Star Wars: Empire at War

17.02.2006

Strategie z prostředí Star Wars, odehrávající se mezi Epizodou III a IV. Můžete se ujmout kontroly nad Galaktickým Impériem a ovládat Hvězdné Destruktory, Hvězdu Smrti, AT-AT, AT-ST a hrdiny jako Darth Vader, nebo můžete ovládat Rebelskou Alianci a X-Wingy, Y-Wingy a Hana Sola nebo Obi-Wana.

Hra má kromě kampaně režim Galaktického dobývání, kde začnete s několika planetami na okraji a snažíte se dobýt celou galaxii. Můžete si svobodně vybírat, kde zaútočíte nebo postavíte základnu. Hra se hraje podobně jako Command & Conquer, protože je od stejných tvůrců (nyní pod hlavičkou Petroglyph Games).

Paradni strategie, ktera skloubila planovani na galakticke mape, paradni vesmirne bitvy a bohuzel i trochu nudne bitvy pozemni. Hru jsem dohral jednim dechem za obe strany a nasledne i datadisk a nemohu ji nedoporfucit nejen vsem fandum Star Wars, ale i vsem fandum RTS. Tohle se proste povedlo.

Pro: Vyborne skloubeni tri rovin, atmosfera Star Wars.

Proti: Trosku nudnejsi pozemni mise.