Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Ashen

72
2 hodnocení Platformy
Žánr:
RPG > nezařazeno *
akce > 3rd person akce
Forma:
placená hra
Rozsah:
samostatná hra
Multiplayer:
ano
Datum vydání:
07.12.2018 PCXOne
Vývojáři:
Oficiální stránky:
http://www.ashen-game.com/
Božská ptačí bytost Ashen, jak legendy praví, kdysi plnila spoustu světů svým světlem, avšak jak staletí ubíhaly, postupně stárla, umírala a tím se do světů vkrádala temnota. Poslední jeho tři výdechy daly vzniknout třem rasám, mezi které patří i lidé. Jak se Ashen ztratil ze světa, věčná tma pokryla zem a kdysi mocné lidské civilizace zachvátila válka a hladomor. Proroctví také praví, že jednoho dne se Ashen vrátí a to bude nový úsvit lidstva.

Hráč začíná coby bezejmenný hrdina, žijící v zemi pokryté prachem, která nepoznala slunce. Na obzoru se objeví krátký světelný výbuch, což je známka, že Ashen se probouzí z popela, je však stále velmi slabý a ohrožován nesčetnými služebníky temnoty. Musíte se coby obyčejný smrtelník vydat na cestu najít Ashena a ochránit jej před silami, které by rády uvrhly svět zpátky do věčné tmy.

Hra samotná je kombinací hardcore RPG z pohledu třetí osoby typu Dark Souls a otevřeného světa. Postup hrou je zcela nelineární a vaše putování povede skrz spousty otevřených lokací, hlubokých kaňonů a podzemních labyrintů plného nepřátel. Souboje se skládají z klasického útoku, krytí a úskoků, jež spotřebovávají staminu a krom vaší zručnosti a výbavy bude v boji stejně klíčová i znalost prostředí a vzorce chování protivníků.

Během hry budete potkávat i další postavy a bude zcela na vás, zda-li je budete ignorovat nebo se spolu vydáte plnit vedlejší úkol nebo společnými silami zkusíte porazit silného protivníka. Vaši spolubojovníci mohou být umělou inteligencí řízené NPC nebo další hráči prostřednictvím pasivního multiplayeru. Získáte-li společníkovu důvěru, můžete je pozvat do vašeho tábora, kde se z něj stane NPC. Váš tábor slouží nejenom jako útočiště, ale jde v něm i upgradovat vybavení nebo nakupovat, přičemž v průběhu hry tábořiště roste, vyvíjí se a nabídne nové možnosti.


Diskuze ke hře

Doposud o hře nikdo nediskutoval.


Nejlépe hodnocené komentáře

  • PC 70
Ashen je kopírka Dark Souls, která ale nenabízí ani zdaleka takovou komplexnost a dotaženost. Mapa je lineární, zbraně se dělí jen na dvě kategorie a RPG prvky jsou osekány na kost. Přesto se jedná o kopírku funkční a zábavnou, se zajímavým světem, mytologií a grafickým zpracováním. Ale pořád je to jenom indie kopírka, která nepřichází s ničím novým nebo lepším. Mohli třeba vylepšit systém kooperačního hraní, kdy dostat kamaráda do společné hry je stejně retardované a neintuitivní jako v předloze.

10. bod herní výzvy 2019 (hardcore)
+12