Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Oznámení

Několik menších oprav editoru:
- upraveno vkládání odkazů a formátování ve Firefoxu (mezera se doplní až za odkaz/formátování)
- opravena editace Herní výzvy v profilu (http://dbher.cz/dp307932)
Uživatelské účty Oranžový pomeranč a Zmrzlina zmrzlá trvale zablokovány (spam, multi account).

Dotyčného bychom tímto rádi poprosili, aby své otravné dotazy směřoval na jiné diskusní fórum nebo ideálně rovnou vyhledal odbornou pomoc.
U všech PS4/XOne her, které vyšly před datem vydání nových konzolí (12.11. pro PS5 a 10.11. pro Xbox Series X/S), bylo automaticky nastaveno, že jsou s novými platformami kompatibilní. Pokud narazíte na nějaký systémovější problém, dejte prosím vědět. Nějaké individuální případy pak bude hádám potřeba vychytat editacemi. Pokud hra na nové platformy vyšla po těchto datech, uvádíme ji klasicky jako plnohodnotné vydání i s datem.

Také jsem odstranil platformu PS5 u PS4 her, které nejsou kompatibilní - nicméně z her přidaných na DH se jednalo pouze o jednotky kusů (specialitky typu P.T.), v převážné míře šlo o betaverze, dema atp., které na DH ani nevedeme.
Děkujeme mazarovi, který slaví radostnou událost (http://dbher.cz/dp303635) a pořádá giveaway na Red Dead Redemption 2 pro všechny naše podporovatele na úrovni $5 a vyšší, odkaz tady: https://www.steamgifts.com/giveaway/1kINR/red-dead-redemption-2

Za DH jsem se to rozhodl doplnit o další giveaway na hru, která pro mě osobně v roce 2020 byla nejpříjemnějším překvapením: https://www.steamgifts.com/giveaway/M073c/hades

Oba giveawaye končí už za pár dní, tak neotálejte. :)
Za celý tým Databáze vám všem chci popřát krásné svátky a vydařený rok 2021 - pevně věřím, že bude pozitivnější než ten současný. Děkujeme za vaši přízeň a podporu, letos se toho na DH dělo opravdu hodně a byla živější než kdy před tím. Zároveň myslím, že jsme web a jeho použitelnost posunuli zase o kus dále, v čemž chceme i nadále pokračovat, abychom i do budoucna měli ten náš videoherní domov co nejpříjemnější. Tak na zdraví!
Info k Vánoční nadílce od @Ronik:

Jako každý rok, i letos bude Databáze her pořádat svou tradiční vánoční nadílku. Letošní nadílku nám bohužel značně zkomplikuje nová situace ohledně darování klíčů z Humble Bundle.

V průběhu roku se na Redditu a dalších fórech objevilo nemálo uživatelů hlásících, že poté, co darovali, vyměnili či prodali větší množství klíčů z Humble Monthly, dostali na svůj účet ban. Jako případ můžeme uvést například toto oznámení subredditu /r/SteamGameSwap, jednoho z nejpopulárnějších fór na výměnu Steam klíčů: odkaz. Tuto novou politiku posléze potvrdila i podpora Humble Bundle na Twitteru: odkaz.

Pro nás to tedy znamená, že vzhledem k možnému nebezpečí pro vás jsme se rozhodli do nadílky nepřijímat darem klíče z Humble Bundle. Pokud jste i tak ochotní riskovat svůj účet a chcete i nadále darovat svůj klíč z Humble Bundle, můžete na SteamGifts v rámci vánoční nadílky vytvořit na vlastní nebezpečí giveawaye sami. Není zcela jasné, jakým způsobem Humble Bundle detekuje podezřelé účty. Jako preventivní opatření se doporučuje neobchodovat s gifty linky, ale přímo s klíči, a nemít nalinkovaný svůj Steam účet s Humble Bundle účtem. Nicméně ani to nemusí stačit.

Klíče z ostatních obchodů a bundlů stále můžete posílat - jako každý rok jsme za jakékoliv příspěvky do nadílky vděční. Pokud byste něčím chtěli přispět, ozvěte se mi prosím do pošty. Díky!
Všem vydaným hrám na platformě PS4 a Xbox One byla automaticky přidána platforma jejich nové generace PS5 resp. XboxSX, vzhledem k jejich zpětné kompatibilitě (některé PS4 tituly s PS5 kompatibilní nejsou, ale jedná se o pouze o desítky her, o které bude v nejbližších dnech postaráno ručně).

Při přidávání nových PS4 a Xbox One her vydaných před releasem nových konzolí už prosím automaticky přidávejte i platformu nové generace, s datumem vydání dané konzole (10. listopadu 2020 pro XboxSX a 12. listopadu 2020 pro PlayStation 5). Díky.
Blíží se konec roku a s ním i přípravy Herní výzvy 2021. Pokud byste se na přípravě dalšího ročníku chtěli podílet a pomoci s vymýšlením kategorií, ozvěte se prosím Crashovi do pošty, který pět zájemců vybere do užšího týmu, díky!
Vzhledem k tomu, že nás všechny čeká asi dost náročný podzim s omezenými sociálními interakcemi a spojenými negativními dopady na psychiku, napadlo mě dát do pohybu jeden nápad už z jara, že bychom jako uživatelé Databáze mohli společně dát dohromady seznam her ideálních do karantény - takových, které mají buď pohodovou "feel good" atmosféru, zaručeně vás přivedou na jiné myšlenky nebo jsou dle vás k tomuto účelu perfektní z jiného důvodu. Pokud se sejde dostatek zajímavých tipů, vytvořili bychom z toho článek na blog.

Pokud se chcete zapojit, pošlete mi prosím poštou (tady) do úterý 13. 10. váš tip na 1 až 3 hry, které dle vás tohle zadání dokonale splňují i s krátkým popiskem, proč tomu tak je. Na stáří či žánru nezáleží, jen by měla mít profil na DH. Díky!
Uživatel "Tommywise" dostává 7 denní ban za opakovaný offtopic v herních diskuzích, který neustal ani po varování. V případě dalšího opakování bude následovat trvalé zablokování účtu.

EDIT: Účet trvale zablokován z důvodu dalšího porušení pravidel (založení dalšího účtu).
První várka oprav a změn v návaznosti na váš feedback po vydání 2020.1:

- Upravena šířka layoutu a poměr i mezery mezi panely s obsahem (např. profil hry)
- Profil hry: zvýrazněn vývojář, doplněn informační text
- Profil hry: méně výrazný alternativní název
- Zvýrazněny nově přidané (nepřečtené) odkazy
- Opraven profil nevyplněného vývojáře
- Tmavé téma: snížena výraznost barvy pro odkazy
- Tři sloupce na hlavní stránce jsou nyní dostupné od šířky 1200 px.
- Opraveny chybějící informace u některých videí (http://dbher.cz/dp291200)
- Opraven náhled posledního diskuzního příspěvku v profilu hry (http://dbher.cz/dp291288)

Děkujeme za všechny vaše postřehy, neváhejte je posílat dál. Vím, že každá změna designu je hodně citlivá záležitost, proto nás zajímají vaše dojmy i po pár dnech, kdy opadne prvotní "šok" - na co jste si zvykli, na co naopak ani s odstupem času ne, to vše jsou pro nás cenné informace a ty nejčastější připomínky určitě zkusíme adresovat.
Uživatel "Nikdykde" si vysloužil ban - i přes upozornění nedokázal respektovat nastavená pravidla.
Ahoj,
rádi bychom zase po čase informovali ohledně novinek z provozu a vývoje Databáze.

Nejprve z technického soudku - v poslední době i dílem omezení pohybu zaznamenáváme zvýšenou návštěvnost a aktivitu uživatelů na Databázi, což se odrazilo i na zátěži serveru, který už místy moc nestíhal. V minulém týdnu proto došlo k jeho upgradu, což se pozitivně odrazilo na rychlosti webu a dává nám solidní rezervu i do budoucna. Vyžádá si to o něco vyšší náklady na provoz, což se ve výsledku odrazí i do výše cílů na Patreonu, nicméně plán vývoje aktualizací pro tento rok to nijak neovlivní.

Co se chystaných aktualizací týče, rozhodli jsme se je trochu více rozčlenit a to hlavně proto, že pro vás @MCZ chystá facelift designu, který lépe využije prostor ve vyšších rozlišeních na desktopu, přinese tmavý režim a řadu dalších drobných vylepšení. Tady můžete mrknout na nějaké preview screenshoty:

Herní profil: https://www.dropbox.com/s/vcyvqn74qsqilhx/2020.1.game_profile_2.png?dl=0
Herní profil (tmavá verze): https://www.dropbox.com/s/o34zbtjgqdznhcs/2020.1.game_profile_dark.png?dl=0

Plán na tento rok je tak následující:

2020.1 (první polovina roku): Facelift + opravy menších chyb
2020.2 (druhá polovina roku): Veřejné štítky + zapracování hlavních designových připomínek
2020.3 (konec roku): Opravy chyb (především týkající se štítků)

Díky za pozornost!
Uživatelé "TerezkaTerezAzereta" a "Jenom kvůli wow" zablokováni z důvodu zakládání vícenásobných účtu a spamování diskuze.
Překonali jsme metu 19 000 her v Databázi!
Poděkování patří všem, kteří se na tom podíleli. Tady je pětka nejaktivnějších:

jazz1 - 196 her
raisen - 189 her
miCHALupka - 143 her
Fritol - 51 her
Luksa - 44 her

Tak co, padne 20k ještě letos? :)
Ahoj, vzhledem k pandemii koronaviru, které teď všichni společně čelíme, bych vám všem chtěl popřát pevné zdraví a poprosit o zodpovědný přístup - zdá se, že kromě dodržování základních hygienických návyků je jedinou opravdu účinnou cestou k zamezení šíření omezení osobních sociálních kontaktů na naprosto nejnutnější minimum (tady je podle mě hodně kvalitní vysvětlující článek).

Taková izolace může mít samozřejmě negativní dopady na lidskou psychiku, ale pevně věřím, že třeba i s pomocí her ji můžeme přečkat mnohem snáze. Přál bych si, aby vám i DH byla v tomhle oporou - ať už formou pravidelného kontaktu s ostatními hráči v diskuzích, popř. by mohl být ideální čas uspořádat nějaké společné multiplayerové seance vašich oblíbených her. Kdybyste něco takového pořádali, určitě mi dejte vědět a zkusíme takové akce rozšířit mezi co nejvíce uživatelů. Díky a ať se vám všem dobře daří!
Od vydání aktualizace 2019.3 uplynul teprve měsíc a migrace všech her v Databázi na nové platformy je dokončena, velké poděkování patří celé skupině dobrovolníků, která na tom pracovala, jmenovitě: @rikuhahl, @Zoltan, @raisen, @Jumas, @Ronik, @jazz1, @Steve, @M.a.t.t., @Fritol

Všechny stávající hry by tedy měly mít správně přiřazeny paltformy, určitě však došlo k menším či větším chybkám, takže budeme rádi za případné opravy.

Na přehled počtů her pro jednotlivé platformy můžete mrknout tady: https://www.databaze-her.cz/platformy/ - třeba iOS a Android mají čistě po úpravě stávajících her už přes 1000 her.
Uživatel Padouchrapcz byl zablokován z důvodu založení falešného účtu a spamování nesmyslného hodnocení u her.

Diskutující (2)