Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Všeobecně o hrách

Za stejným účelem chci stavět nové čistě herní PC. ;c) Plánuji rovněž připojení k TV a jelikož nemám XBox, nýbrž PS4 a k němu už tři gamepady, půjdu na to nejspíš nějak takto. DS4 na PC
Tak jsem fáral, až jsem vyfáral, že jednoduše mohu XBox One controller zapojit přes USB kabel k PC, nahrát driver a vesele ho používat ve Windows 7/8.1. Dirt 3/ F1 2012 to vše jede jak po másle.
U těch W10 je výhoda, že nepotřebuji USB a hezky se to připojí přes bluetoot, tzn. bezdrátově :) Už to vidím jak sedím s děckama na gauči, z notebooku na TV přes HDMI posílám Lego Harry Potter a s bezdrátovým controllerem hezky hrajeme Pottera. :) Teď už zbývá jen nahrát ty W10 na notebook. Ach jo.
@Richmond (03.07.2017 17:57): do novějších věcí se dá proniknout ale letecké simulátory dnes jsou obecně mnohem náročnější, je v nich obvykle mnohem realističtější letový model, např.: letový model v DID F-22 TAW / EF-2000 nebo Jane's F-15 je +/- na velmi podobné úrovni. Stále solidní ale pokud to porovnáš s letovým modelem v opatchovaném IL-2 Sturmovik 1946 (včetně posledních komunitních patchů), nebo nedej bože novými produkty ze světa DCS World, tak tam máš problém i odlepit letadlo od země bez ohledu na předcházející zkušenosti! Totéž přistání.
Mluvím z vlastní zkušenosti. Nedávno jsem se v Flaming Cliffs 3 učil odlepit ze země, bez nehody, plně naloženou A-10. Jsem nevěřil jak je to těžké. Kdysi nebyl problém v Lock On + Flaming Cliffs 1 odlepit se i s plně naloženou A-10 od země v FC3 jsem to zvládl až na 3 pokus. Přistání je podobné story.

Také avionika v DID F-22 nebo Jane's F-15 je stále relativně jednoduchá (u druhé jmenované už to není tak zcela pravda, tady už máš i TACAN navigaci a nutnost tankovat za letu během kampaně, protože v Iráku je to všude daleko). V F-22 tanker nebudeš v kampani prakticky potřebovat ani při nejdelších misích, protože má takovou zásobu paliva ve vnitřních palivových nádržích + schopnost supercruise (let Mach 1,55 ve výšce bez přídavného spalování), že v pohodě (no jak kdy) doletíš na vlastní letiště. I tak ale budeš muset šetřit palivem.

Já se teď chystám na legendární DID EF-2000, že bych prubnul a vyhrál tu kampaň.
BTW z novějších leteckých simulátorů je tak nejvíce user friendly právě série Strike Fighters 2.

A gratuluji k hraní Wizardry 2.
Ja dohral Blue, Yellow, Gold, Silver a FireRed, rozehral Red, Green, Crystal a tusim Ruby, ovsem vsechno na emulatoru. Pred par dny jsem si z legrace objednal cartrige vsech sedmi her prvni generace a navic mam originalu Pokemon X, kterou jsem si pred par lety koupil. Emulator je pro mne praktictejsi (zvlaste, kdyz muzu savovat kdykoli:-p), ale chtel bych si to alespon vyzkouset i nativne.
@Bodkin (03.07.2017 22:39): Celou sérii za sebou určitě ne, ale jednou za čas to moje sběratelské OCD uspokojí dostatečně :D

@Kunick (03.07.2017 22:04): Jak kde, HG/SS hodně čerpaly z Crystal, ale OR/AS si z Emerald nevzaly nic, takže ty remaky působí trochu chudě. Jestli jde jen o příběh, tak není problém hrát jen ty remaky, ale pokud chce někdo poznat celou tu sérii, tak bych určitě aspoň prubnul i původní verze.
@Ronik (03.07.2017 21:49): Nedokážu si představit, že by někdo dohrál jedny pokémony, natož pak dal celou sérku za sebou...

Ale jestli chceš Y, tak ti je klidně střelím. Levně a skoro nehrané (cca 2 hodiny)
@Fingon (03.07.2017 17:54): Pokud si na 3DS zprovozníš homebrew a GBA emulátor, tak by ti stačilo i samotné New 3DS. Jinak na Ruby/Sapphire/Emerald a Fire Red/Leaf Green budeš potřebovat GBA nebo původní DS, všechno ostatní jde hrát na 3DS.
@Rapier (03.07.2017 08:08): Stránka vypadá nabušeně! Ale asi to budou vše nejnovější věci, ty už já se nikdy nenaučím :) Stropme pro mě je pořád ten TAW nebo F-15. Kruci, už má vyhlídnutou krabici Falcon 3.0, tak pokud to dotáhnu zdárně, už se nebudu moct na nic vymlouvat :(

Já tedy taky rozjel jedno blogýskování - Deníček o Wizardry 2 aneb sebevražda pěkně po kousíčkách :)
Non-pc dotaz: kdybych chtel hrát všechny dosud existující pokémon hry z hlavní serie(blue, gold, ruby, diamond, black, x, sun atd., ale žádné stadium, snap atd. ) a chtěl mít co nejmíň konzolí, stačil by mi GBA a 3DS?
Jinak první dojmy z Horizonu solidní. Grafika/hudba výborné, atmosféra dobrá, gameplay (boje,stealth) odladěné dobře. Líbí se mi že jsou questy aspoň trochu uvozené dějem/dialogy, ikdyž co si budeme povídat, TW je jinde. Ale baví a jsem zvědav jak se bude příběh odvíjet. Teď jsem akorát dodělal Proving, zjistil že Goddess je Dveře a potuluju se krajinou přepadávajíc bandity a robůtky.
Trochu mě irituje že v Aloy furt slyším Chloe z LiS, ale to se poddá.
@Gordon (03.07.2017 00:39): no comment.
Každopádně jsem se rozhodl (nepochybně k velké radosti Richmonda), že si nakonec založím blog o leteckých simulátorech alá odkaz a tam si hezky sám za sebe budu psát o leteckých simulátorech.
@Gordon (01.07.2017 03:34): Ja si koupil WiiU kvuli Xenoblade Chronicles, a to uz je radna magorina. Jenze, kdyz si vezmu ze jsem to hral 400 hodin, a jakmile bude prostor dam si to jeste jednou, uplne v pohode jsem si tu koupi omluvil. Navic tam mam dve Zeldy a Monster Huntera, ktery jsem sice jeste vubec nehral, ale snad nekdy.. Switch si uz asi kupovat kvuli Xenoblade nebudu, nasrali me s tou stylizaci ktera je oproti predchozim dilum podle me krok zpet.
Taky jsem si poridil PS TV, vlastne taky kvuli dvoum hram z PS VITY, vyslo me to na 400 korun (to byla doba kdy to Sony bablila ke konzolim a byly toho plny bazary), takze proc ne:) No, proste koupit konzoli kvuli par hram mi rozhodne cizi neni:)

@Gordon (01.07.2017 03:34): vidím to stejně jako samorost. TV, již zmiňovaný legendární gauč :), 2x bezdrátový kontrolér, NHL17, Fifa 17, Forza Horizont 2/3, LEGO hry baví děti. Zábava na spousty hodin. Navíc tatínek má Forza Horizont 6 a GoW 1-4.
Co mě ale irituje je fakt, že v rámci zpětné kompatibility nejsou k dispozici všechny LEGO hry ale jen některé. Doufám, že se Microsoft polepší a časem je přidá. Na PS4 nic takového nemají ale zase mají LEGO Harry Potter remasted!
Paradoxem je, že teď na steamu jsou ÚPLNĚ všechny LEGO hry v akci! Já je snad budu muset koupit, na druhý HDD dát ty "fajnove" desítky, zakoupit 2x bluetooth do PC abych mohl připojit ty XOne kontroléry do PC (což SONY zase neumí) a pak to spustit na PC a přes HDMI to poslat do TV. A to se vyplatí! Z konzole mám takový hořkosladký pocit.

Velmi podobný pocit bych měl určitě i z PS4, jen tam přeci jen mají větší výběr exclusive her ale zase auta, s výjimkou solidního Drive Club, letos snad vyjde na sklonku života PS4 100x odložené Gran Turismo Sport ale nikdo neví zdali bude mít offline kariéru nebo to bude jen MP.

BTW lidi si klidně koupí PC na hraní jediného simulátoru, nevidím v tom rozdíl. Osobně preferuji PC.
Until Dawn dohráno, 8/10, je to alone in the dark mixnut s QTE: The Movie, má to atmosféru a hodně ohebnej děj, ale nic hlubšího to nezanechalo a Chmielarz musel něco hulit když to prohlásil za svojí 2015 goty. Ale prachů nelituju.přežila mi jen Sam a Emily, zkurvený kviktajmeventy :)
@Gordon (01.07.2017 03:34): Sice není tento komentář směřován na mě, dovolím si nicméně přidat svůj názor. Osobně jsem koupil konzoli především pro děcka, ať mi alespoň občas uvolní mé PC. :c)) Nicméně právě možnost, hrát po dlouhé době novější NHL (plus několik málo dalších exkluzivit), svou trochou do mlýna při rozhodování rovněž přispěla. Určitě tedy nákup konzole, byť jen kvůli několika hrám, pochopit dokážu, neboť třeba právě NHL, závody typu Driveclub, Gran Turismo apod., jsou těmi typy her, které člověku vydrží s přehledem po celý rok. Tudíž se ta konzole v takovém případě rozhodně využije. Kvůli jednohubkám na pár večerů bych ale PS4 zcela jistě nekupoval, zase tak vášnivý pařman nejsem a na PC toho mám beztak ještě k dohrání mračna. :c)
Jinak se chci zeptat jestli na sebe nějak navazuje série God of War, protože na PS4 je jen trojka, tak jestli mi to bude dávat smysl.
@Jumas (30.06.2017 22:30): To jako jo, ale stejně fotbal je populární na celém světě, takže se vždycky najde dostatek kupujících. NHLko na PC by podle mě asi takový tržby nemělo.

Jinak zrovna nedávno bylo (možná ještě je) NHLko 17 na PS storu za 280Kč, což je krásná cena :)
@kristmeister (30.06.2017 21:57): Tak jasně, že se to hraje míň, než FIFA, ale tu si může taky každej stáhnout. Měly by ale prej přejít na novej engine, takže by mělo bejt snažší to portovat na PC. Taky jsem čet, že se čekalo na novej Xbox One X, protože to portování bude podobný jako na PC. Ten by se měl začít prodávat v listopadu, takže NHL 19 by se v pohodě stíhalo. No uvidíme příští rok.

@samorost (30.06.2017 22:28): No mě se právě kvůli NHL kupovat konzoli opravdu nechce. A ta 09 už mě taky neba.
To byl taky jeden z hlavních důvodů, proč jsem si pořídil PS4. Co se dá dělat, no, čekat na to, až vydají nové NHL na PC, se mi celou věčnost nechtělo. A hrát pořád dokola NHL 09, byť s aktualizovanými soupiskami, mě už taky nebavilo.
@Gordon (30.06.2017 19:48): je to pěkně frustrujicí no a nejlepší je, když ti docházejí životy, tak ti hra dá tu šamanskou masku Uka Uka gratis, přitom 15 životů si ztratil pádem do jámy :D nevim jestli jde o provokaci ale jestli jo, tak to plní účel :D
Tak už jedu nového Crashe a musím říct, že ta hra se kurevsky snaží, abych vykopal na zahradě díru a hodil ji tam. Už mám asi desátej game over ve 13 levému, kde se skáče přes most v horách a chytám už poměrně silnej rage. Nechápu, proč to hry nepřidali nějaký easymode, kde by byly neomezené životy. Asi už jsem starej na tyhle hry.
@kristmeister (30.06.2017 16:46): Hry získané každý měsíc v rámci PS+ (pokud si je samozřejmě stáhneš do knihovny) můžeš brát jako zapůjčené po dobu trvání členství. Pokud ti PS+ vyprší, hry budou dočasně nedostupné, ovšem po obnovení členství se ti v knihovně opět objeví. Tuším, že máš po vypršení půl roku na to, aby sis členství opět předplatil.
@samorost (30.06.2017 16:36): takže až ti skončí členství, tak to zmizí? :D jako já je tam nepotřebuju, já mám obě hry na steamu, ale jde o to, že na stránce Killing Floor 2 na FB kterou spravuju jsem řekl, že to napořád nebude :D
Hoši může mi tu někdo vysvětlit jak je to s těma hrama v rámci PS Plus? Například jak teď byl ten Killing Floor 2 s Life is Strange, tak vlastně v obchodě nebyla možnost to přidat do kniihovny ale rovnou stahovat. To znamená, že mi to nezůstane až budou nové monthy games?
@Garret (28.06.2017 23:47): no, minimálně zatím to je klasická teen horrorovina, ale já nemám nic proti teen horrorovinám když jsou dobře udělaný :)
Je to jak jedna z lepších her od telltale, ale s AAA budgetem, a přijde mi že zdejší volby mají na průběh mnohem větší vliv než cokoliv v telltale hrách.
Právě jsem chtěl poprvé v životě zaplatit bitcoinem. Objednávka na Steamu 2,49 EUR a chtějí za to 3,5 EURa (po přepočtu). To je slušný nárůst ceny, že? Kurzové riziko a poplatky a šup, cena jde o krásných 40 % nahoru.

P.S.: Je možné, že by k tomu připočítali i DPH?