Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Herní výzva 2019

Vše o letošní Herní výzvě najdete na www.hernivyzva.cz
« Novější Starší »
Zdarec. Tak mě napadlo: dala by se hra ashen dát do kategorie 10? Pravda, ashen je ve hře název božské bytosti, ale zároveň je popelavá barva ve hře dost dominantní. Čili se dle mě jedná o záměrně dvojznačný název a klidně bych si to i uznal, jen chci posvěcení shora. Díky
Xenonauts se mi moc nezdaji, leda že by se tam odehrávaly nějake historické události, ale nevím nehrál jsem. Sice se to odehrává v roce 1979, což se asi už dá považovat za historické období, ale když jsem koukal na videa ze hry, tak bych to nepoznal.

Black Mesa je samozřejmě do 10. kat. použitelná.
Tak jsem si, především díky herní výzvě, do profilu doplnil odehrané hry podle filmů, seriálů, knih nebo komiksů. Všechny by měly splňovat pravidla pro pátou kategorii a některé i HC varinantu. Kdyby někdo měl problém, do této kategorie něco vybrat a seznamy na Wikipedii mu nestačí, může se inspirovat, protože zde jsou i tituly mimo Wiki. Není to ale schválené, takže jestli se k tomu někdo z povolaných uživatelů nevyjádří, nemohu se za to zaručit.
@Can (07.02.2019 20:25): Xenonauts netuším, vypadá to jako fiktivní události, ale pořád je to v kontextu reálné minulosti. Black Mesa jak píše Gordon bych viděl zeleně, navíc to mají letos už prý doopravdy dokončit. Případně můžeš sáhnout po starším bratrovi, Half-Life: Blue Shift
@Jumas (07.02.2019 20:35): Ja to beriem, že je to rozdiel. V podstate hovoríme o troch typoch:
1. adaptácia = urobia hru podľa predlohy aj z hľadiska príbehu
2. voľná adaptácia/pokračovanie = urobia hru podľa predlohy, ale napr. sa držia len postáv a univerza alebo je to pokračovanie známeho knižného/filmového príbehu
3. niekto je spisovateľ a napísal nejaké knihy napr. Orson Scott Card napísal Ender's Game a popritom napísal scenár k hre Advent Rising. Hra nemá nič spoločné s universom a príbehom Ender's Game, len autor je rovnaký. Myslím si, že takisto to funguje aj pri "Tom Clancy's" hrách. Napr. najprv boli knihy Rainbow Six a následne boli hry Rainbow Six. Naopak je to však v prípade Splinter Cell. Najprv boli hry a potom boli knihy. Neviem, ako je to v prípade iných hier s prívlastkom Tom Clancy's.

Každopádne podľa toho imho 1. a 2. možnosť je pre výzvu legit a v tom treťom prípade je legit Rainbow Six, ale nemôže tam byť Splinter Cell. A zakínač si myslím, že je úplne v pohode, lebo je to mnou menovaný prípad č.2.
Dají se považovat Tom Clancy's hry jako hry podle knihy? Nečet jsem od něj nic, ale když to nese jeho jméno, tak tam asi nějaká inspirace bude. Ne, že bych něco z toho já sám plánoval do výzvy, ale je to celkem velká skupina her, které by se daly použít.
@Charllize (05.02.2019 10:08): AC není cestování v čase, Animus je v podstatě takové čtení "historické" knížky ve VRku, ale pokud vím tak v příběhu umí nahlížet do budoucnosti první civilizace pomocí simulací, tak já nevím, zda bych to uznal nebo ne. Spíš ne.
Já jsem trošku naštvanej, protože jsem si zvolil supervýzvu dát všechny achievementy ve starým Outcastu, je jich tam asi 200 a když už mám asi 60% splněno, tak zjistím, že jsou v nich bugy a některý se prostě nenačítaj správně :-(
@Bursoft (05.02.2019 10:00): ten jsem kdysi hrál a nedohrál, takže předpokládám že mě přestal bavit :)

@Garret (05.02.2019 10:03): TF2 kampaň jsem už sjel, docela dobrá ikdyž krapet overhyped. Ale ten timetravel level byl supr - jen holt blednul ve srovnání s Dishonored 2, který jsem hrál před ním

@Charllize (05.02.2019 10:08): animus se asi nepovažuje za time travel (nebo já bych to nepočítal), plus ten už mám v lovci trofejí

@Kunick (05.02.2019 10:11): *thumbs up*
Dá se Overlord použít jako HC vtipná hra? Pamatuju si, že jsem kdysi hrál demo a mělo to být jakože vtipný, ale moc si to nevybavuju..
Jaký hry jste vybrali do time travel kategorie? Hraju Singularity a není to úplně špatný, ale teda Quantum Break je jinde :)
@S4TW (04.02.2019 11:06): Já se jenom modlím, aby se v budoucnu znovu neobjevila kategorie "Oblíbená hra vašeho dětství/mládí", protože už nemám moc her bez komentáře. Tahle kategorie by pro mě byla dost omezující.
@Operator (04.02.2019 15:32): link jsem nedával, nacpal jsem to do odkazů v textu. Ale klidně tam link dej a u epizodických her stačí jeden komentář za všechny epizody, lidi to dávaj buď k první, nebo poslední epizodě.

Jo a poprsím tě, dej si na komentáři trochu záležet, ne jako u Saints Row: The Third, kde ti byl komentář přesunut do diskuze.
Jak se ve výzvě řeší epizodické hry? Páč jsem dohrál Life is Strange ale jako hry můžu přidat jen samostatný epizody, má se tam dát jen první epizoda nebo se dají nějak přidat všechny?

Diskutující (12)