Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Artifex Mundi

Polsko
Založeno 2006
Za latinským názvem, anglicky psanými stránkami a .com doménou by na první pohled málokdo hledal ne zas až tak malé polské vývojářské studio z města Zabrze s pobočkou v Krakově.

Doslovný překlad 'Artifex Mundi' by mohl být 'Svět umělců' (artifex - umělec, mundus - svět)*

Společnost sice vznikla v roce 2006 a postupně si nabírala na bedra další a další herní platformy a nabobtnala tak postupem času až na multiplatformní vývojáře, specializující se na vzhledově arkádovější, ale propracované adventury pro Microsoft Windows, Windows Phone, Apple Mac, iPhone a iPad, Android, Blackberry, Nintendo Wii a DS, PS3, PSP a Xbox 360, ale její členové ještě o několik let dříve byli součástí společnosti ZSK Progres s.c., vyvíjející a prodávající software.

Od osamostatnění se roku 2006 už stačilo studio poslat do herního světa na 26 her pro snad všechna možná myslitelná moderní zařízení, přičemž postupně pomalu stále roste a nabírá nové duše do svých řad, jež již přesáhly 100 hlav.

Společnost se ovšem nezabývá pouze vývojem svých her, ale zároveň si je také prodává. Dostává se sice do povědomí hráčů i přes dnes hlavní distributorské kanály jako je Steam, AppStore, Google Play, Windows Store apod., ale na svých stránkách nabízí k vyzkoušení a ke koupi i speciální edice svých her, obsahujících i bonusové prvky a obsah, který nemusí být běžně jinak k dostání.

(*)Zdroj: Více o společnosti