Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Herní výzva 2024

Vše o letošním ročníku najdete na www.hernivyzva.cz. Před položením dotazu si projděte náš FAQ dokument.
@Gordon (26.04.2020 20:41): no tak s doslova "věrnou kopií" by ta kategorie byla opravdu těžko splnitelná. Nikdo nechce věrně zpracovat Prahu, stačí možnost navštívit konkrétní místo/a.
@Kashikoi (26.04.2020 20:20): Jen se ujistím, že skutečně myslíš kategorii "Reálná virtualita", kde nejde o historickou hru ale o reálné místo ve hře? Ono totiž kategorii zaměřenou na historii jsme tu měli loni, tak jestli tu nedochází k nějakým zmatkům... :)
Ahoj, chci se jenom ujistit dala by se do kategorie Reálná historie použít nějaká Total War hra?
Já jsem myslel dohrát nějakou GoldSrc hru nebo modifikaci v co-opu pro hard mode. Portal 2 už jsem v co=opu hrál, tak jsem chtěl něco jiného.
Pravda. V EP2 Alyx sice na začátku chybí, ale většinu hry pak Gordona doprovází, to by šlo uznat.
To je pravda, u upřesnění se říká "V této kategorii je nutné dohrát hru, ve které bude vaši hlavní postavu po většinu herní doby fyzicky doprovázet alespoň jeden další parťák".
@Naginata (25.04.2020 21:50): Pokud si vybavuju všechny Half-Life hry i včetně rozšíření a nové Alyx, tak v žádné z těch her není fyzicky přítomen parťák po většinu doby. Ve Sven Co-op bych to asi bral, to je doslova hra o parťácích, akorát tam by se muselo uplatit to pravidlo hrát to alespoň 10 hodin. Leda dohrát mapu Half-Life ve Sven Co-op, to jsem taky kdysi s lidmi online hrál a bylo to super :) jinak ze stejného univerza se na to hodí Portal 2, případně Left 4 Dead 2.
Mám takový dotaz. Splňovalo by Little Inferno druhou kategorii výzvy - Heuréka! na HC? Na DH i Wiki je to vedeno jako logická hra a jiný žánr to nemá, jen je otázka, jestli to pálení všeho možného je vlastně logické. Osobně si tam nechám Portal a jestli by se Vám s tím nechtělo zabývat, tak se na to vykašlete. Jde čistě jen o ukojení mé zvědavosti.
Mě zase zamrzelo, když jsem chtěl utratit kredity, co jsem získal za nákupy v obchodě. Přišel mi mail, že mi vyprší a že je mám využít nebo nakoupit do určitého data. Měl jsem už vše vybráno, šel to koupit a zjistil, že to vypršelo den předem, protože jsem předpokládal, že je to do data včetně :/ A kredity byly fuč...
Zdravím. chtěl bych se zeptat, splňuje hra Mirror'S Edge: Catalyst výzvu Výzva naruby (Hardcore)? Hru jsem nehrál, tudíž opravdu nevím, co od ní čekat a co obsahuje. Díky.
@SyLeBROs (21.04.2020 20:02): tak to byl příklad. Obecně platí, že fyzická média jsou na ústupu a v kombinaci se značně omezeným sortimentem, který Xzone má mi to jako cesta ke šťastným zítřkům nepřijde.

@Jumas (21.04.2020 22:09): koukám, že to u některým krabicovek takhle mají. Jakej má smysl mít tu hru v kategorii krabicových, když jde stejně o digitální verzi? O tu prázdnou plastovou krabičku :)?
Naposledy jsem tam kredity za digitální hru použil 4. 1. 2019, což už teda nějaká doba je, ale stejně mi přijde zvláštní, že by to nadále neumožňovali.
@musa (21.04.2020 19:49): Pravdepodobne ano (nebo mozna i jine fyzicke zbozi). Resil jsem asi pred mesicem, ze mi psali, ze mi kredity po roce vyprsi, protoze jsem neudelal zadny nakup. Tak jsem si rekl, ze koupim ten nejlevnejsi klic za kredity a nepodarilo se mi to. Nakonec jsem skoncil u toho, ze jsem ten nejlevnejsi klic koupil za normalni penize, aby se mi kreditove konto prodlouzilo o dalsi rok. Vzhledem k tomu, ze slo asi o 9Kc, jsem nezkousel kombinovat penize a kredity, ale nedivil bych se, pokud by kredity sly opravdu utratit jen za fyzicke zbozi.
@Garion (21.04.2020 19:45): takže si za ty kredity prostě můžu koupit pouze krabicovku? Jestli jo, tak je to jak psal rikuhahl, obchod k pohledání. S takovou je odsouzený k záhubě. To si mám k té výhře koupit externí mechaniku?
@Starletka (21.04.2020 14:09): tak to mě jakožto výherce Xzone kreditů taky zajímá. Možná by je mohl za nás všechny kontaktovat Memphis, pokud dali do soutěže ceny s problematickým uplatněním, nebylo by to od věci.
@BUMTARATA (21.04.2020 13:19): Zkoušela jsem třeba i jen 1 kredit uplatnit a nejde nic. Přitom u krabicových jde celá částka. Asi jim budu muset zkusit napsat. Ani to totiž nikde nepíšou, že by to nešlo použít. Třeba to je jen nějaký momentální bug, jestli to předtím šlo.
@Starletka (21.04.2020 12:47): Waat? Tak to je nějaká novinka.

Při koupi digitálu nelze platit vše kredity.

Podezřelé. I když celou hru nezaplatím kredity, nedovolí mi je to použít. Možná jen implementační chyba. Možná po tobě budou chtít nakonec korunu a zbytek kredity nebo tak. Zkus jim napsat.
Tak jsem si konečně po dlouhé rozvaze vybrala, za co na Xzone utratím výhru z loňska, jdu do košíku a ten mi slavnostně napíše, že za digitální hry se kredity utrácet nedají. WTF?? Stejně i když si koupím krabici (která je dvakrát tak drahá a ještě na ni člověk musí půl roku čekat) tak se to aktivuje na Steamu nebo na Originu a můžu ji zahodit. Nechápu.
Tak v podstatě 8 her v rámci HC splněno, 1. kategorii oficiálně uzavřu až po první sezóně, takže mi v podstatě zbývají jen 2 hry a to Hudební kategorie a Reálná virtualita, kdy jsem teda Deus Ex už pustil, ale moc mě to nechytlo, ale dáme tomu ještě jeden pokus