Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Všeobecně o hrách

@Daemon (04.04.2014 15:56): Já myslim, že trh se na AAA hry soustředí nejvíc. A poznáš to z ovládání, ze všech těch nabídkových kruhů, nutností zmáčknout klávesu při startu... a faktem, že na konzole často vycházejí AAA hry dříve na konzole než na PC.

Můžeme debatovat o tom, co je AAA hra, ale to stejně tak nějak každej přece tuší, i když přesná definice není, nedělej hloupého.

@Eru (04.04.2014 15:59): Tak tak.

@Solidor (04.04.2014 15:17): Hele, možná se dočkáš :D
Solidor, Walome: Hezky si notujete, ale prohlášení typu "dnešní hry jsou všechny konzolové" / "hry na pc jdou přes konzole" mi přijdou stejně pitomé a omezené jako kdyby tu někdo prohlašoval, že "na konzolích vycházejí jen blbosti."
@Walome (04.04.2014 15:30): Já souhlasím, jen ne všichni mají dostatečnou kapacitu to pochopit. Ať si každý hraje na čem chce. Rozčiluje mě ale, když mi někdo vnucuje nepodstatné argumenty za podstatné.
@Walome (04.04.2014 15:30): Do budoucna to bude naopak. Jelikož jak Xbox tak PS mají hodně jednoduchou architekturu, bude logičtější nejprve udělat PC verzi a až potom portovat na obě konzole. Do teď to bylo tak, že bylo logičtější portovat X360 verzi (protože ta obvykle prodala úplně nejvíc kusů) a z ní se potom portovalo na PC. PS3 verze pak potřebovala zvláštní pozornost kvůli příšerně složité architektuře. Aspoň teda co se multiplatforem týče.
@Solidor (04.04.2014 15:24): A dyť je to ve výsledku stejně šumák, protože hry na pc jdou přes konzole, takže buď konzolovou hru hraješ na konzoli, nebo na pc. A neznám člověka, co by měl konzoli a neměl pc.
A jéje, už čekám, kdy se tu začne ukazovat zabedněnost PCčkářů a omezenost konzolistů. :)
Já za poslední rok hrál asi nejvíc na 3DSku. Jakožto člověk, který nikdy neměl DSko, mám bohatou nabídku her :))
@Fingon (04.04.2014 14:50): Většina lidí by asi argumentovala tím, že konzoli máš v obýváku s domácím kinem a gaučem = hraní je pohodlnější. Ano, můžeš to samé udělat s PC, ale to má trvale snad jen Paul :)
Já mám konzoli i pc u sebe, takže tohle není argument. Pro mě byl hlavním argumentem fakt, že dnešní hry jsou všechny konzolové. Kromě těch, které jsou jen na PC. Tak proč je nehrát na konzolích.
Exkluzivky pro mě nikdy nebyly argumenty ke koupi, ale nutno říct, že jsem za ně nakonec rád. Třeba takové GTA V jsem si vyloženě užil.
K tematu konzoli - zatim jsem prakticky nezazil hru, ktera by me zajimala a nevysla drive nebo pozdeji na PC. Mass Effect, Jade Empire, KOTORy, vsechno bylo drive ci pozdeji portovano na PC a mnohdy lepe. Maximalne mozna tak Heavy Rain, ale jestli se to podoba Fahrenheitu v mnozstvi pro mne neprilis zvladatelnych QTE, tak si i tady radsi necham zajit chut.

A kdyztak jsou tu emulatory :-P
@Fg (04.04.2014 10:56): No hurá. Docela mi vadí, že se k aktuálnímu dění moc nevyjadřujou a třeba smrt Jobse, nebo uvedení nových konzolí na trh zůstalo bez komentu. Tak aspoň že tak.
btw v nové epizodě Big Bang Theory má Sheldon dilema mezi koupí XOne a PS4 :)
Ta reklama na Games.cz má být úplně na vrchním panelu uprostřed? Já že tam vpravo je napsáno svisle reklama ale nic tam není. Ale ne že by mě nějak trápilo že nevidím reklamu na hubnutí :D
Na gamesu reklama na KFC. Nevadí mi reklama a chápu že je nutná a taky chápu, že KFC zaplatí víc, než třeba JRC, ale teda není to úplně košér. Herní web, a tam KFC.
@valcik (02.04.2014 23:43): OMG, tak to by mě nenapadlo.

Fakt, Opera 12.x mi ukazuje 403 Forbidden, ale třeba IE11 web načte - masakr. Stačí si v Opeře nastavit identifikaci např. jako Firefox a už se web také načte.
To je zaujímavé. Stránka mi zobrazuje "403 Forbidden - nginx", ale predtým mi fungovala bez problémov....
Zlatíčka, před X lety jsem na svém starém kompu hrával takovou "letadlovou hru". Nemělo to snad ani fullscreen a hrálo se to v okně. Ovládal jsem červené letadlo a proti mě byli třeba fialoví a potom v těžších levelech zelené letadla. Dalo se vyhýbat střelám pomocí triků jako je třeba "vývrtka", ale víc si toho nevzpomenu.

Ví někdo, o co jde? Moc rád bych to věděl, z čisté nostalgie.