Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Herní výzva 2024

Vše o letošním ročníku najdete na www.hernivyzva.cz. Před položením dotazu si projděte náš FAQ dokument.
@S4TW (22.06.2020 09:42): Myslím, že tohle jsme tu ještě neřešili, alespoň si to nepamatuji, každopádně zajímavý dotaz. U téhle kategorie je podstatné datum vytvoření profilu, tedy to co je uvedeno v profilu hry vpravo v boxu "Statistiky" položka "Přidána". Datum vydání na konkrétní platformě bych už do toho netahal, ani v případech kdy konzolová verze vyšla až o mnoho let později, např. na Switch. (Rozhodně to nehodlám kontrolovat.) Takže pokud je ta konzolová verze nyní součástí toho originálního profilu, tak je to OK, což by měl být tvůj případ.

Pokud, přesně jak píše Jumas, má ovšem samostatný profil, který logicky vznikl až po přidání konzolí na DH, takže rozhodně ne v prvním roce existence DH, tak taková hra do této kategorie nespadá.
Mám dotaz, který zde dost možná padl, ale jelikož vidím přes 4k nepřečtených komentů.... 9. výzva - Základní kameny... hra byla přidána v limitu, ale chtěl bych to hrát na PS4, která vyšla později (nemá samostatný profil), je to v pohodě?
@Dan9K (21.06.2020 01:09): Loni jsem to tam taky měl, ale pro základní variantu jsem měl jen popisek. Teď už tam mám dva obrázky, ale dva komentáře vyplnit samozřejmě nejde. To však vůbec nevadí, tím, že je ten komentář nalevo, tak je krásně zarovnaný s HC variantou.

Jinak nebyl to úplně můj nápad, ale bráchy. Já chtěl původně celý prostor pro jednotlivé kategorie vyplnit jedním obrázkem, ale ten byl strašně obří. Romča to tak má.
@Dan9K (20.06.2020 17:48): Já musel taky upravit výzvu, ale i samotný profil pod ní. Teď se mi to ale líbí víc, než předtím, protože se mi vejdou dva obrázky vedle sebe. U těch kategorií, kde mám splněny obě varianty už to tak mám.
tss, taky ta nová grafika u profilu herní výzvy, se dělám s tím, abych měl v poznámce herní výzvu na normal a aby to vypadalo stejně jako ta oficiální verze a teď je to úplně jinak!
Ohledně kategorie 3 se chci zeptat, zda to Bonus DLC Content k Serious Sam 3 splňuje v základní variantě. Ten bonus obsah jsem nainstaloval a ve složce s hrou je. Hudba jde přehrát, je tam zkratka OST. Hudbu si můžu jedině poslechnout, aby to bylo ucelenější.
9/10 HC varianta včetně komentářů hotova a s největší pravděpodobností se mi tenhle víkend podaří zahrát i poslední hru a pak se můžu vrhnout na základní variantu, kterou už mám v podstatě připravenou. :)
Doporučíte mi prosím něco do hudební kategorie na HC? Krom Music Boxu. Něco, co by bylo třeba fakt hardcore na tu hudbu jako takovou. Třeba něco, kde jsou pro většinu lidí brutální hudební hádanky nebo tak.
Tak už mám také devět z deseti i s komentáři, jak tady hlásili jiní přede mnou. 6. kategorii "Ještě jeden tah..." jsem splnil dokončením Disciples: Sacred Lands. Stejně jako ve dvojce jsem hrál za Zástupy nemrtvých a jinou frakci jsem už nezkoušel (ve dvojce ještě Horské kmeny). Podle videí mi přišly všechny kampaně hodně podobné a když si budu chtít dát nášup, zkusím Legii zatracených ve dvojce.

Každopádně mi zbývá sedmá kategorie, a jelikož plánuji hrát na N-Gage na chatě a počasí mi tam zatím delší pobyt zatím nedovolí, tak začnu asi druhé kolo na základ :)
@Eru (14.06.2020 11:58): Pekné, dík za info, ale väčšia polovica tých miest okrem Belehradského parlamentu je úplne zameniteľných. Panelová výstavba bola dosť unifikovaná a veľa presne takých istých budov máme i v Petržalke v Bratislave v čele s touto. :)
@Tulareanus (13.06.2020 15:40): Reálná virtualita už se tu v podobném duchu řešila a třeba GTA IV, kde je New York pojmenovaný Liberty City, se pokud si dobře pamatuju v pohodě uznává. Je tam spousta lokací a staveb, které se sice jmenují jinak, ale co znázorňují je jasné (Socha Svobody, Central Park,...). Nevím jak moc se Lost Heaven podobá Chicagu a jestli tam jsou místa, která se dají porovnat s těmi reálnými, ale pokud ano, tak by s uznáním také neměl být problém.

Kdyby se stačilo řídit jen názvy lokací, tak by tam spadala i ta Bratislava z Blacklistu, jak jsme se o ní bavili nebo třeba Soldier of Fortune II, kde je pražská mise, ale z nějakého neidentifikovatelného hotelu. Pokud je v nějakém díle/epizodě Half Life nějaká známá lokace, stavba, atd., tak by to do reálné virtuality spadat mělo. Jestli půjde hra zařadit do základu nebo HC je už pak samozřejmě na samotném uživateli, kde všude byl.
@Crash (13.06.2020 06:59): @Gordon (13.06.2020 09:12): Tak je to Lost Heaven a nie Chicago, preto by som si to nedával. :) Všeobecne je predsa väčšina hier, ktoré sa odohrávajú v modernej alebo aj staršej ľudskej histórii inšpirované reálnymi miestami, pretože vychádza voľne z ľudskej histórie.

@Gordon (13.06.2020 09:12): @Crash (13.06.2020 06:59): HL: Alyx som nehral, ale v HL2 + epizódy nie je žiadna dominanta, podľa ktorej by šlo o Bulharsko, ale je to skôr všeobecne brané ako mesto z oblasti bývalého Sovietskeho zväzu a okolia, ktoré využívalo azbuku. To je imho dosť široký pojem. Art Director HL 2 VIktor Antonov je síce pôvodom bulhar, no ani z tých rozhovorov, ktoré som videl sa nikde nevyjadril konkrétne o Bulharsku, ale vždy hovoril o všeobecnom východoeurópskom postsovietskom koncepte s taktiež predsovietskymi budovami.