Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Všeobecně o hrách

Tak jsem zahájil akci s názvem "Zahraj si dřív, než hra umře se zánikem GFWL". Hlavně mě zajímají věci, který po vypnutí GFWl nepůjdou hrát ani v singlu, multiplayer mě nezajímá, jenže v tom právě nemám moc jasno, co chodit bude a co ne, hlavní jsou samozřejmě sejvy.

Takže F1 2010 mám pěkně rozjeto, i když podle toho článku by GFWL mělo být nahrazeno Steamworks, stále tam GFWL straší. Včera jsem rozjel Dark Souls, tam by to snad taky měli odstranit, ale zatím nic. (Mimochodem je to pěkná kruťárna, navíc mi nefunguje bůhví proč DMfix, takže tlačítka na myši si nenastavím, a tak konečně došlo k tomu, že svůj Geniusáckej "rádobygamepad" nahrazuji XBox gamepadem.) Dneska jdu instalovat Resident Evil 5 a stahuju Warhammer 40K Dawn of War 2. Otázka visí nad GTA 4, tam by snad měl singl fungovat, ne? No a v plánu mám ještě Universe at War: Earth Assault, Dirt 2, FUEL, a Red Faction: Guerrilla a Section 8. No na to, že by to měli vypnout 1.7. mám sakra co dělat. :-)
@Elf (06.04.2014 16:06): Bohužel ne. Tyto auta ještě vypadají trochu realisticky. Ovšem v té hře, kterou hledám, jsou v podobě kvádru tzn: čtyři kola - nad nimi kvádr - nad kvádrem čtverec. Opravdu to jsou primitivní autíčka, ale moje nostalgické vzpomínky mi nedají pokoj... Ještě jsem si vzpomněl, že auta mohla skákat (na jednom místě). A ještě mám malý útržek (asi moc nepomůže), že auto jelo jen, když jste drželi mezerník.
@účet smazán (06.04.2014 15:44): Daysi, nejsem si jistý. Ale myslím, že se na zem dávali nějaké zpomalovací fleky (ale možná to tak ani nebylo a já si to pletu zase s jinou hrou)... Pokud máš nějaký tip, tak řekni (alespoň se něčeho chytím)
Zdravím. Prosím poraďte mi (hru jsem hledal všude). Hledám starou závodní počítačovou hru, kterou jsem hrával jako malý. Jediné co si z té hry pamatuji je, že jste závodili v různých místech (zasněžená místa, indiánská místa v poušti atd...). Také ještě vím, že jste mohli závodit např. za hasičské auto nebo pohřební vůz, lokomotivu atd... Dost dobře si pamatuji, že když jsem dokončil poslední trať, tak se mi odemklo vozidlo: parní válec, který byl mnohem rychlejší, než jakékoliv jiné závodní auto. (Je to přece hra pro děti, tak proč né :-D ) Ještě mám takové útržky, že v jedné ze sněžných tratí byl uprostřed gigantický sněhulák. Co se týče aut, byly stavěny ve formátu kvádru (nevypadali moc realisticky). Na víc věcí už si asi nevzpomenu. Prosím poraďte. Předem díky.

PS: Je mi 15 --- hru jsem hrál přibližně v 9 letech.
Nezkoušel náhodou digi distribuci na amazon.de, nejde ani o to zda steam klič přijme cz účet, ale spíše v jakém jazyce bude hra. Aby nebyla jen v německém jazyce...
@montana (04.04.2014 21:50): Poruchová bylo Onza a pouze Tournament edice. Problém byl vždycky v těch páčkách.

Jak je to s poruchovosti Sabertooth nevím, ale slyšel jsem pár ohlasů na problémy s ovladači. Podle mě je prostě nejlepší koupit drátový X360 ovladač. Neurve to peněženku, ergonomie je špičková a podpora je naprosto bezproblémová.
@montana (04.04.2014 21:50): Ja mam referencie od dlhodobych pouzivatelov X-Boxakov a ti hovoria nieco uplne ine... co sa tyka ceny tak suhlasim, ale ostatne sa vobec nezhoduje... a to je taka particka 5 ludi, ze by boli zrovna vsetci taki strasni luckeri na bezchybne kusy? A to paria vsetci naozaj intenzivne a casto... ja na tom realne nahram 1/10 ich casu.
Sluchadla su druha polozka v objednavke, ale Sennheiser.
@montana (04.04.2014 21:50): No jó no, stejně jako třeba Steelseries.
Nejvíce mě baví borci, co si koupí Razery sluchátka (Kraken Pro) za dvojku a říkají, že jsou to nejlepší sluchátka na světě. Dát těmto lidem na hlavu AKG za stejnou cenu, nepoznají rozdíl. Je mi z toho do pláče.
@mazar1234 (04.04.2014 19:54): Ten Razor je neuveritelne predrazenej kram. Vicemene ses nechal oskubat jen za logo Razer a zeleny sticky. Kvalita zpracovani a zivotnost je tezce pod urovni klasickyho Xboxovyho ovladace... snad polovina byla reklamovana :)
@Elf (04.04.2014 21:39): Littlefighter, Jazz Jackrabbit? :D U toho jsem jako menší strávil u jednoho kompu ve dvou lidech strašně moc času. Heroesové (jedině trojka) se na jednom PC hraje parádně.
Ahoj, můžete mi poradit nějakou hru pro dva hráče na styl, že jsme spolu každý máme jednoho ramba a procházíme levely. Mám k dispozici myš, num klávesnici, volant a 1x gamepad nebo konzoli PS2. Kdyby to bylo z boku a ne first person vubec to nevadí.. mám na mysli něco jak bývalo na PS1 a konzolích před.. budu rád za každý tip :)
@Jabba (04.04.2014 19:01): Záleží na tom, čemu člověk říká PC. Samotný koncept moderních PC je relativně nový a nebyl tu odjakživa. Herní konzole jsou starší, nicméně ty byly vždy dedikovaným HW. Nedá se říct, že by PC vzniklo z tohoto konceptu. Poslední generace konzol jsou potom v podstatě PC, jen s proprietárními standardy a uzavřeným ekosystémem.
PC nikdy neumře. Bez nich by si totiž žádný konzolový ufňukanec nikdy nic nezahrál=)
@Jack_Dark (04.04.2014 16:08): Jj, inac sa musim smiat. Akurat mi prisla SMS ze maju pripraveny tovar na odber co som si objednal a pozriem na DH a tu takato diskusia :-).

Takze zajtra by som sa mal stat majitelom Gamepadu, peklo zamrzlo, neuveritelne sa stalo realitou.
Mnohí vydavatelia si začínajú uvedomovať, že PC trh je dôležitý. Nedávno aj božský Todd Howard uznal, že PC verzia Skyrimu prekonala v počte predaných kusov ktorýkoľvek z predošlých titulov Bethesdy a navyše si uvedomuje, že modifikácie budú živiť záujem o hru aj počas nasledujúcich rokov. Vyjadril sa, že PC platforma je na vzostupe, akurát je otázka, či to neboli iba obvyklé PR kecy, ktorými sa snaží upútať záujem starých fandov o budúci Fallout. ^^
http://www.rockpapershotgun.com/2014/02/ ... llout-4-for-a-while/
“PC is resurgent,” enthused Howard. “Skyrim did better than we’ve ever done on PC by a large, large number. And that’s where the mods are. That feeds the game for a long time. And it’s exciting that the new consoles are very PC-like. That opens up avenues for us going forward to do things that we’ve wanted to do in the past. There are kind of random ideas we’re working on right now, and it’s like, ‘Wow, I think there’s potential here to do some really cool stuff.’”
@Solidor (04.04.2014 16:15): Spíš se prostě dělá jedna verze s ohledem na všechny platformy, tak aby pak rozdělení na jednotlivé porty bylo co nejmíň pracné. Jasně, že pokud jde o optimalizaci výkonu, musí se řídit podle nejslabšího článku, což býval za poslední dobu X360.

btw. Stejně se všechno programuje na PC, takže spíš konzolové hry musí projít přes PC :-P

@Walome (04.04.2014 16:19): To právě ukazuje, jak moc jsou vývojáři (ne)ochotní upravit tu "univerzální" verzi pro příslušnou platformu. A myslím, že si na to pořád stěžuje dost lidí.
@Eru (04.04.2014 15:59): Jistě. Ale pokud je hra od začátku vyvýjena pro PC i konzole, nazvat jí automaticky portem z konzole je docela krátkozraké. Stejně tak můžeš konzolovou verzi nazvat PC portem.

@Walome (04.04.2014 15:59): Mně je celkem jedno, na co se trh soustředí, to nijak nepotvrzuje tvá prohlášení o tom, jak jdou všechny hry přes konzole. A těch časových exkluziv pro konzole zas tolik nepřevažuje.

Už jen čekám, až budu nazvaný zabědněným PCčkářech, přestože jsem nenapsal nic proti konzolím.