je ale super městská akce. Když pominu sérii GTA, tak toho moc lepšího není. Pamatuju si, jak jsem si hned po dohrání koupil Streets of LA na Sbazaru, ale nikdy jsem to nerozjel :( Teď už se mi to graficky vůbec nelíbí, takže se o to ani nebudu pokoušet. Pak jsem se těšil ještě na True Crime: Hong Kong, ze kterého nakonec vzniklo Sleeping Dogs, ale to už mě neoslovilo.
A je to tady. V misi ve cvokhausu hra padá. Mám já to zapotřebí? Knihovna plná skvělých her a já se lopotím s těmahle vykopávkama...
@jones1240 (27.10.2022 11:50): Ty mě neposloucháš. Emulátor to emuluje tak, jak to jede na skutečné PS2. Pokud se to na PS2 seká, seká se to i v emulátoru, který hlásí, že emulace je na 100 %. Bottleneck není emulace, ale samotná PS2. To lze vyřešit, když v emulátoru tu PS2 virtuálně přetaktuješ. Pak ta hra běží, jak by teoreticky běžela na přetaktované PS2 (kdyby takto přetaktovat šla). Koneckonců i recenze tvrdí, že to jede na pytel... alespoň ta, na kterou jsem koukal https://www.youtube.com/watch?v=WsK0Rg_fgG0 Framerate testy se tehdá ještě nedělaly.
@jones1240 (27.10.2022 09:36): GTA 4 na PC má lock on, pokud hraješ s gamepadem.

Se San Andreas, zejména tady s PS2 San Andreas, bych tohle absolutně nesrovnával. Nesrovnatelné.

Jinak je tedy ale potřeba v emulátoru PS2 přetaktovat, protože jinak to kdovíjak plynule nejede... což je odpověď na moji otázku, jak to jelo na PS2 :-D Zároveň tedy input lag je dost brutální. Nevím, zda to tak měla hra nebo je to emulátorem.
@Sasakr (27.10.2022 01:24): Nevím zda si nepleteš GTA :D Ale jako hratelností a možnostmi je tohle o něco atmosferičtější San Andreas, to také mělo takovýto počet -sice odlišných- ale stejně rozličných aktivit. Se čtyřkou to krom špinavého New Yorku prakticky nemá co společného. To že GTA IV má pokročilejší fyziku, nemá lock on stříletí, teda minimálně na PC ne, to asi nemusím zmiňovat.

I tak je to pecka hra to True Crime, taky mě to odstřelilo když jsem to hrál už před hromadou let. Navíc to i mění žánry a taková mise v blázinci, to je fakt odstřel na městskou akci.
Nechápu. Je to prostě GTA 4 3 roky před GTA 4. Atmosféra podobná, podobná i fyzika aut, lock on střílení, fast travel taxíkem nebo metrem, mise a závody, žrádlo ve stáncích... a honičky s kolegy z fízlárny? No pecka.

Jen mi někdo vysvětlete, jaká černá magie je za tím, že tohle jelo na PS2.
První dojmy vcelku pozitivní. Takové GTA 4 na 6th genu prostě :-D PC verze má lock 30, takže nemá smysl ji hrát a radši dává smysl sáhnout po graficky lepší PS2 verzi. Po chvíli laborování se mi to povedlo stabilně emulovat ve 4K30. Pak mě napadlo, že bych to přes cheaty mohl dostat na 60, celý jsem to rozbrabčil a teď mi to nejde ani na těch 4k30 :-D Kdybych na to já blbec nemakal.
@h4nek (03.10.2014 02:16): Tak, kdyby aspon fungovala mys mam ji na 9 a přesto se to otáčí, jak hlemejžd. Kamera s tebou vůbec nesynchronizuje. Takže ac je tam spousta novinek je to k ničemu. Zkoušel jsem připojit ovladač a smůla.. Příběhově to špatně nezačínalo sice klišé, ale rozhodně lepší než jednička.
Takže těšil jsem se na odladěnou dvojku místo toho mě čeká dementní ovládání :D
CJ (6.4.2011 20:24:01): Myslím, že se tam hodně používalo prostřední tlačítko (kolečko) myši, ale nepoužívalo se klasické rolování, nýbrž jeho mačkání.
Streets of LA je celkom dobrý, ale NYC je lepší, o dosť. A na Honk Kongu sa už naučili ako majú robiť True Crime.
Mě teda True Crime Streets of LA přišel jako příšerná hra. Naopak NYC vypadá o dost lépe a ten Hong Kong řek bych i špičkově.
To znie zaujímavo. Ale, ako sa to TC:NY ovládalo? Nebilo sa tam numerickou klávesnicou alebo tak nejak? Nemôžem si spomenúť. :D
Tak, chystá se True Crime Hong Kong. Autoři to chtějí pojmout trochu vážněji než předchozí dvě. Na mém hledáčku se nachází vysoko!