Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Všeobecně o hrách

@HEX (11.07.2017 08:51): Hodně zajímavé, jde to taky hodně podělat. Ale zájem vzbudilo, na počítačovou hru nezvykle velké ambice, co se týče filosofie a sociologie. Herní produkce je jinak v tomhle takřka uniformně banální.
Kdo jste hráli ten Horizon, měli jste ten speciální armor z ancient armory? Přijde mi že jsem už docela daleko v příběhu (ten Sylens z Johna Wicka mi říká že point of no return) a přitom mi chybí dvě baterky na otevření těch dveří. Asi jsem něco missnul ?
Ha! Kdyz mi bylo tak jedenact, nemel jsem ani pocitac, ani Nintendo, ani Gameboye, ani Atari, dokonce ani toho blbeho vlka s vajicky/chobotnici a potapece. Mel jsem jen tohle (resp. neco podobneho): https://www.youtube.com/watch?v=NKX576_5KSM.

Brick game, tusim 118 in 1, byl tam urcite Tetris, jakesi formule a mozna had... koupeno za tri sta v Polsku. Takova blbost, ale jak jsem za to byl vdecny...
@Garret (09.07.2017 14:17): Hry na PS4 se kompletne instaluji na HDD, takze disk se toci delsi dobu pouze pri prvotnim spusteni kdyz se hra instaluje. Jelikoz hodne her ma mezi 30 - 50 GB muze to trvat docela dlouho. Kdyz disk vyjmes uprostred instalace tak se prerusi a po opetovnem vlozeni navaze tam kde to skoncilo. Kdyz je hra komplet na HDD disk se roztoci jen pro overeni a po cca 1-3 minutach se uplne zastavi.

Ps: a na te poloze zalezi, mysli si co chces, ale je to tak. To video jak nekdo meri teplotu co jsi ukazoval ma jednu vadu. Neukazuje otacky vetraku. PS4 ma nastavene nejake teplotni rozmezi a podle nej pridava otacky vetraku. Takze kdyz ji mas na plocho a muze sat vzduch z obou stran, vetrak se toci treba na 50%, kdyz jednu stranu nasavani ucpes polohou na vysku PS4 se bude snazit udrzet stanovenou teplotu ale za cenu toho ze vetrak se bude tocit na 75 az 100%. teplota bude podobna ale hluk vetsi.
@Gordon (09.07.2017 14:53): taky jsem to tam nedal, vrátil jsem to zpět. zkoušel jsem jen ověřit tu teorii o lepší chlazení v horizontální poloze a je to blbost. ale co já můžu vědět, ty jsi tady expert na cokoli...
@Paul (09.07.2017 13:25): aha, von to je bluray. ani jsem si nevšiml :-) po 15ti minutách se mechanika furt nezastavila tak nevim. je to docela rachot. větráky jedou na max hlavně v animacích, ve hře to trochu utichne. ale jak je do toho puštěná i ta mechanika, tak to vzbudí souseda ve 12. patře :-)

@Gordon (09.07.2017 14:05): postavil jsem ji doprostřed stolu, pustil na ni velký stacionární větrák a rachot je furt stejný. v malé krabičce to ani jinak nejde, než aby to hlučelo. takže někdo to má na debilním místě a někdo bude neustále debilně poukazovat na svou demenci.
@Garret (09.07.2017 11:59): divný, mam najeto 35 hodin a bez problému. Větráky jedou na max paradoxně jen když je hra zapauzovaná a bluray je slyšet jen při spuštění. Přitom hraju bez sluchátek jen se zvukem z televize.
ty vole, ten Zero Dawn se nedá hrát. jako by nestačilo, že konzole throttluje větráky na max, ale ještě se furt točí DVD. to je rachot, že ani sluchadla nepomůžou...
@7c (05.07.2017 21:44): Asi to tak bude. Před mnoha lety jsem u kamaráda zkoušel, ještě na prvním PS, hrát Gran Turismo a nebyl jsem schopen udržet auto na trati. Byl jsem úplně marný a kámoš se ohromně bavil mou neschopností. :c)) Tudíž jsem měl při koupi PS4 obrovské obavy, jak to dopadne tentokrát. Kupodivu ale úplná pohoda a po prvním osahání jsem se z tímto gamepadem sžil dokonale. Občas mě v některých hrách nakrkne levá páčka, když zvolí zcela neočekávaný směr pohybu, jinak ale prakticky nemám výhrad. Někteří si stěžují na malou výdrž baterie, já ale nehraji zase tak dlouho v jednom zátahu, takže mi to nečiní nejmenší problém. Nabíjení navíc trvá opravdu chvíli a kdyby bylo nejhůř, hrábnu do nabíječky pro další gamepad a jede se dále. Je zkrátka vidět, že PS ovladače jsou dnes zřejmě úplně někde jinde, nebo jsem jen po těch letech trpělivější (čemuž tedy upřímně moc nevěřím... :c)) ). A o děckách ani nemluvím, ta si zvykla prakticky okamžitě.
Vysla me snad po 4-5 tydnech recenze na zingu na The Keep. To na zacatku si mohl sefredaktor a jeho zastupce odpustit. Nu co ale nadelam, ze?
@samorost (05.07.2017 21:19): Možná to bude podobně jako v mém případě, že ti DS4 prostě dobře "padl do ruky" :) Taky často dávám přednost gamepadu i tam, kde bych dříve používal klávesnici a myš (Witcher 3, Tomb Raider).
@Fingon (05.07.2017 21:28): U 3DS bych počkal až na New 2DS XL, co vyjde asi za tři týdny. 3D efekt je stejně na hovno a bude to levnější než původní 3DS XL, jestli se ještě vůbec dá sehnat.

DS jsem měl v ruce akorát DS Lite, takže nemám porovnání s ostatními typy, tam ti asi nepomůžu. Jinak původní GBA mělo displej hrozný, bych si radši ještě sehnal GBA SP nebo GB Micro :)
Tak jsem si dnes v bazaru pet kroku od prace (kde jsem za tri a pul roku byl dnes podruhe) koupil Gameboy Advance. Majitel blizkovychodniho puvodu (holt Turci jsou ve Vidni obdoba Vietnamcu, ale obecne horsi) se me ptal, jestli k tomu chci i nejake hry. Odvetil jsem, ze bych si nejake Pokemony i vzal, ale ze asi bude mit vse v nemcine, coz nechci. Nakonec se vytasil se tremi cartrigemi.

Podotykam, ze jsem GBA v zivote nemel v ruce.

Nazvy mi byly nezname, ale rikal jsem si, ze srandy to koupim, zas tolik netratim, plus mi konzoli strelil za tricet Ecek misto ctyriceti.

Po navratu domu mi internet samozrejme potvrdil, co jsem tusil, tudiz ze Pokemon ShinyGold, LugiaOcean jsou neautorizovane produkty - no a u Sapphire ta etiketa vypada taky jinak, nez by originalka mela, takze do sbirky leda jako kuriozity. Krome toho me prekvapilo, jak tmavy ma GBA display. Dalsi plus pro emulator...

BTW, v nejblizsi dobe bych rad koupil 3DS XL (novy) a DS (jelikoz se to neprodava, tak opet bazar). Abych v tomto pripade nenaletel a nekoupil nejaky sunt, na co bych si mel dat u toho DSka pozor? Protoze to jsem taky v zivote v ruce nemel. Asi to zkusim nejak zupgradnout, abych do toho mohl pretahnout savy z PC, ale melo by to alespon bezet...

PS, v zivote by me nenapadlo, ze se cartrige ke GB a GBA falsuji... takze ta kolekce vsech sedmi her prvnich dvou generaci, co jsem si pred par dny objednal pres ebay z Hong Kongu nejspis taky nebude uplne legit..
@7c (05.07.2017 21:09): Přesně tak, taky se mi nechce zbytečně utrácet za další ovladače a s DS4 jsem spokojen nadmíru. Před pořízením PS4 jsem s gamepady neměl prakticky žádné zkušenosti, měl jsem tedy dost obavy, jak to po letech strávených s klávesnicí a myší zvládnu. Zvykl jsem si ale překvapivě velice rychle a to dokonce až takovým způsobem, že se mi už s ničím jiným moc hrát nechce. Je to ale samozřejmě i o konkrétním herním žánru, na seriózní závodní simulace je třeba volant přeci jen mnohem lepší volba a FPS, strategie nebo klasické point and click adventury se myší s klávesnicí hrají také výrazně lépe.
@samorost (05.07.2017 19:18): Varianta se Steam ovladačem (myslím driver) je tu taky. Pro DS4Windows je třeba pouze mít nainstalovaný ovladač pro Xbox360 (který by ale měl být součástí Win7.1+ automaticky). Tj. pokud už máš DS4 (a jsi s ním spokojený) není důvod shánět jiný gamepad (osobně bych byl asi zvědavý jen na Xbox One Elite, ale zatím nejsem zvědavý natolik, abych utrácel 3000+ CZK).
@7c (05.07.2017 01:05): Ano, právě toho se týkal ten můj odkaz na návod na Buchtičově blogu. ;c)

@MickTheMage (05.07.2017 12:23): Díky za info, může se hodit, jakmile to bude aktuální, popídím se po tom. Buchtič také zmiňuje nějaká makra, kdy pak třeba PS tlačítko spouští Steam a podobně. Uvidíme, bylo by to určitě bezva. ;c)
@Rapier (05.07.2017 09:03): Jako když přišla krabice, tak jsem nevydržel a naisntaloval to, ale strašlivej porod to spustit pod W10. Blbne mi grafika v menu. Samotné létání už je Ok a musím přiznat, že zatím nejlepší pocit z létání, měl jsem fakt dojem, že letím v něčem exkluzivním.
Falcon 4 mám, bral jsem tenkrát celou sérii na Gogu. Ale fakt netuším, jestli se na něj dostane řada. Mám tam i fůru jiných simulátorů mnohem starších :)
stáhl jsem si na psn theme z FC 5 a ta muzika je úžasná. jestli to bude mít podobnou laťku i ve fullu, má u mě Ubi malé plus
@MickTheMage (04.07.2017 14:43): Tak ono to zřejmě bude jinak sestavu od sestavy a hru od hry. Chtěl jsem si třeba s kluky zahrát v co-opu hru „Lara Croft And The Temple Of Osiris” a dočetl jsem se, že v ní DS4 na PC nefunguje, pouze ovladač pro XBox. Ten ovšem doma nemám ani jeden, navíc se mi za další zbytečné gamepady vyhazovat peníze nechce. Uvidím, jak to nakonec dopadne, ta emulace Xbox ovladače by ale mohla být řešením. No a pokud selže úplně vše, mám ještě k dispozici výše zmíněnou hru i ve verzi pro PS4... :c))
@Rapier (04.07.2017 10:00): No právě, proto nejspíš zůstanu pod rokem 2000 :) Zaměřím se na ty hry, ke kterým mám krabice (TAW 2.0 + Jane's F-15 a snadi ten Falcon brzo dorazí). Tyhle tři by mi měly stačit do konce života jako vedlejší koníček k cRPG .