Grim Legends 2: Song of the Dark Swan

Ponuré legendy: Báje o temné labuti

27.09.2014
23.06.2017
29.08.2017
02.10.2020

Jedná se o druhý díl série Grim Legends. Během této hry se vydáte na nebezpečnou výpravu do tajemných ruin a lesů. Vaším hlavním úkolem je zachránit mladou královnu ze smrtelného nebezpečí, do kterého se dostala. Po zmizení malého prince je královna obviněna z praktikování temné magie a je uvezněna ve věži.

Vaším úkolem je najít malého prince a zjistit, zdali je královna vinna. Máte na to je jeden pouhý den. Během této hry navštívíte 42 lokací, zažijete mnoho zábavy při plnění nejrůznějších mini-her a hledání mnoha důležitých předmětů.

Do Grim Legends som išiel primárne s tým, že si zahrám HOG hru. Bolo to súčasťou zaujímavého bundlu na fanaticale („čím viac hra, tým menej eura“ :)), tak reku na chvíľu zmením žáner. Grim Legends by som ale skôr zaradil medzi klasické first person adventúry a nie HOG.

Malo to aký taký príbeh (nemohol chýbať ani plot twist), behal som od jedného rébusu k druhému, zbieral som a používal predmety a niektoré som dostal v občasnej HOG minihre. S HOG hrami mám malé skúsenosti, preto som bol potešený, že to nie je iba o hľadaní predmetov, ale často som musel scénu najprv upraviť, aby som potom mohol označiť hľadaný predmet. Sem tam sa mi stalo, že bolo nutné pendlovať medzi viacerými obrazovkami, ale keďže som nemusel čakať na šuchtanie sa postavičky, tak som lietal medzi obrazovkami ako ďábel. Druhá možnosť bola využívať na rýchle cestovanie mapu, ale tú som videl len raz, pri úvodnom tutoriáli.

Hra je ku hráčom veľmi prístupná. Záleží od zvolenej obtiažnosti (sú 3), pričom na najnižšej casual pomáha hráčovi zvýrazňovaním, kam má postupovať ďalej. Je tu aj nápoveda, ktorá zvýrazňuje predmety, s ktorými máte v danom momente manipulovať, prípadne dovolí preskočiť hádanku, ak si s ňou neviete poradiť.
Trošku mi vadila logika zobrazovania sa niektorých HOG minihier. Nie raz sa mi stalo, že mi chýbal predmet a získal som ho iba cez HOG minihru, ktorá sa sprístupnila na "nejakej" obrazovke.

Hra je zabalená v príjemnej grafike, ktorá určite neoslní ale ani nesklame. Dabing mi prišiel umelý, ale od indie titulu som nečakal žiadne zázraky.

Mám za sebou dve Grim Legends hry a keby mám niečo odporučiť, tak sa prikláňam ku jednotke, jej príbeh sa mi pozdával viac.

P.S. Nightmares from the deep, Grim Legends 1 aj Grim Legends 2 obsahovali po prejdení základnej hry bonusovú časť. Keď základná hra trvá cca 4 - 6 hodín, tak ďalšia hodinka strávená hraním bonusu poteší.

Pro: veľa rébusov, bonusový príbeh, systém nápovedy pre casual hráčov

Proti: niektoré rébusy už boli v jednotke, príbeh ma neoslovil