Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Herní výzva 2024

Vše o letošním ročníku najdete na www.hernivyzva.cz. Před položením dotazu si projděte náš FAQ dokument.
Já teda nevím, ale mně přišlo, že je to 1:1 už v F1 grand prix 2 a nic novějšího jsem nehrál :-)
@Crash (28.04.2020 11:35): & @Jumas (28.04.2020 13:28): EA v NHL prostě napíšou název stadionu, na led prsknou logo týmu a tím to hasne. ;c) Jinak ty stadiony vypadají v podstatě všechny stejně. Takže jde jen o ten pocit, že jako hrajete na „domácí půdě”. Takže asi nebrat. Ty závodní okruhy jsou něco jiného. Milestone a spol. se chlubí tím, že mají dnes tratě věrně přenesené 1:1 ve srovnání s originálem, zde myslím tedy není co řešit. ;c)
@Red (28.04.2020 14:40): Tak zahraniční stadiony velkoklubů budou asi odpovídat, v NHL sérii NHL týmy a FIFA bude mít v pořádku určitě Španělskou, Anglickou, Italskou, Německou a Francouzskou ligu plus třeba týmy jako Ajax atd. Já měl ale na mysli české stadiony, kde byla většina z těch, kteří by si tyhle hry chtěli dát do Reálné virtuality na HC.
Co se týče českých stadiónů, jak NHL tak i FIFA jsou v podstatě generické a neuznával bych to, ale věřím že co se týče velkých lig ve fotbale, ty stadiony tam už zpracované jsou, takže pokud někdo byl na prohlídce stadionu, a odehraje za ten tým sezonu ve FIFĚ, tak bych to uznával. Já byl na stadionu Realu Madrid a chvíli jsem nad fifou uvažoval, ale nakonec jsem se rozhodl jít jinou cestou.

Jak se tu zase rozjela diskuze k tahovkám, tak jsem začal zvažovat ten svůj Into the Breach na HC, ale to bych měl být v klidu si myslím. Kromě upgradu a výběru jednotek před misí je to celé tahové.
@samorost (28.04.2020 09:09): Pokud budu citovat z doplňujících informací na webu výzvy, tak: "Samozřejmě mělo by být zřejmé o jaké konkrétní místo jde, nicméně nemusí být realisticky ztvárněno do posledního detailu."

Takže pokud tam je uveden třeba název haly nebo stadiónu i když to pak není poznat tak to de jure splňuje. Pokud je to jen zápas dvou týmů, a jen se domníváme, že ten generický stadión je ta konkrétní hala domácích, tak to už si myslím, je za hranou.

Jinak já osobně bych si neuznal na HC ani ten generický stadión, i když tam bude uveden název. Podmínku to sice splňuje, ale myslím, že je z toho cítit, že ten záměr té kategorie je trochu jinde. Zase mi z toho trochu smrdí to již několikrát zde otřepané "hraju na HC, ale vymejšlím jak to obejít..."

EDIT: Ale pokud je ten stadion, popř. jeho okolí, nebo pozadí alespoň trochu situované do reálné lokace, tak samozřejmě je to OK.

EDIT 2:
@Bursoft (27.04.2020 22:33): Bohužel XCOMy jsem nehrál, tak to osobně těžko posoudím, ale byla tu kolem toho velmi živá diskuze, která nakonec skončila tím, že spíše ne, takže to respektuji.
@Bursoft (28.04.2020 09:54): ty jsi jej jen jako kdyby odpauzoval. Případně zrychloval čas. A mohl jsi skočit na moment sestřelu a pak se to právě přerušilo, když se něco vyrobilo nebo vyzkoumalo. Rozhodně to nebyl tah.
@samorost (28.04.2020 09:57): @Jumas (28.04.2020 10:05): co jsem u kamaráda hrál pár zápasů NHL 19 a 20, tak jsem hradecký, ani pardubický zimák teda nepoznal. EA na všechno kromě NHL kašle a je to tam jen na ozdobu, případně pro nalákání místních fandů. Možná ještě AHL bych věřil, že tam ty stadiony budou aspoň trochu reálný. Je otázka, jestli to uznat. Ve Fifě netušim vůbec, český stadiony určitě nebudou reálný a jedinej, kde bych očekával asi tak 20% šanci, že bych mohl odpovídat realitě a já tam byl, je stadion Anderlechtu :) No, jsem zvědav na verdikt Crashe a jeho týmu.
@samorost (28.04.2020 09:57): Jenže v NHL jsou ty haly bezejmenné a hodně se jedna druhé podobají. Nebo to tak alespoň bylo, dokud ještě NHL vycházelo na PC. Možná už je to v novějších konzolových ročnících jinak.
@Red (28.04.2020 09:33): Já teď ale nemám na mysli „Výzvu naruby”, nýbrž jistou analogii k zde právě řešeným (a Crashem evidentně schváleným) závodním tratím při plnění výzvy „Reálná virtualita”. Tudíž, zajdu na zápas do brněnského Ronda, resp. DRFG Areny, doma na PS4 drtivým způsobem dovedu Kometu k titulu a měl bych mít splněno, dokonce i na HC, ne? Viz. podmínky „Dohraj hru, jejíž část se odehrává v reálném konkrétním místě (domácí zápasy na brněnském stadioně), které jsi osobně navštívil nebo do konce roku navštívíš.”

EDIT: Nečetl jsem ten pozdější dovětek s Nou Campem. O.K., z toho tudíž vyplývá, že hokej a jiné další sporty jsou na tom obdobně. ;c)
@Kunick (28.04.2020 09:52): Ale vždyť ten globus jsi posouval v čase ty tím tlačítkem, ne? Resp. jsi posouval čas, během kterého si vždycky mohl dělat nějaké upgrady nebo se ti mezitím něco vyzkoumalo..
@Bursoft (28.04.2020 09:48): Normálně jsi čekal, až se na globu objeví nějaké ufo a zatím čas běžel. Není to sice realtime, ale není to ani tahové a to je to rozhodující. Prostě nebrat. A nebo se nehonit za HC.
@Red (28.04.2020 09:33): To už si nepamatuju. Ono, kdyby se tu dalo nějak rozumně vyhledávat v diskuzích, tak bych s tím samozřejmě neprudil.

Každopádně pokud si dobře pamatuju, tak přece i základna funguje tak, že po misi se tam vrátím, naklikám nějaký skilly, upgrady a nějakým tlačítkem posunu čas. Minimálně v XCOM: Enemy Within to takto bylo. Samotné mise jsou čistě tahové.

No stejně Gears Tactics budu zkoušet, tak dám pak vědět, jak to v té hře vypadá..
@Bursoft (27.04.2020 22:33): Ty si hraješ s ohěm. Svýho času se řeklo, že ne (plynutí času na základně, sestřelování ufo,...) a spoustu lidí to pobouřilo, myslím že je to pořád trochu otevřená otázka.

@samorost (28.04.2020 09:09): Crash se k tomu vyjadřoval kvůli kategorii Výzva naruby, že sportovní hry jsou sice ideální, ale nesmí tam být konkrétní místo. Tak počítám, že zápas ve Fifě na Nou Campu splňuje kategorii.
@Crash (27.04.2020 20:39): Nechci zazdít Bursoftovu otázku, nicméně, když už zde řešíme ty reálné závodní tratě, nedá mi se ještě nezeptat na podobnou věc. Jak je to třeba s hrami typu NHL, FIFA, nějaké ty atletiky, skoky na lyžích apod.? Bere se třeba česká liga v rámci NHL série za návštěvu reálného místa (konkrétní stadion)? Předpokládám samozřejmě kompletní vítězné tažení s Kometou Brno, jak jinak... ;c)
Nepamatuju si, jestli se to tu řešilo, ale dají se hry typu Xcom nebo třeba nově Gears Tactics zařadit na HC do tahovek? Co si pamatuju z prvního dílu Xcom, tak tam se realtime nic neřešilo, buď se tahy jeli v misích anebo se odklikávali různé úkony v základně..
@Crash (27.04.2020 20:39): Tak to prrr, to není jen jedna trať. Těch tratí (dělaných podle reálu) je v RBR velká spousta. Třeba teď nedávno se jela Valašská online rally, která se jela kompletně jen na tratích udělaných fanoušky - a všechny podle reálu. Tyto reálné tratě pak jdou hrát v rámci oficiálního online šampionátu pořádaného u nás. Pravda, přímo ve hře existujícím šampionátu je jet nejde, ale ten už v současnosti nikdo nejezdí :-)
Tady se zas dějí věci. :) Tak abych to upřesnil. Samozřejmě, že v Reálné virtualitě není nutné být na daném místě, které jste navštívili, na centimetr přesně. To doufám, byl vtip. Takže pokud byl člověk na tribuně brněnského autodromu, tak samozřejmě hra, kde tento okruh figuruje to splňuje. Jen znovu připomínám, že je nutné dohrát kampaň, resp alespoň jednu sezónu šampionátu, ne že odkroužíte pár koleček na brněnském autodromu a máte hotovo.

U těch modifikací to je složitější, v globále je do výzvy uznávám, nicméně za prvé by se mělo jednat o modifikaci, která přidává nějaký ucelený příběh, kampaň, nebo sezónu, ne modifikaci, která přidá, jednu mapu, trať nebo brnění pro koně. Takže pokud chcete hrát HC variantu tak nebuďte mejdla a nepřihazujte si jednu trať do hry, která jinak tu HC variantu pro vás nesplňuje. Buď najďete jinou hru, která to splňuje a nebo nehrajte na HC, a pak to podle mě většina těch závodních her splňuje, protože většinou reálné lokace obsahují.
@Pluto (27.04.2020 19:45): Nejsem si jistý na 100%, ale na 95% si jistý víceméně jsem. Modifikace jsou v herní výzvě povoleny. Takže si myslím, že to určitě nebude problém. Tuším, že to tady dříve Crash psal, že modifikace jsou vítané v herní výzvě (snad se teď nepletu a nedělám ze sebe blbce)
Jak by se vůbec postupovalo v případě Richard Burns Rally a českých "fanouškovských" tratích? Není to součástí originální hry, nevyšlo to jako oficiální datadisk, je to jen přidané komunitou. Ale zase reálnější, než všechny WRC x pokusy...
:D Vtipky, vtipky :D

@Jumas (27.04.2020 15:31): Sakra, to už jsou tak staré hry? Tak to žiju sakra v omylu :D Tak to bohužel výzvu ^2 nedám ... já tam byl tuším až v roce 2008, což je dost daleko od data vydání jednotlivých GTR titulů :D To jsem žil v omylu :D No, každopádně okruh se v té době nikterak moc neměnil, takže i tak by to bylo téměř autentické :D

Nakonec spíš využiji nějaký jiný simulátor, kde je i brněnský Automotodrom, těch her je docela dost, takže to nebude těžké. Nebo to vyhraje Flight Simulator, tam je to taky jednoduché :D

@Pluto (27.04.2020 15:33): No to bych pak ale chtěl nějakou speciální kategorii nebo odměnu :D
S tou procházkou po okruhu jsem si samozřejmě dělal srandu a myslím, že organizátoři budou u těchto her uznávat i tribuny.

@themacs (27.04.2020 15:23): No vidíš, to je super. Zahraj si hru, kde je ta trať, kde jsi stál a máš splněno.
@Dan9K (27.04.2020 13:58): :c)) Správný přístup. Já takto kdysi hodně prožíval Formula One Grand Prix. Tyto závody jsem taky jezdil na plný počet kol, porovnával časy s těmi v reálných závodech a celkově si děsně hrál na profi pilota. :c)) Svého času jsme to mastili i s kamarády v práci po lokální síti. Jediné, co mi vždy u těchto her chybělo, byla výměna kol na čas, tak jak to bylo zpracováno třeba v Pit Stop na Atari 800.

@Pluto (27.04.2020 14:10): No jo, tak ty jsi přímo od závodů, tam to logicky očekávám. ;c) Já jsem jen ten virtuální šmrdlal, co si na závodníka pouze hraje. :c)) Nejraději jsem jako kluk chodil k nám do Vřesiny na strž na motokros. To tam řádili ještě famózní Dukláci jako Falta, Stodůlka, Stromšík atd.. Panečku, to už je let, to už ani pravda není. A v rodině jsme pak měli jen dva závodníky a to byli Jirka a Jan Veselí, ke kterým jsem se strejdou o prázdninách chodil na barák očumovat jak staví své formule (RAF Easter).
@samorost (27.04.2020 13:54): Tak to já jsem věrnost samozřejmě porovnával jako první, co jsem tu hru tehdy zapnul. To už jsem měl na kontě živou návštěvu tehdejších highlightů - MS cestovních vozů (1987) a MS sportovních prototypů (1988). A tyhle dvě akce už nic nepřekonalo (alespoň pro mě), ani MS motorek.
@Pluto (27.04.2020 13:51): Tak to by potom neměl být problém. Hru jsem kdysi dohrál celou, dokonce opakovaně, nakolik ale jednotlivé tratě odpovídají realitě, to jsem tenkrát tak nějak vůbec nezkoumal. :c)
@samorost (27.04.2020 13:48): Tak na rok vzniku hry je ten okruh zpracovaný věrně. Současným pohledem samozřejmě téměř vůbec (alespoň ale sedí počet levých i pravých zatáček a jdou i správně po sobě).
@Jumas (27.04.2020 13:21): Nebo si ten okruh sám projet na motorce, to už by bylo HC na druhou. :c))

@Pluto (27.04.2020 13:27): Netuším, jak moc věrně je tam ten okruh ztvárněn, ale čistě teoreticky nejspíš ano. Grafická stránka by snad neměla hrát roli. Spíše by bylo otázkou, zda by bylo uznatelné, pokud by sis brněnský okruh vytvořil třeba ve Stuntsech. ;c)

@rikuhahl (27.04.2020 13:42): To určitě není problém. Na Nürburgringu jsem jinak nikdy nebyl, takže závidím... :c)
@samorost (27.04.2020 13:05): Mně už Nürburgring vyřadili z kalendáře :( Musel bych tam dát nějaký starší formule.

@Jumas (27.04.2020 13:21): Furt se chodí (u F1 alespoň), ale do týhle kategorie se snad počítá i účast na závodě na tribuně. Kdyby byla hra např. o lezení po Orloji, tak by se taky počítalo, že jsi byl ve skutečnosti jen před nim ;)
@Pluto (27.04.2020 13:27): to už jsem se ptal a nikdo nereagoval.

Každopádně to je na HC variantu skutečně nutné být na tom stejném metru čtverečním? Prostě byl jsem na motorkách v Brně v hledišti, ve hře jedu na motorce po okruhu. Je to to stejné místo.
@Gordon (26.04.2020 23:03): Tak Rome bych neodsuzoval. Tam určitě Koloseum, Forum romanum a podobně v podobě co je dohledatelná bude.

Navíc minulost není překážkou - viz doplňující informace.