Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

GTR 2: FIA GT Racing Game

83
33 hodnocení Platformy
Žánr:
simulátor > závodní simulátor *
Forma:
placená hra
Rozsah:
samostatná hra
Multiplayer:
ano
Datum vydání:
14.09.2006 PC
Vývojáři:
GTR 2 je oficiální závodní simulátor soutěže FIA GT Championship. Hra nabízí 34 reálných okruhů, po kterých se můžete prohánět v jednom z několika desítek reálných vozů (s variacemi celkem 144 vozů). Hlavní náplní je, jak lze vyčíst již z názvu hry, šampionát FIA GT. V něm lze doslova prožít celou kariéru závodního jezdce, včetně jízdy s instruktorem v tréninku.

Celá hra klade velký důraz na reálnou simulaci. Fyzikální jízdní model těžko hledá konkurenci (ačkoliv ten destrukční zde skoro není, alespoň ne vizuální, náraz do zdi auto odrovná i zde). Taktéž podrobná nastavení vozu zde hrají obrovskou roli (nastavení převodovky, hustoty pneumatik, množství paliva...) a při volné jízdě lze nastavit i přesnou dobu závodu, počasí, soupeře apod. Potěší také dynamická změna počasí a reálně plynoucí čas (24 hodinové závody dají zabrat).

Jako výpomoc lze u delších závodů použít stájového pilota, který převezme dočasně kontrolu nad vozem (samozřejmě výměnu lze provést jen v pit boxech).


Poslední diskuzní příspěvek

mě naopak to vylepšování hot-lapu baví, než se srát se zamčenejma tratěma jako někde v NFS, které právě nedovedou nic víc nabídnout. simulátor…

Nejlépe hodnocené komentáře

  • PC 95
Zatím nejlepší závody co jsem kdy hrál. S volantem naprostá pecka. Spoustu aut (Sallen S-7, Porsche 911, Ferrari 550), tratí (Spa, Monza, Magny Cours) a ty třídy (GT, NGT, G2, G3). Spustu stahovatelných modifikací jako Prototypy, nebo Formule, ale i GT Legends mod. Spoustu stahovatelných tratí. Shrnutí: Genialita, reálnost, detaily aut, a ta cena!!!

Pro: auta, třídy, tratě, na tu dobu vynikající grafika, závody 24 Hodin (Spa atd.), modifikace, reálnost, cena

Proti: nic

+11+12 / -1
  • PC 90
Jestli tato hra něco dokáže, pak je to zvýšení zájmu o závodní auta. Díky skvělému tréninkovému modu vás nejdříve GTR naučí přesně projíždět zatáčky pomocí zvýrazněné šipky za různých klimatických podmínek ( vlastně jen jestli bude slunečně či zataženo ) na tratích v Brně, Monze, Imole či Spa-Francorchamps. Navíc jsou další desítky tratí na stáhnutí. Potom až zvládnete čistě projet trať ve Ferrari 550 či Seleenu S7-R se můžete pustit do pohárů různých tříd (GT, NGT). Samotný závod je pak už o tom jak se povede start a následné jestli dokážete udržet pozici a neudělat chybu ( často se stává že v posledním kole auto zapadnete do písku či udělá hodiny a může se jet od znova ).

Hru lze hrát celkem obstojně na klávesnici, ale zážitek je to o dost chudší než s volantem. Momentálně se GTR 2 za výprodejovou cenu vyplatí v poměru zábavy kterou dokáže poskytnout. Lepší volba než další a další datadisky které SimBin chrlí místo aby pracoval na plnohodnotném pokračování.

Pro: modifikovatelnost, grafika, realistické chování aut

Proti: po (hodně dlouhém) čase stereotypní

+10+11 / -1
  • PC 90
Absolutně geniální závodní simulátor. Důkaz toho, že pro vynikající závodní hru není potřeba spousta neonů (ala NFS) ani nablýskaný kabátek s famózním modelem poškození. Tyhle věci tu nenajdete (i když grafika má svoje kouzlo, hlavně při pohledu z kokpitu), přesto dokáže chytit a nepustit na hodně dlouho. Škoda jen omezení na závody spadající pod FIA GT (ale zase je to hezky ucelené).

PS: Bez volantu ani ránu, bez spojky taky ani ránu (ale dá se zvyknout i na spojku na tlačítku).
+9+9 / 0
  • PC 90
Supr simulátor; je tu sice nejnovější "verze" s názvem Race ON, ale je tu něco, proč mam radši tuhle racingovku: další hry vycházející z GTR2 (Race 07, WTCC, STCC, Caterham, GTR Evolution, Race On..) nepřinášejí vlastně z hlediska singlplayeru nic novýho, vlastně si stačí pořídit "RACE ON" a máš tam všechno, co můžou nabídnout všechny hry uvedené v závorce před Race On, a i přesto, že od GTR2 už nějakej ten pátek utekl, valí Race On pořád na stejnym enžínu, takže hezčí a efektnější grafika se nekoná, je to vlastně hra taky hlavně na online pařby, ne každýho bude bavit, že hned od začátku, co spustí hru "Race ON" má k dispozici všechny auta a všechny tratě ve hře obsažené - co je potom motivace k hraní? Porazit "písí-protivníky"? Vylepšovat si hot-lapy? Možná na chvíli, ale brzy to omrzí... Takže tolik srovnání GTR2 a Race ON, mezi další výhody týhle gamesky patří určitě velké množství (více či méně povedených) módů, aut nebo tratí :o)

Pro: je to simulátor a přesto se dá (díky možnostem nastavení) hrát i na klávesnici

+1+3 / -2