Qbeh-1: The Atlas Cube

15.05.2014

Qbeh-1: The Atlas Cube je logická hra viděná z pohledu první osoby. Vaším úkolem je nejprve najít a posbírat barevně odlišené kostky a následně je umístit tak, abyste po nich přeskákali přes překážku nebo chybějící podlahu. Kostky nelze umístit libovolně do prostoru, ale pouze na určená místa. Různě barevné kostky mají různé vlastnosti. Obyčejnou červenou kostku později doplní fialová (antigravitační), zelená (levitující v prostoru) a modrá (klíč/energie). Po náročnější pasáži v úrovni se nachází checkpoint.

Hra svým stylem připomíná podobnou logickou hru Q.U.B.E., ale je méně akční. Obsahuje "kampaň", kde názvy levelů dávají prostor fantazii a dovolují hráči přemýšlet o "příběhu" celé hry. K dispozici je také editor levelů a několik desítek uživateli vytvořených úrovní (přes Steam workshop).

@Kwoky (30.04.2017 15:38): Mně to tak vyhovovalo, pár hodin mi zabraly, ale většinou byla vždy nějaká malá nápověda, kde asi tak hledat, či byly vidět z jiného místa. Teda bavíme se o tokenech, páč nic moc dalšího si nepamatuju :)