Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

RPG

@Jab (25.05.2022 13:48): To jsi měl tedy blbé, já tam vždy našel hromadu královské zábavy, dobrodružství, skvělých puzzlů a v ne málo případech parádní příběhy, a mnohé z nich psal i průchod hrou sám. Mrtvé světy tam určitě nebyly, v Ultimě Underworld, Might and Magicu či třeba Wizardry 7 bylo náramně živo. Vlastně by se dalo říci, že dungeony a RPG obecně byly hry životem oplývající nejvíce a proto se pro mě staly nejoblíbenějšími.
Období časopisů jsem samozřejmě prožíval. O dungeonech jsem v nich s oblibou četl. Bohužel pak přišla vždy realita a s ní zjištění, že v nich není "nic". Jen mrtvé světy s monstry.
@Jumas (25.05.2022 13:27): Ono taky dost záleží i na tom, zda člověk tenkrát ty časopisy četl. Kdyby byl podobný test na staré střílečky, které vůbec nehraju, tak si myslím, že bych nahrál nějaké dobré skóre, protože to tenkrát člověk vnímal skoro vše, četl vše.
@Richmond (25.05.2022 07:33): Krásných 50%. Označení Chodbař mě pobavilo :) Nehrál jsem z toho vůbec nic a nic ani hrát nejspíše ani nebudu (Skeldal jsem hrál jen trojku). Je ale fakt, že bez Richmondova a Ringova učení, které zde často šíří, by byl můj výsledek jistě horší. Třeba to, že série Wizardry má hodně dílů jsem věděl a o Grimrocku jsem taky něco četl, ale SSI by mi bez vás určitě nic neřeklo, takže díky hoši :)
@Charllize (25.05.2022 11:38): Já to kdysi ve své době taky nechtěl hrát, člověk byl zahlcen tolika peckama, že si mohl říci - tohle a tohle vynechám, má to nízké hodnocení ve Score. ale jak už jsem měl tak vše skoro už dohrané, tak mi zbyly takové ty rozporuplné kousky a řekl jsem si, zkusím to a zjistil jsem, že jsem se u toho více než dobře bavil a neřešil jsem, jestli tamto či ono bylo zrovna v kde čem lepší. V podobné kategorii mám zařazeny třeba i Lands of Lore 2 nebo Shadowcaster.
Srackovejsi znamená ze to zas taková sracka není :)
Ale jestli jsem to vydržel hrát tak 10 hodin tak to bude moc, ale třeba by mě to teď bavilo víc, těžko říct.
@Kunick (25.05.2022 10:32): Jak padlo níže, ono to není o tom časopise, ale o tom, že ten obrázek je z krabice od té hry.

Menzoberranzan je taky dungeon od SSI, který běží na stejném enginu jako Ravenloft Strahd's Possession a Ravenloft 2: Stone Prophet.

A úplně tak sračkový dungeon, jak psal Charllize, to zase nebyl, byť dostal kdysi ve Score 45%, podle mě je spíše lehce nadprůměrný, já mu dal 70% :-)
https://ringohrani.blogspot.com/2020/10/menzoberranzan.html
@Peach (25.05.2022 10:40): Jako vyloučil jsem Castelvanii, přestože to je z nabídky ta nejlepší hra :D Ale co kua je Menzoberranzan? Prostě Jak jde o hry, tak tuším, nebo odvodím, ale tohle byla nejvíc podpásová otázka :D
Mě překvapuje ze zdejsi pc hraci poznali jedinou otázku o jrpg :)
Jinak jak jsem to na mobilu rychle klikal protože to bylo snadný docela tak mi to nějak poskocilo a dal jsem blbě toho DM, i když to vím, ale tak budu poctivej a za 95% :)
@Kunick (25.05.2022 10:32): Kdo zná D&D settingy, tak Strahda z Ravenloftu pozná, ačkoliv třeba ani netuší, že je to také PC hra (jako já).

Jinak můj výsledek 70%, prvních pět otázek jsem vůbec netušila, ale pak jsem se chytla.
85%, za mě spokojenost, skoro nic jsem z toho nehrál, ale místní gang mě dosti věcem přiučil :D
@Tulareanus (23.05.2022 18:17): Nepostřehla jsem, že by v tom podcastu zmiňovali, že chtějí vybírat jen z nejlepších. Naopak mi přišlo, že tam chtějí rozřadit všechny izometrické fantasy Baldur's Gate-like crpgs. Nepochybuji, že by ToEE skončilo v D tieru vedle IwDII.

@Malignus: A která izometrická fantasy Baldur's Gate-like crpg série obsahuje více než jednu, max. dvě hry?
Upřímně řečeno, pokud bych měl sestavovat podobný žebříček, pomohl bych si cheatem a místo konkrétní hry zmiňoval celou sérii, kterou by zastupovala jedna, max. dvě hry.
"Lionheart: Legacy of the Crusader - Nedovařený pokus studia Black Isle, s nímž se v roce 2003 pokusilo přijít se zbrusu novým zajímavým zasazením, bohužel absolutně nenaplnil svůj potenciál." 
Black Isle Studios hru pouze vydalo, nejedná se o vývojáře.

Trochu mi tam chybí zmínka o The Temple of Elemental Evil.
Hele asi to není možná jejich chyba. To je problém těch podcastů spíše, kdy prostě nemají ucelené myšlenky a melou trochu pelmel. Navíc si něco nepamatují a nemají přítele googla, který by jim to v průběhu psaní článku řekl/připomněl. Souhlasím ale s níže řečeným, že by bylo lepší, aby všichni ty dané hry hráli.

Čili vlastně v posledku ať to příště už nedělají jako podcast. :) Na DH si fakt mohu k těm RPG vyjet komentáře a během pár minut dám dohromady daleko zajímavější myšlenky ke hře, než jaké tam měli za tu hodinu čtyřicet či kolik.
@Malignus (22.05.2022 19:05): No jednak ten protiklad, kdy tedy dají hru do TOPky a přitom to hrál jediný z nich, který nakonec si de facto stěžuje, že to je nepřátelsk hra, moc hardcore. Spíš mě překvapilo, jak moc to hrotil. Chybí mu deník až byl vykolenej :) Technická stránka hry je jiná kategorie, jak jsem psal, mě fungovalo vše dobře, hra nepadala, akorát jsem přišel někam, kde měl někdo být a on tam nebyl, nespustil se trigger a jsem nahranenej. V diskusích jsem pak našel člověka, co měl podobnou situaci a také nevěděl, co s tím dělat.
@Malignus (22.05.2022 19:05): Ja mám Serpent in the staglands dlhodobo na wishliste na steame, ale už som viackrát uvažoval, že ju odtiaľ vyhodím, pretože som čítal pomerne dosť negatívnych recenzii, na steame je to mixed a všade čítam, ako je hra zabugovaná, technicky zlá (napr. extrémne dlhé loadingy), nedokončená, nevybalancovaná a preplnená nezaujímavými trash mobmi. Pri tom počte kvalitných RPG (všeobecne, nielen izometrické fantasy), ktoré vznikli za posledných cca 10 rokov je asi naozaj zbytočné sa tým zaoberať.
Btw zkusil jsem dát pár minut toho jejich videa, kde zdůvodňují to pořadí a... Nic ve zlém, ale sklepácká Katovna hadr. Když si z té hry na něco důležitého nepamatuji, tak to nelovím z paty a nevymýšlím si blbosti. Hlavně, že si tam dali ty "enhanced edice". Tady já bych zmínil jedno důležité jméno a to je Sekora...
@BUMTARATA (22.05.2022 16:44): vida :) Teď jsem si poslechnul pasáž k Serpent in staglands a prý to je hra "nesmiřitelně hardcore", prý se musel nutit do dohrát, protože to byl "fakt nepřátelskej zážitek" :) Hráli jsme stejnou hru??