Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Všeobecně o DH

@Ringo (27.08.2020 15:58): Jo, jo, mám devítiletý dvojčata. Brawl Stars hrajou taky. I na počítači (prý je to dneska nejoblíbenější pařba). Ještě hodně hrajou Roblox a občas Minecraft co dostali k vánocům. Běžné hry jim nic neříkají. I když, v Robloxu paří FPSka jak zběsilí a docela to válej.
@Chuck (27.08.2020 14:48): Jj :-)

@Všivák (27.08.2020 12:53): Super, já mám dva kluky. Samozřejmě je reguluji, ale s některými věcmi prostě člověk nic nenadělá. Oni dnes jedou mobilní hry a kromě regulace času jim občas připomenu, že když už, tak by mohli místo těch kravin na mobilech hrát něco pořádného. Starší dvanáctoletý si občas říct dá a hraje Transport Tycoon na PC nebo ten simulátor zemědělského traktoru. Ale mladšímu devítiletému ne a ne vytlouct ty Brawl Stars z hlavy :-) To jsem si ještě sám naběhl a vytiskl jsem mu obrázky všech těch postaviček :-)
@Ringo (26.08.2020 18:01): Mám tři a ty staeší jedou TikŤok. Na Zoutubu jsou už asi moc dlouhý videa. Co můžu dělat. Proti nim jsem geront, který už není v módě.

Přitom jsem měl roku 2000 jako dobu hi-tech.
Mě by docela zajímalo, kolik ze zdejších mudrlantů na nejlepší formu výchovy, života a společnosti, má vlastně děti :-)
@Charllize (25.08.2020 11:45): No je vtipný, že to píšeš zrovna ty, když přicmrndáš do každé diskuze ke hře, která tě vůbec nezajímá, ale vždycky tam napíšeš nějaký moudro o zlodějských PCčkářích apod. :D
@S4TW (25.08.2020 10:07): A ja si myslim at si kazdy dela co chce a na lidi kolem se vysere :)
Klidne tu zalozim ucet mojemu imaginarnimu kreckovi nebo mrtve babicce a nejak nevim proc by to nekomu melo vadit. Lidi dneska maji prd co na praci, tak se vsiraji do vseho mozneho a pak to vypada jak to vypada.
@H34D (22.08.2020 17:16): yup, souhlas. Já si třeba vůbec nedovedu představit, že mi rodiče někde založí profil a já ho jen zdědím a ani si nevyberu nick podle sebe... Jak říkáš, i ty blbůstky jako achievmenty mohou mrzet, to je prostě něco, co si chceš budovat sám a ta svoboda volby tam je důležitá... já osobně teda i kvetu z toho, když někdo přespříliš sdílí život svého dítěte, nedovedu si představit, že si dnes projedu svůj život na profilu mé matky na FB...

A druhá věc, jak skvěle zmiňuješ, je někomu kecat do toho, jak má vychovávat potomky, to je fakt to nejnebezpečnější téma :), nejhorší jsou na tohle vlastní rodiče, kteří ti radí, jak se starat... no, každý známe...
@H34D (22.08.2020 17:16): naše děti rozhodně nejsou z těch co tráví většinu dne na počítači, mobilu, či tabletu. To že mu Jumas jednou za uher pustí jednu hru, nemyslím že je něco proti ničemu.

Mě osobně nevadí že tu ten profil má. Já si stejně myslím, že až k tomu dospěje tak se na to vybodne a Jumasovo snažení přijde vniveč a ten to taky těžce ponese.
Jestli se můžu zapojit, souhlasím s @Tulareanus (17.08.2020 16:45), že reakce byla spíše útočná. Já mám dvě děti a zatím jsem se nesetkal s tím, že by nějaký rodič reagoval přiměřeně na to, když se propírají jeho rodičovské kompetence/chyby. Je to citlivé téma, ale není se čemu divit. Mít děti je, kurva, těžké, myslím, že bezdětní si to nedokážou ani představit (a ne, dělat někomu na pár hodin tetu není to samé). Pokud by mi někdo naznačoval, že v rodičovství dělám něco špatně, tak i kdyby to byla pravda, stejně bych ho minimálně v duchu poslal do píči. Člověk si u toho rodičovství sáhne na dno sil a někdo vám pak ještě řekne, že to děláte špatně... :)

Na druhou stranu můj osobní názor je, že dětem profily na sociálních sítích, i webech jako DH nezakládat. Jednak to nemá pointu a jednak já osobně jsem zastánce svobodné volby, raději povedu dítě tak, aby se v těch 13 letech samo rozhodlo založit si profil, než aby pak přišlo jako king k hotovému, plus zjistilo, že mu tam tatíček získal polovinu achievementů. Taky je podle mě důležité pěstovat v dětech vlastní kompetence - umět něco dokázat, nevyšlapat jim tu cestu životem až příliš dohladka. Vzpomínám na hrůzostrašný zážitek, kdy na jednom LAN Starcraft 2 turnaji jednoho nejmenovaného top hráče nejen, že přivezl otec, ale ještě mu vybíral místo, kde má spát. Ten hráč sice umí skvěle ovládat klávesnici a myš, ale neumí si ani vygooglit, kdy mu jede bus.

Taky souhlasím s @Karasman (18.08.2020 07:07), myslím, že příští generace bude mít problém se umět bavit jakkoli jinak než bez elektroniky (vždyť už já měl ten problém), proto s manželkou také držíme děti od počítačů a mobilů co nejdál. Věřím, že si k tomu cestu najdou, ale chci, aby vedli zdravý život, takže dokud je má šanci zaujmout reálný svět, budem ten virtuální držet v pozadí. A to říká člověk, co tajně sní o tom, že jeho syn bude jednou taky poloprofesionální hráč a já ho budu moct sledovat v turnajích a podporovat (a coachovat). :)
Já souhlasím s Garettem. Staršímu je teď 9 a profil mu tady zakládat nebudu. V tomhle věku se snažím děti od počítače držet co nejdál, jen si občas zahrají nějaké flashové blbosti na 1001her nebo Déčku. Až bude starší a bude mít počítač, což rozhodně nebude dřív jak v těch cca 13, tak ať si ho pak vytvoří sám... A to že jsme projeli pár dílů Herkula, to snad nezapomeneme... :-)
@Garret (17.08.2020 22:38): Aj podľa netikety a aj mimo nej, je odporúčaný vek 13+ a v niektorých prípadoch aj minimálny na používanie podľa zmluvných podmienok (Facebook, Instagram...). Mne okrem súkromia na tom príde zvláštne aj mať profil na niečom, čo neviem používať, ale hlavne ak na využívanie funkcii potrebujem vedieť čítať a mať povedzme základy matematiky. :)
@Chuck (17.08.2020 22:27): hraje tam roli level (resp. věk) - když si dítě neumí profil založit samo, jaký má význam to zakládat za něj? vnímám to trochu invazivně, je to jeho soukromí. ale možná to vidím úplně špatně... ;-)
@Tulareanus (17.08.2020 16:45): Tak vtip se většinou zakončuje smajlíkem s opačným šklebem, než jsi použil ty, ale budiž.

@Isair (17.08.2020 16:31): Kdyby tu nebyly, tak bych se je snažil přidat. Viz třeba Desert City Stunt. Na krmení, mytí a další starání se o zvířátka nebo praskání balónků na mobilu jsem se pravda vykašlal :)

@rikuhahl (17.08.2020 14:05):, @Chuck (17.08.2020 18:07): Přesně, že pak třeba změní hodnocení, avatara nebo i přezdívku je putna, ale bude vědět, co jako dítě hrál, což je k nezaplacení. Pamatuju si, jak jsme s rikuhahlem dlouho hledali hru, kterou jsme si nazývali "Vlci" a nakonec se The Horde dopátrali. To bylo ještě před DH a rikuhahl to zjistil na nějakém herním serveru. Teď se stačí zeptat zde a je super, že tu jsou tak znalí pařani, že se skoro vždy podaří správný titul najít.
Přijde mi, že se ta diskuze stáčí ke vhodnosti, v jakém věku se doporučuje založit dítěti DH profil. Já ho klukovi zakládal v 9 letech a popravdě jsem nikdy moc nepřemýšlel nad tím, jestli je to brzy a proč. Pokud jde o případnou nevhodnost diskuzních příspěvků, myslím, že z větší části je ty děti ignorují. A jinak asi problém nevidím, stejně ten profil je hlavně z důvodů určité statistiky dohraných her a jejich hodnocení.
@RomcaT (17.08.2020 16:51): No Jumas odpísal priamo mne, takže... :) Určite som to nebral vyslovene na seba, ale na kohokoľvek, kto v diskusii nenapísal niečo pochvalné v zmysle "jéé to je super". :) To, že IRL sa vieš nasrať viacej, je samozrejme logické, no na prípadnú otázku/pripomienku odpovedať "pány asi sere že je to buď taky nenapadlo, nebo nemají komu to udělat, případně jsou děti odrostlejší a už by se jim na to vyprdnuly" mi nepríde ani ako prejav zenového stavu mysle a aj bez označenia príjemcu, to asi nebudú "pánové "z csfd. :)

Ale nechcem sa hádať, je to blbosť a je to zbytočné.
@Tulareanus (17.08.2020 16:45): jsi taky trochu vztahovačný viď.... nebo v tom mém příspěvku vidíš konkrétní reakci na tvůj komentář? A že bych nasraně útočila.... no je vidět, že mě neznáš a nemáš ponětí o tom, jak to vypadá, když se byť jen přibližuji k tomu, že nasraně útočím ;o))) možná by Jumas mohl poreferovat (ale raději bych se tomu vyhnula)
@jvempire (17.08.2020 13:56): navíc bude mít tu výhodu, že bude mít zaznamenáno, co kdy hrál. Myslim, že každý z nás si někdy vzpomněl, že jako malý něco hrál, bavilo ho to, ale neví, jak se ta hra jmenovala a jako na potvoru není schopen jí nějak blíž popsat (pamatuje si jen pár záblesků) a může se stát, že tu hru už nikdy neobjeví. Tomuhle se vyhne :)
@Jumas (16.08.2020 18:56): v pohodě, pány asi sere že je to buď taky nenapadlo, nebo nemají komu to udělat, případně jsou děti odrostlejší a už by se jim na to vyprdnuly. Martínek je z toho nadšený, myslím si, že není od věci aby se učil s myší a klávesnicí. A to že má na jednom serveru napsáno "Martínek, 5 let, školka" a má tam jako avatara postavu z dětské hry, to snad nijak neohrožuje na životě. Abych vás uklidnila, profil na Facebooku nemá.

Jumas to bral tak, že bude senza mu založit profil v den pátých narozenin. A to že vede dítě k hrám a chce postupně dostat na dh novou krev? To snad není špatně.

Když se mu to tu nebude líbit tak si profil smaže. Nepočítám, že jak se naučí číst že si tu hned bude pročítat ty naše slinty. A i kdyby, tak tohle je ještě dle mě stránka dost v pohodě, to by sám mohl navštívit mnohem horší weby. Nebo vy doma dětem sledujete historii aby jste zjistili s kým si píší a co si čtou? Obávám se že tomu rodič stejně moc nezabrání.

Viz film V síti... Takže zlata DH. Radši ať paří po večerech hry...
@Tulareanus (15.08.2020 21:37): To není pravda, ty pouštní závody si vybral v podstatě sám. Já bych mu takovou blbost normálně nepustil. Mario Party taky hrál sám od sebe a uDraw Studio jsem sice koupil přímo pro něj, ale sám mě pak prosil, aby si mohl malovat na televizi. Nevím, jak bych to měl podle tebe udělat. Pustit mu gameplay ze všech her, co existují, ať si vybere? Jak píše musa, střílečky mu teď fakt pouštět nebudu. Chci aby se naučil s myší a následně i klávesnicí. Teď, při druhém hraní Pilgrims už mu to šlo daleko lépe. A na přezdívku, avatara i na hodnocení her jsem se ho ptal, aby mi řekl, jak moc se mu která hra líbila.

@musa (16.08.2020 09:39): V pěti letech fakt ještě číst neumí :)
@Tulareanus (15.08.2020 21:37): tal když už tu má profil pětiletý junáček, chce to dost pevné korigování. Jednak je tu spousta věcí, který fakt nemá vidět a s některýma uživatelama taky kámošit nemusí. Naštěstí asi ještě neumí číst?
@Jumas (05.08.2020 22:37): Hustý, když jsem viděl profil "Martínek, 5 let, školka", říkal jsem si, že se tu zaregistroval zase nějaký nový troll a ty tu zatím buduješ novou generaci DH! Palec nahoru :).
Nazdárek, může mi někdo říct, jak mám tu hru dohrát respektive dočkat se konce? Už dva dny mi to píše, že čekám na... kdo dohrál, rozumí... Prosila bych nenápadnou radu :)