Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Všeobecně o hrách

@Shoggot (14.07.2017 13:55): :D Ty jsi speciálně jeden z těch, pro které jsem tam dával ten warning :)

Jsou tam nějaké myšlenky, které dávají to snížení počtu pracovních hodin a pohlcení hrami do širšího kontextu.

A pokud jsi mě chtěl urazit, tak se budeš muset víc snažit :)
@Gordon (14.07.2017 11:00): Tak jasně, já hrál jako pirát (za což se stydim) asi 3 měsíce, ale hra mě tak pohltila, že jsem pak koupil hru a hned začal hrát na jednom velkym českym serveru a dobrýho 2,5 roku jsem nehrál prakticky nic jinýho. Ale časy se změnily, už nemám tolik času, takže MC občas zapnu, ale už to je sporadický, ač mě pořád baví. MC je ideální pro lidi na VŠ, který maj hodně času a nejsou to malý hloupý děti, takže už uměj něco smysluplnýho vytvořit ;)
@rikuhahl (14.07.2017 09:12): A taky (pokud si kreativní) tě to přestane bavit pokud to nehraješ s někým. (LAN s kámoši nebo nějakej server)

já takhle hrál dva měsíce na malém serveru, to co se tam za tu dobu postavilo bylo nádherný, i já přispěl třeba tím že do jednoho městečka s přístavem jsem postavil obrovskou loď která byla do nejmenších detailů (funkční děla, paluby, kotva, plachty), nebo jsem udělál překrásné doly vystřižené jak z Hobbita. :)
Ale jakmile tam přestali chodit lidi, přestal i majitel a server umřel.
@rikuhahl (14.07.2017 09:12): to hrajou moje děti na tabletu. Koupil jsem jim to. Hrozně je to baví ale nic pro mě. I když z lega jsem stavěl rád jako dítě. :)

@Garion (14.07.2017 09:06): on už hraje jen ty moderní (cituji: příběhové/dospělácké) RPG alá Zaklínač, Skyrim, Mass Effect ale nic ve stylu starého dobrého Baldur Gate, apod. ELEX by se mu asi mohl líbit.
@Kwoky (13.07.2017 16:31): asi bych si měl zahrát The Elder Scroll Daggerfall. MigTheMage zmiňovali ve videu na games několikrát. :)
Jo ty hry na XOne mě nějak nenadchly, hrozně těžké proniknout do ovládání FIFA, NHL a taky zajet něco rozumného ve Forza Motorsport 6 je ukrutně těžké. Nejlepší byly ty Lego hry. Tedy hrál jsem jenom dema s dětmi.

Díky za ty tipy. Překvapivě jsem včera strávil večer asi 3 hod u Life is Strange na XOne. Bylo to překvapivě lepší než všechny ty NHL, FIFA, Forzy. Nejspíš bych se měl dát na adventure, naučím se lépe AJ, zapojím mozkové závity a ještě se u toho bavím. :)

@Richmond (13.07.2017 17:19): asi. :), známý PC hráč má stejný problém. Nemá co hrát. :) Prý nic v RPG nevyšlo a ještě dlouho nevyjde. Tak rozjede znovu Zaklínače 3.

@Bodkin (13.07.2017 17:58): no upřímně to už mě taky napadlo. Měl jsem jít do PS4 nebo lépe 3DS. Chybama se člověk učí. Ta Forza Motorsport 6 je ukrutně těžká. Když dám vše na real, tak končím v závodě 24 z 24. Pokud vůbec dojedu.
jo Xbox One bych neměnil! všechno co chci si na něm zahraju, no holt nejsem náročný :-)
@Bodkin (13.07.2017 17:58): Ty radši vyřiď kolegovi Taufmanovi, že jsem nedávno četl jeho velký témata okolo Ultim v Excaliburu 51 a 52 a že jako moc dobrý! Zejména jeho hodnocení jedničky se cení :)
Vcera jsem si prinesl domu New Nintendo 3DS XL a rozehral Pokemon Y. Dnes mi dorazil i Pokemon Sun (vlastne Sonne, ale od x/y si clovek muze vybrat jazyk hry) a momentalne cekam na AlphaSaphire a Ace Attorney.
@Rapier (13.07.2017 16:15): "že nejlepší hry už dávno vyšly (90 léta 20 století) a dnes nevychází nic dobrého." - Nesmysl. Máš herní depresi, protože sis koupil XBONE! Měl sis pořídit cokoliv jiného! New 3DS XL, PS Vita, NES Classic, PS4, sakra, klidně i nějaký ty GoGEN MAXI ptákoviny!

Edit: Tohle jsem zapomněl!

Sakra, nesmím zapomenout si to koupit.

Edit2: Já teda zrovna zuřivě pařím na handheldech (Castlevanii) a PCčko mám akorát na PUBG.
@Rapier (13.07.2017 16:15): MS FS X jsem kupoval v nějaké slevě, jeden z mých asi 2 nákupů na steamu za posledních 5 let :) Tohle bohužel na Gogu nikdy asi nebude. A ne neptej se, neinstaloval jsem to :)

Hele nejsi v herní přehchodu? :) Já jsem tohle nikdy nepocítil, protože jsem zůstal viset v těch 80. a 90.let, a mám to pěkně pořešení :)
@Rapier (13.07.2017 16:15): "nejlepší hry už dávno vyšly (90 léta 20 století) a dnes nevychází nic dobrého" - To znamená pouze to, že si dneska špatně vybíráš, co budeš hrát. Nebo k tomu už od začátku přistupuješ s předsudkama, že to "bude zase další blbost". Zkus nějakou hru, která není z produkce velkých studií a budeš jistě mile překvapený. Za všechny, co jsem hrál poslední dobou, doporučuji The Talos Principle, Apotheon, Absolute Drift a Qbeh-1: The Atlas Cube.

Nebo že by tě otrávila právě konzole? :)
Tak jsem tak váhal zdali něco koupit během letních slev na steamu až slevy skončily a já díky tomu nevyprázdnil peněženku. V hledáčku byly F1 2016 od Coddies, Dirt 4 od Coddies (bohužel pro mě nebyl v akci) a MS Flight Simulator X + super drahý IL-2 Sturmovik Battle of Staligrad+/Moscow + všechny Lego hry :) Manželka je ráda, ušetřil jsem rodinný rozpočet.

Stejně jsem zjistil, že nejlepší hry už dávno vyšly (90 léta 20 století) a dnes nevychází nic dobrého. Já nevím jak vy ale mě už ty dnešní hry ani nebaví hrát. Na steamu mám už nějaký ten rok zakoupenou Arma II+III (v akci samo) a .... hnije mi to tam.

Když nad tím tak přemýšlím ani ty hry na konzoli mě nějak neoslovily natolik abych je hrál.
Všechny ty Gear of Wars, Forzy Horizont 2+3, Forza Motorsport 6, FIFA 17(paradoxne ta me chytla asi nejvice), NHL 17....na konzoli se práší a začínám uvažovat o prodeji.

Kdyby někdo chtěl tak XOne v záruce 1,5+ 1TB HDD, 2x ovladač + vertikalni stojanek + hry výše vše krabice (mimo FIFA digitalni registrovana na me) tak za 8 tis prenecham nekomu kdo hry hraje. Kdyztak PM.
Sem si mel koupit radeji to 3DS asi by me ta "detska" a jak znamy zduraznuje infantilni grafika a celkove ty jejich hry bavily vice.

PS: zlaté PC/konzolove hry z 90 20 storocia, trava byla zelenejsi, nadseni vetsi, hw drazsi (no kdyz se divam na soucasne ceny GPU tak ehm, ehm), hralo se na HW kde i 30fps byl svatek (u spousty her) a dnes?! Pche, dnes si kazdy koupi co chce bo je to tak levne az to boli. Hrozna doba. :)

Asi mam herni krizi.
Warren Spector přestal mít zájem o AAA hry, jelikož nepřináší nic nového. Jedinou výjimkou uplynulého desetiletí je podle něj pouze indie scéna.
to zjistil brzo teda :)
ve vyvoji nova tahovka s mechwarriorama - battletech odkaz nemam, zahlidll sem naky video z pripravovanych strategii 2017/2018 na YT
@montana (12.07.2017 09:18): thx, už jsem je našel všechny (bez navodu :o ), ty dvě co mi chyběly byly součástí dalších dvou misí. Ale stejně je to zklamání, čekal jsem že budu vypadat jak terminátor a ono nic, zas jen klasickej indiánskej vohoz se světýlkama.
@Paul (11.07.2017 11:54): Ty části jsou schovaný většinou u příběhových misí. Bez návodu se to asi na první hraní najít nedá. Já si je podle návodu našel a obleček je to kůl, ale dělá tě pak defakto nesmrtelným.
@7c (11.07.2017 23:28): tak vzhledem k tomu ze na PC je remaster FFX/X-2 tak to je pravdepodobne, ale hned to asi nebude, protoze mam pocit ze do toho asi ma co kecat i Sony a urcite si to nejakou dobu bude drzet pro sebe, Koneckoncu Xbox taky ostrouhal a tam je na rozdil od PC vydani vysoce nepravdepodobne, a vypada to vzhledem k tomu ze na PC se to Final Fantasy jen hemzi ze jim PC nevadi tak moc jako XBOX. Sony ma zrejme porad nejakou cast prav od vydani na PS2. I kdyz mam dojem ze FF 12 si uz SE vydaval na PS2 sam.
Vysla Final Fantasy XII Zodiac Age pro PS4. Takova udalost a tady nic. Kde je ta konzolova sekce, kazdej druhej tady ma konzoli a porad nic. :))

Je vám jasné, že doubleposty po sebe môžete mazať? Pokiaľ medzitým nenapíše niekto ďalší ako ja teraz? :D
Vydáva im to Humble Bundle btw, hádam že Humble Store bude mať oproti Steamu lepšiu cenu..
@Shoggot (11.07.2017 13:48): No základ je, aby to bolo zábavné hrať a zároveň to nejak naozaj rozoberalo dané filozofické témy. Trošku sa bojím, aby z toho nebol mišmaš najpopulárnejších filozofických výrokov/myšlienok bez relevantného kontextu a kontentu.

@HEX (11.07.2017 14:03): Tak toto vyzerá fakt dobre. Už dlhšie som si hovoril, že by som si zahral nejaké dobré izometrické rpg, ktoré nie je fantasy alebo scifi, ale odohráva sa v normálne svete, hoci by to kľudne mohlo byť aj Lynchovsky fantasmagorické.