Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Universe at War: Earth Assault

11.12.2007
25.03.2008
73
11 hodnocení Platformy
Žánr

Forma
placená hra
Rozsah
samostatná hra
Multiplayer
ano

Lidstvo je opět pod útokem zlých mimozemšťanů, vy se ujmete kontroly nad skvělým americkým vojskem a pošlete emzáky zpátky tam, kam patří... ne! Lidstvo je v tomhle konfliktu skoro bezvýznamné.

Mimozemská rasa jménem Hierarchy pořádá útok na naši planetu a jejich cílem je těžba. Těží ropu, minerály a lidi. Další rase jménem Novus se takovýto nehumánní postup už delší dobu nezamlouvá a jako místo k protiútoku na Hierarchy si zvolí naší modrou planetku. Aby těch mimozemšťanů nebylo málo, tak Hierarchy omylem probudí Masari, kteří si na Zemi užívají odpočinek po tom, co nám pomohli s drobnostmi jako je rozvoj civilizace. Konflikt může začít.

Universe at War: Earth Assault je RTS od tvůrců Star Wars: Empire at War. Hratelnost je klasická pro RTS, která staví na rozdílnosti frakcí. Hierarchy staví na několika silných jednotkách, třeba na těžebních Walkerech, které si můžete osadit zbraněmi podle chuti. Novus oproti tomu mají na mapě síť bodů, mezi kterými mohou jejich jednotky cestovat a preferují taktiku hit and run. Masari se mohou přepínat mezi temným (defenziva) a světlým modem (ofenziva).

Hra také obsahuje mód podobný Galactic Conquestu z EaW, ve kterém musíte celou zemi dostat pod svou kontrolu. V kampani se postupně ujmete kontroly nad jednotkami všech stran a bojujete za dobytí/osvobození Země.


Poslední diskuzní příspěvek


Nejlépe hodnocené komentáře

  • PC 70

Pro: velky potencial, slusna grafika, niektore velmi originalne jednotky a ich specialne vlastnosti, filmova kamera

Proti: velmi priblizena kamera, neprehladnost na bojovom poli, optimalizacia

+5
  • PC --
Takže hru jsem nainstaloval a začal hrát.Začínáme s jedím velitelem,který třímá obrovský rotačák+ 2 jednotky pěchoty.Pokud nepřátelé sejmou velitele,je konec hry.Postupně se přidají jeepy,humvee,pak tanky.Postupujete rozbytým městem,útočí na vás roboti,nebo "mutanti"(spíš emzáci).Úkoly dostáváte během postupu,takže měníte směr docela často..No zatím to zní velice klasicky,ale je tu jedna chybička.Teda spíš bych řekl MEGACHYBA!!!!!!!! kvůli které jsem přestal hrát.Ano přátelé,je to ZOOMOVÁNÍ KAMERY!!!Kamera je připlesklá blízko k zemi,takže kupříkladu váš jediný tank zabírá 10% obrazovky.Tím pádem si domyslíte,že dohlednost je nulová.Což u hry označované jako STRATEGIE je veledůležitá,takřka zásadní věc.S kamerou prostě nejde nic udělat,jedině přiblížit.:-)))Hudba přímo otřesná,jinak bych to nenazval..Grafika je průměrná,žádný hnus,ale rozhodně žádná pastva pro oči.Postava vašeho velitele je vyobrazena řekl bych směšně-malá hlavička,obrovské svaly,obrovský rotačák.:-))Toto je pro mě brak-nedohrál jsem to,takže třeba se hratelnost časem lepší,ale já tolik trpělivosti neměl.Velice by mě zajímal názor někoho jiného,co si o tom myslí,hlavně kdo to dohrál do konce...Zlatý Supreme Commander-z toho by si tvůrci měli vzít příklad co se kamery týče.

Pro: Filmečky,příběh?

Proti: Supreme Commander,který tuto hru válcuje na všech frontách a to je o rok starší.

+2
  • PC 70
Earth Assault je fajnovou strategií, která ale bohužel nedokázala naplno využít svého velkého potenciálu. Hratelnost začíná v pozdější fázi upadat a ani tři odlišné rasy to nespasí.

Pro: Variabilita frakcí, svěží hratelnost, conquest, barevná grafika, hudba.

Proti: A.I. jednotek, nic moc kampaň, optimalizace občas pokulhává, filmová kamera opět pokulhává, absence formací.

+2