Tony Hawk's Pro Skater HD

18.07.2012
28.08.2012
18.09.2012

Tony Hawk's Pro Skater HD je, ako už názov napovedá, HD remake úspešnej skateboardovej série. Skôr ako o remake sa však jedná o kompiláciu. Hra obsahuje 7 máp z prvého a druhého dielu, ktoré boli prevedené do vysokého rozlíšenia. Menovite ide o mapy Warehouse, School 2, Mall, Hangar, Venice, Marseille a Phoenix Downhill Jam.

Na každej mape na vás čakajú známe úlohy, napríklad nazbierať písmená S-K-A-T-E, nahrať určitý počet bodov a podobne. Zmenou je hlavne to, že na každej mape máte rovnaký počet úloh, teda aj na mapách z prvého dielu (Warehouse, Mall, Phoenix Downhill Jam), pretože v tých bolo pôvodne len 5 úloh. Rovnako na mape Marseille robíte klasické úlohy namiesto skateboardovej súťaže. Zmenou je aj hľadanie skrytého DVD, pôvodne ste mali za úlohu nájsť skrytú VHS kazetu. Pre hráčov, ktorý sa s prvými dielmi už stretli je výhodou to, že všetky veci sa nachádzajú na rovnakých miestach. Pre nových hráčov je k dispozícií mapa, na ktorej sú všetky úlohy vyznačené.

Tento krát odpadá možnosť vytvoriť si v hre vlastnú postavu. Na výber budete mať skaterov známych zo starších dielov, ako napríklad Tony Hawk, Eric Koston alebo Rodney Mullen, ale aj skaterov nových, napríklad Andrew Reynolds alebo Riley Hawk. Taktiež sú tu aj bonusový skatery, napríklad Officer Dick, známy z prvého dielu. Novinkou je funkcia ,,Quick restart", ktorá sa hodí hlavne keď chcete nahrať vysoké kombo. Soundtrack obsahuje 14 skladieb, 7 skladieb z prvého a druhého dielu (napríklad Goldfinger - Superman alebo Anthrax & Public Enemy - Bring The Noise) a 7 nových skladieb.

PC verzia, narozdiel od konzolových verzií, neobsahuje multiplayer. Na PC je hra dostupná v digitálnej verzii cez Steam. Hra beží na Unreal Engine 3.

Prvé DLC - Tony Hawk's Pro Skater HD - Revert Pack - vyšlo 11.12. 2012. Ďalšie DLC zatiaľ nie sú oznámené.

Počínaje 17. červencem 2017 nebude možné na Steamu koupit Tony Hawk's Pro Skater HD (pravděpodobně kvůli vypršení licence k hudbě). Zájemci o hru tak mají poslední šanci ke koupi, proto je nyní také k dispozici s 80% slevou (1,99 éček).

První Tonda vyšel v roce 1999, druhý 2000 a to je přesně v době kdy jsem sebou tahal své prkno se čtyřmi kolečky. V té době pro mě neexistovala lepší hra. Uplynulo pár světelných let a Tonda se vrátil v HD. Sice moje prkýnko už není ale i tak jsem Tony Hawk's Pro Skater HD z nostalgie pořídil.

Hra dostala nový grafický kabát, kde slovo HD může znamenat uspokojivý nebo také odfláknutý a tragický. Herní principy zůstaly zachovány z ostatních dílů. Jenom moje prsty nejsou to co bývalo, udělat trik přes 200.000 bodů byla hračka, teď neskutečná fuška a odříkání.
Soundtrack byl trochu pozměněn ale stále jsou tam některé staré pecky např Public Enemy, Powerman 5000 atd.

Verdikt: Tony HD je dělaný pro předešlé hráče. Pokud jste neměli co do činění s původními díly tak i tento Vám nic neřekne. Tony Hawk's Pro Skater HD hraje na nostalgii a u mě se mu to povedlo!! 65%

Pro: Nostalgie, nostalgie a nostalgie.

Proti: Grafika, nic nového pro fanoušky.