Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Všeobecně o hrách

Last of Us na PS4 je dobrá věc..pokud to vyženou na těch stabilních 60fps a bude tam tedy znatelné zlepšení hratelnosti, tak to pro mě možná urychlí koupi toho toustru.
Ikdyž cenovka 60 doláčů je krapet přehnaná, mohli by aspoň nabídnout slevu majitelům nebo něco..
Všude samý "nextgen" a "oldgen" - tady už se to přejmenovalo na databáze konzolových her či co?
Blbý je, že nová generace se opravdu projeví až ke konci svojí životnosti..
K čemu 'next-gen', když se ohlásí HW požadavky na novou hru, tak všichni začnou kvílet a naříkat že je to jen špatná optimalizace a ne pravý 'next-gen'?

Na druhou stranu není absolutní pitomost i to, že každá 'pravá a pořádná' hra musí vyždímat hardware na samotnou hranici a když je ta 'next gen' hra HW nenáročná, tak není v podstatě 'next gen'?
@Walome (08.04.2014 11:30): Goat simulátor je jediný pravý next-gen :D

Nové konzole jsou weaksauce. Mě osobně nástup osmé generace zklamal na plné čáře. Kromě toho, že jsem ho očekával už v roce 2012, jsem čekal větší posun vpřed po HW stránce. 1080p jsem považoval za naprostou samozřejmost a čekal jsem že lineup her bude jednak větší a hlavně lepší. Nejbližší opravdu killer-app by zatím mohlo být Destiny a dost možná i The Division (které stejně bude na PC). Opravdoví exkluzivní tahouni obou konzol jsou zatím v nedohlednu.
To se zase někdo vyznamenal. Doporučené PC požadavky Watch Dogs:


Processor: Eight core - Intel Core i7-3770 @3.5 GHz or AMD FX-8350 X8 @ 4 GHz
Memory: 8 GB RAM
Graphics: DirectX 11 graphics card with 2 GB Video RAM - Nvidia Geforce GTX 560 ti or AMD Radeon HD 7850
DirectX: Version 11
Hard Drive: 25 GB available space


Tak teď by mě moc zajímalo jestli skutečně tak moc posrali optimalizaci hry, nebo jestli někdo jenom posral opis požadavků. Dost vážně pochybuju, že by hra uměla využít 8 jádrový procesor nebo hyper-threading a ještě k tomu uměla všechen ten výkon k něčemu využít. Teď už po internetu běhá několik dětí apokalypsy které hlásají "přišel nextgen, od teď půjde hrát hry jenom na $1200 PC". Docela vtipné. Ty požadavky, ne ty děti.
@Bursoft (07.04.2014 20:45): Jj, to je masakr, někde jsem to už viděl=) Ten paradox, kdy malý spratek zažraný do uklízení virtuálního světa není schopen uklidit si pokoj, kde právě sedí=D
@účet smazán (06.04.2014 20:59): Myslím, že postavičky tam nebyly. Jen jste si mohli vybrat auto, kterým pojedete. Dnes jsem si ještě vzpomněl, že tam bylo úplně 1. auto, za které jste mohli jet, bylo cele žluté a mělo na zadní straně zobrazeno slunce - no a potom ještě jedno auto = mělo na sobě kytky...