Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Komentáře

< >
  • PC 90
Jestli tato hra něco dokáže, pak je to zvýšení zájmu o závodní auta. Díky skvělému tréninkovému modu vás nejdříve GTR naučí přesně projíždět zatáčky pomocí zvýrazněné šipky za různých klimatických podmínek ( vlastně jen jestli bude slunečně či zataženo ) na tratích v Brně, Monze, Imole či Spa-Francorchamps. Navíc jsou další desítky tratí na stáhnutí. Potom až zvládnete čistě projet trať ve Ferrari 550 či Seleenu S7-R se můžete pustit do pohárů různých tříd (GT, NGT). Samotný závod je pak už o tom jak se povede start a následné jestli dokážete udržet pozici a neudělat chybu ( často se stává že v posledním kole auto zapadnete do písku či udělá hodiny a může se jet od znova ).

Hru lze hrát celkem obstojně na klávesnici, ale zážitek je to o dost chudší než s volantem. Momentálně se GTR 2 za výprodejovou cenu vyplatí v poměru zábavy kterou dokáže poskytnout. Lepší volba než další a další datadisky které SimBin chrlí místo aby pracoval na plnohodnotném pokračování.

Pro: modifikovatelnost, grafika, realistické chování aut

Proti: po (hodně dlouhém) čase stereotypní

+15
  • PC 80
I po těch letech je to stále výborný závodní simulátor, ovšem za předpokladu, že vás baví klasický závodní program (trénink, kvalifikace a závod) a nepotřebujete ke hře nějaké další opičárny. Samozřejmě pro pořádný herní zážitek to chce nějaký lepší volant se zpětnou vazbou, moc si to neumím představit hrát bez volantu. Grafika samozřejmě trochu zastarala, ale nejsme tu kvůli tomu, abychom se kochali krajinou nebo sledovali kapky stékající po kapotě a pro závodní účely je grafika naprosto dostačující. To co je důležité, je chování vozů a to je naprosto parádní, pokud si ho tedy nerozjebete nějakými neodbornými zásahy do desítek položek setupu.

Parádní je i nastavení chování počítačových protivníků a to jak co se týká stylu jízdy tak i úrovně jejich schopností. Protivníky si tak můžete vyladit k obrazu svému, a dostat tak obtížnost hry na tu správnou úroveň odpovídající vaším schopnostem. Kromě klasických režimů hry stojí za zmínku i výborná Driving School, kde vás nejprve naučí jak projíždět jednotlivé segmenty každého okruhu a pak dostanete za úkol projet celý okruh bez pomoci v požadovaném čase. Plněním těchto úkolů si odemknete další specifické šampionáty, pokud by vám nestačily oficiální FIA GT sezóny 2003 a 2004.

V současnosti asi největším problémem hry, jsou tahanice kolem licencí, kvůli nimž byly ze hry odstraněny skiny vozů Ferrari a Porsche a místo nich jezdí jen šedivá auta. Zachránit se to dá pomocí modifikací, jinak by to bylo docela naprd, ty šedivý auta sráží atmosféru hry dost do minusu. Jinak je to ale pořád skvělá pařba.
+15
  • PC 95
Zatím nejlepší závody co jsem kdy hrál. S volantem naprostá pecka. Spoustu aut (Sallen S-7, Porsche 911, Ferrari 550), tratí (Spa, Monza, Magny Cours) a ty třídy (GT, NGT, G2, G3). Spustu stahovatelných modifikací jako Prototypy, nebo Formule, ale i GT Legends mod. Spoustu stahovatelných tratí. Shrnutí: Genialita, reálnost, detaily aut, a ta cena!!!

Pro: auta, třídy, tratě, na tu dobu vynikající grafika, závody 24 Hodin (Spa atd.), modifikace, reálnost, cena

Proti: nic

+13 +14 −1
  • PC 90
Absolutně geniální závodní simulátor. Důkaz toho, že pro vynikající závodní hru není potřeba spousta neonů (ala NFS) ani nablýskaný kabátek s famózním modelem poškození. Tyhle věci tu nenajdete (i když grafika má svoje kouzlo, hlavně při pohledu z kokpitu), přesto dokáže chytit a nepustit na hodně dlouho. Škoda jen omezení na závody spadající pod FIA GT (ale zase je to hezky ucelené).

PS: Bez volantu ani ránu, bez spojky taky ani ránu (ale dá se zvyknout i na spojku na tlačítku).
+11
  • PC --
Supr simulátor; je tu sice nejnovější "verze" s názvem Race ON, ale je tu něco, proč mam radši tuhle racingovku: další hry vycházející z GTR2 (Race 07, WTCC, STCC, Caterham, GTR Evolution, Race On..) nepřinášejí vlastně z hlediska singlplayeru nic novýho, vlastně si stačí pořídit "RACE ON" a máš tam všechno, co můžou nabídnout všechny hry uvedené v závorce před Race On, a i přesto, že od GTR2 už nějakej ten pátek utekl, valí Race On pořád na stejnym enžínu, takže hezčí a efektnější grafika se nekoná, je to vlastně hra taky hlavně na online pařby, ne každýho bude bavit, že hned od začátku, co spustí hru "Race ON" má k dispozici všechny auta a všechny tratě ve hře obsažené - co je potom motivace k hraní? Porazit "písí-protivníky"? Vylepšovat si hot-lapy? Možná na chvíli, ale brzy to omrzí... Takže tolik srovnání GTR2 a Race ON, mezi další výhody týhle gamesky patří určitě velké množství (více či méně povedených) módů, aut nebo tratí :o)

Pro: je to simulátor a přesto se dá (díky možnostem nastavení) hrát i na klávesnici

+3 +5 −2