Pro: velky potencial, slusna grafika, niektore velmi originalne jednotky a ich specialne vlastnosti, filmova kamera

Proti: velmi priblizena kamera, neprehladnost na bojovom poli, optimalizacia

Takže hru jsem nainstaloval a začal hrát.Začínáme s jedím velitelem,který třímá obrovský rotačák+ 2 jednotky pěchoty.Pokud nepřátelé sejmou velitele,je konec hry.Postupně se přidají jeepy,humvee,pak tanky.Postupujete rozbytým městem,útočí na vás roboti,nebo "mutanti"(spíš emzáci).Úkoly dostáváte během postupu,takže měníte směr docela často..No zatím to zní velice klasicky,ale je tu jedna chybička.Teda spíš bych řekl MEGACHYBA!!!!!!!! kvůli které jsem přestal hrát.Ano přátelé,je to ZOOMOVÁNÍ KAMERY!!!Kamera je připlesklá blízko k zemi,takže kupříkladu váš jediný tank zabírá 10% obrazovky.Tím pádem si domyslíte,že dohlednost je nulová.Což u hry označované jako STRATEGIE je veledůležitá,takřka zásadní věc.S kamerou prostě nejde nic udělat,jedině přiblížit.:-)))Hudba přímo otřesná,jinak bych to nenazval..Grafika je průměrná,žádný hnus,ale rozhodně žádná pastva pro oči.Postava vašeho velitele je vyobrazena řekl bych směšně-malá hlavička,obrovské svaly,obrovský rotačák.:-))Toto je pro mě brak-nedohrál jsem to,takže třeba se hratelnost časem lepší,ale já tolik trpělivosti neměl.Velice by mě zajímal názor někoho jiného,co si o tom myslí,hlavně kdo to dohrál do konce...Zlatý Supreme Commander-z toho by si tvůrci měli vzít příklad co se kamery týče.

Pro: Filmečky,příběh?

Proti: Supreme Commander,který tuto hru válcuje na všech frontách a to je o rok starší.

Earth Assault je fajnovou strategií, která ale bohužel nedokázala naplno využít svého velkého potenciálu. Hratelnost začíná v pozdější fázi upadat a ani tři odlišné rasy to nespasí.

Pro: Variabilita frakcí, svěží hratelnost, conquest, barevná grafika, hudba.

Proti: A.I. jednotek, nic moc kampaň, optimalizace občas pokulhává, filmová kamera opět pokulhává, absence formací.