True Crime: New York City jsem si koupil před několika lety pouze za stovku, a přesto že je to jeden z mnoha klonů GTA, přichází s některými horšími ale i lepšími novinkami.

Vžil jsem se zde do role Marcuse Reeda, jenž byl kdysi na dráze zločinu, ale rozhodl se, že zanechá této činnosti a stane se z něho detektiv. Díky své minulosti má mnoho kontaktů s podsvětím a používá trochu drsnější vyšetřovací metody.

Hned na začátku mi hraní ztěžovalo zvláštní ovládání, které bylo rozloženo snad na celé klávesnici a při soubojích se dokonce používalo i mačkání prostředního tlačítka (kolečka) myši, což jsem v žádné jiné hře neviděl.

Později jsem si na toto ovládání trochu zvykl a užíval si plnění hlavních i vedlejších případů a pouličních závodů, přičemž jsem rozbíjel všechno možné, jak venku, tak i v interiérech domů. Ve speciálních školách jsem se také učil novým bojovým stylům které mi usnadňovaly plnění všech případů.

True Crime: New York City je kvalitní městská akce s poslouchatelnou hudbou a všem fanouškům série GTA ji mohu jedině doporučit, jako zajímavou alternativu.

Pro: hlavní i vedlejší případy, pouliční závody, bojové styly, rozbíjení okolí, hudba

Proti: zvláštní ovládání

Tak tuhle hru jsem vůbec neznal. Až jsem na ni narazil v supermarketu. 200 korun? Hm, obrázky pěkné, stojí pakatel, koupím a uvidím.
Na rozehrání zjistím, že ovĺádání je rozhozené po celé klávesnici. Hrůza. Přenastavovat to nebudu, ani bych nevěděl jak si to pořádně rozvrhnout. A tak jsem střídal strany klávesnice. Hra mě zpočátku nešla a to hlavně důsledkem toho jeblého ovládání. Nicméně ruce si zvykly a já jsem hru dokončil na 100%. Líbilo se mi hlavně řešení pouličních zločinů a bitky. Hra je totiž klon GTA. Zároveň ale jezdíte pouliční závody, tuníte si káry, je tam stealth akce i bojovka ve stylu tekkena. Hračičkové můžou měnit účesy, hadry...
Hra sice má takový ten gangsta nádech, ale nepřehání to jako GTA: San Andreas.
Soundtrack kombinuje spoustu stylů a můžete si i dokoupit další skladby.

Pro: Zábavnější než San Andreas, soundtrack, dost herních módů, pěkná grafika, Reálný New york

Proti: OVLÁDÁNÍ! Sem tam nějaká chybka.