Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Všeobecně o hrách

Nedodělky i špatné hry vycházely dříve a vycházejí stále. Ale zase když vezmu nějaký běžný vzorek, třeba recenze ve Score, tak si vyberu a užiju více her z roku 98 nebo 95 než třeba 2020...
Dříve měli vyšší standarty na hry…. REALITA: PS2 kde každý animovaný film či béčkový film dostal céčkovou až déčkovou hru. V tu dobu fakt vycházel každej průjem, viz až někdy absurdní sportovní hry…


Buď člověk co to rika ma růžové brýle a nebo nemá přehled jak to bylo v dobách minulých jako třeba u PS2 atd.
@Fritol (22.02.2023 11:25): +1… tohleto zaslepené adorování co bylo dřív, mě taky vždycky pobaví nebo naštve… dřív vycházely dokonce hry, které ani nešly pořádně hrát či dohrát bez fan patchů, ale na to se taky často rádo zapomíná a jen se říká, jak se dnes vydávají nedodělky…
@Naginata (22.02.2023 11:18): Zas nějaké "Dřív bylo všechno lepší?" :D Prosimtě, dřív byla trapných her s nízkými standardy plná prdel. 6. i 7. generace byla ráj pro podobné "špatnosti" a bylo to zcela akceptovatelné. Někdy si projeď PS2 hry na moby, kolik je tam úplných hovadin a experimentů od velkých vydavatelů. Tenhle reboot neukazuje vůbec, ale vůbec nic o nějakých dnešních standardech. Byl to prostě jen krok vedle, jakých bylo, je a bude ještě kotel.

Tady ta idealizace minulosti mě vždycky pobaví. Naprosto nostalgií zaslepené kecy jen, nic víc. Mimochodem zahraj si někdy první Saints Row, abys viděl, jaké měli dřív standardy, protože ta hra je to totální hovadina po všech směrech.

A s DE GTA her neměl Rockstar nic společného, tudíž není nutné, aby měli Volition něco společného s případnými remastery starých SR.
@Ross (22.02.2023 10:38): No je to jejich chyba, když udělali tak hroznou hru za více než 100 milion dolarů, která nepřinesla do žánru open world her nic nového kromě otřesných "How do you do fellow kids" dialogů a množství bugů. Volition měli perfektní příležitost udělat zábavní městkou akci, když lidi netrpělivě čekají na nové GTA a Crackdown 3 byl tak nezážívný, ale místo toho jsme dostali tuhle trapnost. Volition co existovali před 10 lety a dnes jsou víceméně dvě naprosto odlišné firmy, které nemají prakticky nic společného. Tenhle reboot jen ukazuje, jak nízké standardy jsou pro hry dnes, protože si neumím představit, že něco takového by bylo akceptovatelné vydat před 10 lety, je to čistý spite project, který plive do tváře fanouškům původních her.

Nejhorší na tom celém je, že poté co IdolNinja zemřel se možná nikdy nedočkáme patche pro PC verzi dvojky a nevidím moc reálně že by dostatla remaster. Při současném stavu Volitionu ale nevím jestli bych ho vůbec chtěl když si vzpomenu jak skončili "definitivní" edice GTA her.
@Ross (22.02.2023 10:38): Ono nejde jen o Saints Row. To množství her, které Embracer chrlí, je neskutečné. Hráči si to imo ani neuvědomují, co všechno je jejich značka dneska už. Už pár let mě fascinuje, jak financují kde co, obnovují značky o které se klidně deset a víc let nikdo neprosil. Nejde mi na rozum, jak to všechno financují, když plno jejich her vždycky naprosto zapadne a do toho stíhají rok co rok nakupovat nová studia a další značky. Ve výsledku tak není překvapivé, že někde museli těžce narazit. No bohužel se tak stalo zrovna u Saints Row, což mě dost mrzí, ale vzhledem k tomu rozpočtu se ani nedivím. To je fakt ranec, nechápu co s těmi penězi jako dělali, neb ta hra tomu od pohledu neodpovídá. I když pomineme technický stav té hry, tak tady bych to viděl tak, že nejvíc na vině jsou kravaťáci. Projebat takových peněz na hře, která jde při nejlepším nazvat AA, trochu smrdí nějakou levárnou nebo neschopností vedení.

Doufám, že Volition nejsou uplně odepsaní. Furt doufám, že je nechají udělat další Red Faction.
@Karasman (21.02.2023 07:09): 615 Kč

https://www.booktook.cz/v/2384711/o-hrach-a-lidech

Jinak já jsem zatím taky nekoupil, láká mě to, cena v pohodě, jenže si nejsem jist, jestli by mě bavilo číst rozhovory o vývoji her, které nespadají do mého oblíbeného žánru a trochu se bojím, že jich tam bude většina. Kdyby tam byly rozhovory v drtivé většině s vývojáři dungeonů, adventur a tahových strategií, tak neváhám :-) Je tam sice Garriot, Gilbert, ale asi by mě dále třeba nejvíce zajímali Sid Meier, Ken a Roberta Williams a pod. Ty jsem v seznamu nenašel.
@Tarhiel (20.02.2023 20:48): Čoveče na mě to valil FB, různý podcasty, i snad nějaký mail přišel. Takže mě spíš udivuje, že to bereš jako kdyby to teď prostě spadlo z nebe :) (nic ve zlém samozřejmě). Ale určitě se jedná o kvalitní knihu, která bude mít svou roli i třeba za 20 let.
@MiDlo (19.02.2023 23:12): Kamarádi tahají přes Turecko praskací cigarety (takový ty ochucený) kdykoliv letí s Turkish Airlines přes Istanbul do Asie na dovču. V EU je prodej zakázán, ale dovézt se dá legálně karton na osobu... Ale o prodeji herních účtů nic nevím.
Pre tých, ktorých by to zaujímalo:

Kompendium toho najlepšieho z rozhovorov z dizajnérmi hier z LEVELu za posledných 10 rokov, vydaných v knižne, na kvalitnom papier a redigovaných bývalými aj súčasnými redaktormi časopisu?

Už len kvôli tým článkom sa mnohokrát oplatili kupovať tie čísla.

Že sa chalani z Retro Nation nepochválili (aspoň som nezachytil, že by Pavol hovoril, že sa na takom niečom podieľal) :)
Synátor kolegy si občas řekne tátovi o 2000 nebo aspoň 1300 korun a hned ten den mu to vrátí a nechá si uložit na účet 300 co vydělal navíc. Oni ti mlaďoši dneska asi obchodují s herními účty, že jo? Táta se ho neptá, ale ze zvědavosti by mně zajímalo kam se dnešní podzemní činnost posunula :)) prej něco z turecka :
@Tulareanus (19.02.2023 12:15): To už je těžší :) Předpokládám, že ti jde o hry, co jde hrát na jedné konzoli, takže padá třeba Dying Light nebo Monster Hunter Rise.

Napadá mě třeba:
Diablo III
Titan Quest
Baldur's Gate: Dark Alliance 
Unravel Two 
Portal 2 
Resident Evil 5, 6 a Revelations 2
Travis Strikes Again: No More Heroes 
Z exkluzivních ještě Hyrule Warriors nebo Fire Emblem Warriors a jejich pokračování.

Zkusil bych proletět seznam na Co-Optimus, jde tam dobře filtrovat podle platformy, žánru i dalších parametrů, jestli tam nenatrefíš na něco povědomého podle názvu.
@Ronik (19.02.2023 09:50): Dík za tipy, it takes two a luigi's mansion 3 mám vo WL, ale z ostatných som našiel pár zaujímavých vecí. Otázkou ešte je, či je viac povedzme akčných a "dospelejších" hier, než len mariolore platformerov. Retrohry ma tiež v tomto smere veľmi nezaujímajú.
@Tulareanus (15.02.2023 12:52): Z exkluzivit mě napadá Captain Toad: Treasure Tracker, Luigi's Mansion 3, Marvel Ultimate Alliance 3: The Black Order, Pokémon: Let's Go, Pikachu!, Kirby and the Forgotten Land a Kirby Star Allies. Z těch méně známých The Stretchers, Snipperclips a BoxBoy! + BoxGirl!. Mario + Rabbids Kingdom Battle má co-op režim, ale jde v něm hrát jen vybrané mise.

Z neexkuzivních her toho bude hrozně moc, ale tak třeba It Takes Two, celá Trine série, Divinity: Original Sin II, z poslední doby třeba Teenage Mutant Ninja Turtles: Shredder's Revenge...
Poprosím znova o pozornosť switchistov. Viete mi odporúčiť nejaké dobré kampaňové co-opy? Nemusí ísť switch exkluzivity, len prosím nie lego hry alebo Borderlands, dík. :)
@Charllize (11.02.2023 14:31): Sám jsi to řekl, Metroid vypadá "víc líbivě", a to výrazně.

Posuzovat u remaků/remasterů, za jakých technických a technologických podmínek hra znovu vznikla, ne podle toho, jak vypadá, je z pohledu hráčů úplný nesmysl. To je možná zajímavá kuriozita někam do článku na Wikipedii, ne faktor, podle kterého bych se rozhodoval o koupi. Důležitý je výsledek, ne jestli se k němu došlo emulací, portem na nový engine nebo kompletním znovuvytvořením hry od nuly.
@Ronik (11.02.2023 13:19): Ano vypada to výrazně lépe. Ale přijde mi vtipný ze třeba u SMT 3 naprosto totožný postup pomalu nestačil ani na to uznat to za remaster a drzkovalo se na cenu kudy se chodilo. Holt jak je něco Nintendo exlusive platí jiné podmínky a hned z toho je vlastně remake :)
Chci tím říct ze by bylo možná lepší posuzovat za jakých technických a technologických podmínek hra znovu vznikla než podle toho jak vypada.
@Ronik (11.02.2023 13:19): to video som práveže pozeral a vyzerá to pekne, len som si naozaj myslel, že je to len dobre urobený remaster, lebo ďalšie info som si už nezisťoval. Mohli by tie firmy začať zodpovedne rozlišovať remaster a remake. :)
@TombSpirit (11.02.2023 12:36): Super Mario Land 2 ma aj zaujalo najviac z tých prezentovaných hier na GB.

Ale teraz ma sklamala/vytočila ďalšia vec a to cenovka na remasteri metroid prime. Keď som videl porovnávací trailer, že to remasterovali, tak som si povedal, že konečne si zahrám hru, ktorú som chcel hrať pred 20 rokmi a myslel som si, že si to už nikdy nezahrám a oni to predávajú za 40€. :/ No nič, asi budem striehnuť na fyzickú verziu, keď bude aspoň v čiastočnej zľave.
Decapolice nevypadá zle, i když zas ta stylizace. Sea of Stars taky fajn, ovšem pixel mixel opět.
Etrian Odyssey 1-3 supr ale vzhledem ze Atlus už jede všechny platformy nechápu proč jen Switch a pc.Metroid Prime bezva ovšem zase žánr co me už moc nebere a navíc jsem ho už dohral na GC kdysi. Baten Kaitos jsem taky hrál kdysi s moc mne nebavil ale třeba to teď docenim víc. Tales of Symphonia aneb remaster remasteru za 1300 si muzou strčit někam, remaster na ps3 obsahoval i dvojku a Graces F a byl za 799. Octopath 2 jsem sám k sobě skepticky, nevěřím ze tu hru změní tak abych neremcal ale jelikož půjde o velkou hru zřejmě to opět budu zkoušet, navíc bude i na PS což je pro mne automaticky plus.
Jinak Direct obecne, bez zásahu moji herně pokroucené mysli, opět nabitý vším možným, oproti konkurenci jiná liga.
Jako za mě jednoznačně Ghost Trick a pak ty dvě detektivní japonský hry, ty vypadají fakt skvěle :D