Sven Co-op

online > online akce
freeware
22.01.2016 PC
Sven co-op je multiplayerová FPS hra původně vydaná v roce 1999 jako modifikace Half-Life. Nicméně v roce 2013 vývojářský tým získal svolení od Valve, aby mohli tuto modifikaci publikovat jako samostatnou hru, k čemuž došlo až v lednu 2016.

Hlavním obsahem je hra ve více lidech na serveru v kooperaci. Tímto způsobem se dají odehrát levely z původního Half-Life, ale i další komunitou vytvořené mapy, ve kterých můžete plnit i různé úkoly. Kromě střediska Black Mesa se tak podíváme i do prostředí 2. světové války, do budoucnosti a nebo si můžeme zahrát třeba mapy ze hry Counter Strike. V rámci kooperace se dají hrát i kampaně z datadisků Opposing Force a Blue Shift, nicméně zde už je nutné originály datadisků vlastnit a mít je nainstalované.

K dispozici je i singleplayer mód, ve kterém můžete odehrát celou Half-Life kampaň, ta je ovšem mírně modifikována, hlavně co se týká umělé inteligence nepřátel.

Nečekal jsem že to bude kdovíjaký zázrak a byl jsem jen překvapen, ta obtížnost je opravdu skvělě modifikovatelná podle počtu hráčů. Hrál jsem…