Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Herní výzva 2024

Vše o letošním ročníku najdete na www.hernivyzva.cz. Před položením dotazu si projděte náš FAQ dokument.
ono je to těžký, když adventura jako taková vznikla jako vizuální textovka a rozlišit vizuální textovku a vizuální román už je asi jen o žánrových zvyklostech, ale v jádru mi to přijde dost fluidní :-)
@Dunemaster (01.11.2023 14:43): Vyzkoušel jsem úvodní případ s vyhořelou stodolou a jestli takhle vypadá celá hra, tak je to jasný vizuální román. Že jsou třeba dialogy v komiksových bublinách místo panelu vespod obrazovky na tom nic nemění.
@Dunemaster (01.11.2023 14:43): Za mně je, vizualní novela je primárně o textu a tím že je to jakoby komiks/manga. Což Kurzor splnuje, ovladas se jen po lokacích ale porad je to statický obrazek a dialogy. To že tam máš minihry to splnuje taky.

viz treba Danganronpa je vizualni novela nebo Ace Attorney taky.
Už se to možná řešilo, ale Detektiv Kurzor mi po menším zamyšlení jako vizuální novela zrovna nepřijde. Co myslíte? Dost lidí, včetně mě, ho ale ve výzvě má. Příjde mi ve výsledku, že je to normální adventura.
Ahoj, brzy začneme připravovat Herní výzvu 2024 a hledáme dobrovolníky do přípravného týmu. Pokud by vás bavilo vymýšlení kategorií, diskuze nad nápady ostatních a následná podpora běhu výzvy v příštím roce, napište mi prosím poštou, ideálně i s krátkým vzkazem co byste chtěli do týmu přinést. Díky!

A i pro ostatní - pokud je nějaká kategorie, kterou byste ve výzvě příští rok rádi viděli, dejte nám vědět tady, třeba se inspirujeme. :)
Ahojte, chcela by som sa opytat, ci hra Super Mario Bros. Wonder splna kategoriu Pekarov cisar,ak ju budem celu hrat s Peach?
@Gordon (19.10.2023 10:17): To je dobrá blbosť. Merry, Pippin, Gimli, Boromir a Frodo sú panovníkmi čoho? Reálne z panovníckej rodiny je len Legolas a Aragorn je následník, ktorý aktuálne nie je členom panovníckej rodiny, lebo nikto z jeho rodiny, ani on v priebehu trilógie nepanuje. :D

@Dunemaster (19.10.2023 09:30):  V pohode. Ale Virus mal dobrú poznámku, že Legolas je vlastne princ, takže za toho sa ti to LOTR ráta tiež. :)
V Lego tLoR se hraje i za Legolase, ten je také z panovnické rodiny, či...?

Until Dawn, tam se vesměs stále zdrhá před smrtí, ale je tam co si vzpomínám, jedna pasáž, kdy je nutné ustřílet QTE
@Dunemaster (18.10.2023 21:59): Dice poker určite nie je kartová hra, lebo sa hrá s kockami a nie kartami.

Ak sa hrá v Lego LOTR za Isildura tak je to ok, ten bol kráľ. Aragorn bol kráľom až po konci. Samozrejme Aragorn nie je z panovníckej rodiny, je následníkom trónu a to je rozdiel, lebo je vlastne dedič, ktorý to nemá, kým to nedostane.

Until Dawn ti teraz neviem povedať, lebo mám s hrou nulové skúsenosti, jedine, že by sa vyjadril niekto iný z tímu, prípadne prezistíme.
@Rujha (14.10.2023 22:28): … pokud se na Databázi její profil zatím nenachází, je třeba jej nejprve přidat…. Musíš číst i doplňující informace, bohužel. Za sebe doporučuju Remember Me od mých oblíbenců. Je to fajn hra a zabere tak 12-15 hodin.
@Rujha (14.10.2023 16:38): tak ak by napr nejaké štúdio spravilo vlastnú verziu pongu alebo remaster ako prvotinu a následne by vytvorilo ďalšie hry, tak je to ich normálna prvotina.
Každopádne ak by si napr zohnal emulovanú verziu nejakej prvotiny, to by tiež nebol problém (uvádzam len ako príklad).
@Tulareanus (14.10.2023 16:17): No, několik studií má uvedenou jako prvotinu Pong. Tak jsem tak přemýšlel, jak bych asi mohl sehnat "původní verzi" a jak dlouho bych ji musel hrát, aby byla uznána do Herní výzvy :-D Procházel jsem prvotiny a spoustu z nich v podstatě není možné v hratelné podobě sehnat, a když už, tak ji autoři zaměnili za "pokročilou edici". Ale jasně, rozumím. Asi si prostě znovu zahraju Samorost jedničku :)
Hra Time Mysteries: Inheritance jakožto prvotina studia Artifex Mundi se dá aktuálně sehnat pouze ve verzi "remastered". Uvádí se, že remastered verze obsahuje navíc oproti původní namluvení postav a upravený vizuál. Počítala by se taková hra jako prvotina daného studia?
když ne traviči, ale takový ten papežský ochutnávač, to by asi šlo, ne? :-)
Teď mě tak napadlo, šlo by do hardcore varianty kategorie Císařův pekař / pekařův císař zařadit i zlodějské řemeslo? Teď nemyslím běžné RPG hry, kde je zloděj jenom bojovník s dýkou, co se umí plížit, zneškodňovat pasti a občas nějakému NPC vybere kapsy, ale věci jako The Clue!, kde je plánování a provádění složitých vloupaček hlavní náplní hry.
@malarkey (08.10.2023 20:41): Ahoj, nie, aspoň podľa toho, čo je od daného vývojára na dh - má len tri samostatné hry.
"Do limitu 5/10 her se počítají pouze hry s rozsahem “samostatná hra” na Databázi, nikoliv rozšíření. Za prvotinu se pak počítá první “samostatná hra”, kde byl zvolený vývojář hlavním vývojářem. Zároveň by se mělo jednat o skutečnou prvotinu vývojáře a pokud se na Databázi její profil zatím nenachází, je třeba jej nejprve přidat."
@Jumas (08.10.2023 01:29): No to som sa pýtal, že či tam niečo také je, že či to nie je taký ten early access, kde máš ukázanú len časť nejakej hry, ak to príbeh má. Ako som písal nižšie, keby sa povolili všetky kartové hry bez rozdielu, dalo by sa to odbiť jednou partiou pokra alebo solitaire. Nebola by to výzva a ani rozširovanie herných obzorov.
@Tulareanus (07.10.2023 19:18): Je to v podstatě kampaň. Hra má jednoduchý příběh, kde mezi sebou bojují tři klany, a ty naháníš jednoho kouzelníka. Je pořád vedená jako EA, už na ní nikdo nedělá a nejspíše ani dělat nebude, ale takové provizorní zakončení má. Jsou tam taky arény, kde probíhají turnaje. Jako jestli ani tohle nesplňuje pravidla, tak už nevím. Kdyby se hned od začátku povolily všechny karetní hry bez rozdílu, nemusela by se každá takhle zbytečně pitvat.