Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Oznámení

Za celý tým DH vám všem přeji pěkné a v klidu prožité Vánoce!

Na Databázi se v tomhle čase bude tradičně odehrávat několik věcí:

- Ještě do zítřka můžete hlasovat v anketě o nejočekávanější hry roku 2020, stačí vyplnit formulář v článku. Můžete se těšit také na trochu jiný článek s vyhodnocením, který pro vás připravuje organizátor Fritol.

- Stále běží Vánoční nadílka, ve které ještě pořád můžete vyhrát desítky her ať už ve slosování nebo v poznávacích kvízech, ty můžete vyplňovat až do 31. prosince.

- Do konce Herní výzvy 2019 už zbývá jen několik posledních dní - řada z vás už má splněno popř. vám chybí napsat jen několik komentářů, desítky z vás ještě bojují a ke splnění zbývají poslední dohrané hry, přejeme hodně zdaru!
Uživatel sxg si vysloužil trvalý ban za opakované postování offtopic odkazů do herních i obecných diskuzí, čehož se nedokázal vyvarovat ani po četných upozorněních.
Colplaz mi ještě poslal vyjádření k celému incidentu e-mailem a poprosil o uveřejnění, čemuž jsme se rozhodli vyhovět. Zároveň tímto příspěvkem považuji diskuzi (do které někteří neváhali zamíchat jak nepodložené spekulace, tak předchozí osobní spory) k tomuto tématu na DH za ukončenou. Pokud má někdo i nadále potřebu tohle téma řešit, čiňte tak přes PM nebo mimo Databázi (stejně tak na tento příspěvek už není třeba reagovat). Díky za pochopení.

---

Dobrý deň.
Je mi ľúto, že to takto skončilo, uvedomujem si, že moje chovanie bolo neakceptovateľné a žiadna moja mentálna porucha ho neospravedlňuje a teraz už s tým nič neurobím, len som chcel povedať nakoniec pár vecí k tomu.

S Braňom som sa poznal už pár rokov, aj keď to nebol nejaký hlbší vzťah a len sme si písali a párkrát sa stretli, myslel som si, že je môj kamarát, ale čím viac som o sa o ňom dozvedel, tým viac mi začal vadiť. Najskôr len jeho názory a potom jeho spôsob vyjadrovania a neustále morálne vyvyšovanie sa nad druhých a pasívna agresia. Ja som sa s ním najskôr snažil debatovať mierumilovne, ale keďže som bol vtedy menej vzdelaný, tak som vtedy nevedel argumentovať, postupom času som strácal trpezlivosť a začal som sa vyjadrovať agresívnejšie, lebo som mal pocit, že ma nepočúva a nesnaží sa ma pochopiť, len on sám sa snaží dokázať pravdu. Po poslednej debate keď sa so mnou odmietol ďalej rozprávať som mu vynadal a neskôr dostal ban na mesiac keď som mu napísal nech konečne prestane so svojím arogantným chovaním. Odvtedy som sa ho snažil ignorovať.

Potom som videl že Braňo a Kunick chystajú zraz tak som si povedal že tam pôjdem za nimi, ja som do baru prišiel lebo som sa s nimi chcel porozprávať, ale nepovedal som im to, lebo posledný krát keď taký robili mi Braňo povedal, že nechcel aby som tam išiel. Tak neviem ako to bol stalking, keď miesto a čas stretnutia boli verejne zverejnené.

Keď som tam ale potom prišiel tak som nezvládol situáciu, najskôr som v bare len stál a rozmýšľal čo povedať, ale nakoniec ma ovládla zlosť a prepadol som panike a zaútočil na Braňa, druhému užívateľovi som (úmyselne) nič neurobil. Potom keď ma vyhodili, tak som chytil sprej, ktorý vždy nosím v noci na obranu a použil som ho na neho a utiekol. To že som nectiac zasiahol ostatných som sa dozvedel až na polícii.

Tak neviem čo teraz ďalej, na DH sa už nemôžem vrátiť a posledné roky som nemal ľahké obdobie, trápil ma neúspech na novej škole, pocity depresie, menejcennosti a samovraždy a preto som nové hry vôbec nehral a nepridával a do diskusií väčšinou prispieval len s trollingom a attention whoringom. Po bane som s tým prestal, ale mal som pocit, že už na stránku nepatrím.

Pred pár týždňami som bol na polícii na výsluchu a povedal im detaily incidentu. neviem čo ste presne mysleli tím, že ste to nepovedali skôr, aby som sa nemohol pripraviť na chystané riadenie, to neviem ešte kedy prebehne, ale pravdepodobne to bude priestupok za ktorý dostanem napomenutie a pokutu.

A uvažoval som odbornú pomoc psychológa, len som na ňu nemal počas školského roka čas, tak v najbližšej dobe skúsim niekoho nájsť.

Znova je mi ľúto, že som situáciu psychicky nezvládol a že som ublížil druhým a budem sa snažiť už nikdy nič také neurobiť, v živote stretnem mnoho nepríjemných ľudí, tak sa musím naučiť ovládať alebo ich ignorovať.

Zbohom a dúfam, že vám bude na DH bezo mňa naďalej dobre a že sa budete baviť.
Proč dostal Coldplaz ban a proč kolem toho bylo takové ticho.

Dne 7.11. v Bratislavě Coldplaz beze slova fyzicky napadl dva uživatele Databáze v prostoru baru, kde se scházeli a to mj. za použití pepřového spreje, jímž byli zasaženi i další lidé pohybující se v prostoru podniku a to včetně personálu.

Nedošlo tak k porušení vlastních pravidel Databáze, ale šlo to za mnohem silnější čáru v podobě stalkingu na Databázi (zjištění místa a data konání srazu) a následného ataku, který k tomu zahrnoval i náhodné přítomné.

Tento útok byl nahlášen na Policii SR a důvod, proč jsme o tomto mlčeli, byl vcelku prostý - aby se to Coldplaz nedozvěděl a nemohl se nějak připravit na chystané řízení (které dosud neproběhlo, policie jej však již kontaktovala).

Pokud má stále někdo problém s tím, jak jsme situaci zvládli nebo nezvládli, tak vězte, že to bylo poprvé v historii Databáze, co jsme něco podobného řešili a doufáme, že také naposledy.
Ahoj,
aktualizace Databáze 2019.3, která je předběžně naplánována na přelom listopadu/prosince, přinese (mimo jiného) na DH nové platformy - kromě doplnění některých starších, po kterých byla poptávka, to budou hlavně mobilní platformy. Pro několik platforem ještě hledáme dobrovolníky, kteří by nám pomohli připravit jejich popisek, konkrétně se jedná o:

iOS
Android
Browser (internetový prohlížeč)

Jak takový popisek může vypadat, se můžete mrknout u stávajících platforem. Pokud nějaký popisek budete chtít zpracovat, rezervujete si jej prosím v diskuzi Všeobecně o DH, na oplátku bude vaše přezdívka trvale uvedena na profilu platformy a bodová odměna vás také nemine. Popisky bychom potřebovali do 27. listopadu, předem díky za pomoc!

------------------------------

Ke konci roku na DH neodmyslitelně patří i Vánoční nadílka, jejíž hlavní pořadatel bude opět Ronik. Pokud máte navíc nějaké hry, které byste do ní chtěli věnovat, nebo chcete uspořádat vlastní giveawaye v rámci celé akce, ozvěte se mu prosím poštou. Díky!
Tým DH a pozici moderátora na vlastní žádost opouští Kwoky, který chce více času věnovat svým projektům, stále však bude organizovat DH Masters a další turnaje pod hlavičkou DH. Tímto mu děkuji za odvedenou práci a pomoc s rozvojem Databáze!
Tým Databáze a pozici moderátora na vlastní žádost opustil Eru, děkujeme za odvedenou práci a pomoc s rozvojem DH!
temporary account dostál svému jménu a vysloužil si ban, kdy ani po několikanásobném upozornění nebyl schopen dodržovat pravidla (tahání politiky do příspěvků a komentářů, napadání ostatních uživatelů...).
Ve čtvrtek se nám se @Simisek ve zdraví narodil syn Daniel, omluvte proto malé zpoždění updatu 2019.2, který vyjde během července. :)
Uživatel Coldplaz obdržel ban na 30 dní za obtěžování ostatních uživatelů DH poštou, v případě jakéhokoliv dalšího prohřešku proti pravidlům dojde k trvalému zablokování účtu.
Pořádáme nové giveaway pro naše podporovatele na úrovni $5 a vyšších, díky za podporu!

Hellblade: Senua's Sacrifice
- https://www.steamgifts.com/giveaway/Evc8A/hellblade-senuas-sacrifice

Black The Fall
- https://www.steamgifts.com/giveaway/CynWn/black-the-fall

Mutant Year Zero: Road to Eden
- https://www.steamgifts.com/giveaway/E5aXj/mutant-year-zero-road-to-eden

Podpořit nás můžete na našem Patreonu: https://www.patreon.com/databazehercz
Ahoj,
dnes tu máme dvě novinky:

1) Již za dva dny, 10. května, končí soutěžní část prvního dílu Hrajte jako… Nezapomeňte tedy dopsat své komentáře a zaevidovat je v "Doplňujících informacích" u Herní výzvy, jinak je Drekt nebude moci okomentovat a nebudou ani zahrnuty do soutěže o libovolnou hru v hodnotě 20€ a 50 DH bodů.

Mnoho uživatelů také volalo po možnosti položit své vlastní dotazy. Pokud mezi ně patříte, a zajímala by Vás Drektova odpověď, máte přesně týden po ukončení soutěže, tzn do 17. května, na jejich odeslání Kunickovi pomocí DH pošty.

2) Byl vydán první článek s vyhodnocením ankety o nejoblíbenější hry v žánrech, která probíhala v žánrových diskuzích: Nejlepší Adventury, FPS, Simulátory a Strategie uživatelů DH
Pozici moderátora v týmu DH opouští ugraugra, rád bych mu touto cestou poděkoval za všechnu odvedenou práci pro Databázi, které za ty roky byla spousta - díky!
Diskuze "O všem a zároveň o ničem" byla zrušena, schopnost některých v ní rozumně a v klidu diskutovat postupně klesla až na nulu, a s tím i přínos pro Databázi samotnou. Jsme především web o hrách, své ideologie a osobní spory můžete řešit na platformách, které podobně vyhrocené diskuze živí, třeba na zpravodajských webech nebo sociálních sítích.

Zároveň v reakci na tento příspěvek můžete posílat návrhy na nová (ne-politická) témata, která byste v obecné diskuzi na DH rádi uvítali - myslím, že na několik málo dalších teď vznikne prostor...

Díky za pochopení.
mvp23 si po velkém úsilí vysloužil i ban trvalý, konkrétně za nulovou sebereflexi po minulém dočasném zablokování, neustálé vyvolávání konfrontací, nesnášenlivost a napadání ostatních uživatelů DH poštou.

Ringo ban 72h za nerespektování pravidel spořádané diskuze.
Uživatel mvp23 obdržel ban na 72h za úmyslné porušení pravidel Databáze, v případě dalšího porušení v budoucnu přistoupíme k trvalému banu.
@Memphis (28.02.2019 20:29): Připomínám, že dnes je poslední den, kdy máte čas sloučit nebo si zazálohovat komentáře, které máte u her, jenž budou sloučeny (více v příspěvku, na který reaguji).
Ahoj,
rád bych všechny informoval, že v únoru proběhla větší interní diskuze týmu a některých tvůrců obsahu Databáze nad aktuálním stavem rozšířených/speciálních edic v Databázi. Aktuálně si každý "remaster" či rozšířená edice hry musí založení vlastního profilu obhájit - což typicky znamená, že musí mít dostatek nového obsahu či funkcionalit, které jí odlišují od původní hry. Dlouhodobým cílem je mít Databázi co nejpřehlednější a bez fragmentace na spoustu GOTY edic a re-releasů her, které často ve výsledku nic nemění a jen by docházelo ke štěpení hodnocení a komentářů mezi více (prakticky totožných) profilů.

Dlouhodobě jsme však věděli, že se v Databázi historicky nacházejí profily, které sice byly schváleny, ale tahle pravidla nesplňují. Jednoduše byly schváleny dříve, než se pravidla ustálila, popř. u nich nedošlo k dostatečné diskuzi. Zpětně jsme je tak lokalizovali a vyhodnotili ty nejvíce problematické, popř. nejvíce jasné případy, které jsme se rozhodli zpětně sloučit s původním profilem hry. Jde o tyto hry:

Legenda:
(profil bude smazán) >>> (profil bude doplněn a ponechán)

[chybný odkaz na hru] >>> The Witcher: Enhanced Edition
[chybný odkaz na hru] >>> Outcast
[chybný odkaz na hru] >>> The Elder Scrolls V: Skyrim
[chybný odkaz na hru] >>> Deus Ex: Human Revolution
[chybný odkaz na hru] >>> Diablo III
[chybný odkaz na hru] >>> Half-Life
[chybný odkaz na hru] >>> MDK2
[chybný odkaz na hru] >>> F/A-18 Hornet: Korea

Ve všech případech kromě Witchera bude ponechán profil původní hry a smazán profil dodatečné edice. Witcher je specifický v tom, že profil Rozšířené edice se postupem času stal "primárním" profilem hry (co do množství hodnocení, komentářů, diskuze atp.), tam to tedy proběhne naopak (a následně bude profil přejmenován + aktualizován popisek).

Tam, kde to bude dávat smysl, přesuneme ze zanikajícího profilu i uživatelský obsah (hodnocení, komentáře...), takže by nemělo dojít ke ztrátě nějakých uživatelských dat. Pouze v případě, že máte hodnocení / komentář u obou ze zmíněných profilů, je nutné, abyste komentář aktualizovali a hodnocení promítli do profilu, který bude ponechán, jinak o ně přijdete. I z tohoto důvodu necháváme nyní přechodné období dvou týdnů, během kterých můžete tyto akce provést - k finálnímu přesunu obsahu a sloučení profilů dojde 14. března. Pokud byste měli nějaké doplňující dotazy, rádi je zodpovíme a příspěvek případně aktualizuji, díky.
Ahoj,
jako poděkování za to, že se vaše podpora na našem Patreonu přehoupla přes $100, jsme se rozhodli uspořádat dva giveaway pro podporovatele:

Pro Power Users ($5+): Kingdom Come: Deliverance + Kingdom Come: Deliverance – From the Ashes
https://www.steamgifts.com/giveaway/CGiYN/kingdom-come-deliverance

Pro všechny podporovatele: Frostpunk
(link na giveaway najdete v Radě DH) - http://dbher.cz/dp247892

V Radě DH jsme podporovatele také informovali o nejbližších plánech ohledně vývoje Databáze, pro ostatní můžu prozradit, že se můžete těšit na pravidelnější aktualizace, přičemž ta příští už na sebe nenechá dlouho čekat.

Na Patreonu také máme nový cíl, podporu ve výši $150 měsíčně, po jehož dosažení budeme pořádat pravidelné Q&A streamy věnované vývoji a zodpovídání aktuálních dotazů ohledně Databáze. Budeme proto rádi, když se k podpoře přidáte i vy: https://www.patreon.com/databazehercz

Diskutující (2)