Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

DH Masters 2020 - 3. turnaj + bonus

Soutěživí uživatelé opět dostanou šanci změřit síly. Tentokrát i s prázdninovým bonusem.Blíží se konec školního roku a začátek prázdnin. Nejvyšší čas si to opět rozdat v turnaji o ceny.

O co se bude hrát?

Pro pět nejlepších jsou připravené ceny v podobě kreditu na nákup her na Steamu ve výši 30, 20, 15, 10 a 5 euro.

Další organizační informace (letos zjednodušené) najdete v Pravidlech DH Masters 2020.
Zúčastnit se může každý registrovaný uživatel Databáze-her.cz.


Hra pro třetí turnaj


Hra pro třetí turnaj DH Masters 2020 je střílečka Unreal Tournament (2015).

UT 2015 je k dispozici zdarma na Epic Games Store.Vaším úkolem je porazit v duelu na 5 minut počítačem řízeného nepřítele (bota) na mapě Underland co největším bodovým rozdílem. Botovi nastavte nejnižší obtížnost, tedy "Novice".

Správné nastavení zápasu: odkaz

Pokud se více hráčům podaří dosáhnout stejného rozdílu (např. 5:3 a 8:6), pak o pořadí rozhodne absolutní počet fragů (8 je lepší než 5). Při úplné shodě se lépe umístí ten, kdo poslal svůj výkon dříve.

Uzávěrka pro odeslání výsledků je neděle 19. 7. 2020 ve 20:00.


Pro účast v turnaji je nutné odeslat screenshot s nejlepším výsledkem na e-mail kwoky@seznam.cz.
Pokud se chcete umístit na lepším než šestém místě, zašlete také videozáznam svého výkonu. Pro nahrávání doporučuji Open broadcaster software (OBS). V případě problémů s výkonem se mi ozvěte. V krajním případě můžete nahrávat i na mobil, pokud bude aspoň něco vidět :)
Pokud přijdete na to, jak nahrávat replay (demo) zápasu s botem, dejte mi prosím vědět. Mně se to nepodařilo. Vypadá to, že nahrávání funguje jen na Epic serverech.

Screenshoty a videa můžete posílat průběžně tak, jak se budete zlepšovat. Budu brát v úvahu vždy jen nejlepší výsledek.

V případě jakýchkoliv dotazů mě neváhejte kontaktovat přes DH poštu.

V neděli po uzávěrce si opět dáme krátký stream s vyhodnocením výsledků.


BONUS - Prázdninová soutěž

Protože řada z vás již má potomky, připravil jsem si tentokrát také soutěž i pro ně. Jejich úkolem je umělecky ztvárnit obrázek či jiné dílo s libovolnou videoherní tématikou. Můžete tedy kreslit a tvořit cokoliv, co s videohrami alespoň trochu souvisí. Je na vás, jestli to bude barevné, černobílé, tužkou, nohou v písku (tedy nemusí to být nutně na papír), uplácané z hlíny... kreativitě se meze nekladou. Nejhezčí díla získají hodnotné ceny dle vašeho výběru s přihlédnutím k věku dítěte. Hodnocení provede odborná porota ve složení Kwoky, Kwokyho sestra a její tříletý syn.Soutěžní obrázky či fotografie děl zašlete nejpozději 31. 8. 2020 na e-mail kwoky@seznam.cz.

Pravidla:
- Soutěžit mohou děti, které jsou v libovolném příbuzenském vztahu k uživateli Databáze. Zkuste se ve "vzdálenosti" omezit maximálně na synovce a neteře, ale pokud nebude jiná možnost, uznám i vzdálenější vztahy.
- Každý uživatel DH může zaslat maximálně tři obrázky. Každý musí být od jiného dítěte.
- Na obrázek uveďte křestní jméno a věk dítěte kvůli spravedlivému vyhodnocení.
- Maximální věk dítěte pro účast v soutěži je 14 let včetně.

Příjemnou zábavu :)

Kwoky

Chcete, aby byl na DH blogu uveřejněn i váš článek? Pošlete nám ho na e-mail clanky@databaze-her.cz.


Diskuze ke článku

< >
Pokud máte pomalejší počítač, zkuste následující nastavení OBS. odkaz
Důležité hodnoty jsem zvýraznil červenou tečkou.

Budu rád, když mi dáte vědět, jestli to pomohlo.
@H34D (03.07.2020 09:31): Je to několik let stará pre-alpha verze takže plno věcí nefunguje úplně jak má. Třeba sniper rifle má někdy nespolehlivý hitboxy. Bohužel ta hra měla hafo velký potenciál, ale Fortnite ji pohřbil (Fortnire BR byl vyvinutý UT týmem a už je nikdy nevrátili zpátky na vývoj UT).
Teorie zajímavá, ale přijde mi, že se vždycky stane, že vás někde ten bot posere důmyslnou schovkou. Těch 40 fragů může dát skutečně jen maximální borec... Mé "nejoblíbenější" schovky jsou např. když bot u pulse rifle skočí na pláž "zadem", tedy okrajem mapy a tam samozřejmě chvíli stojí a čeká. A jednou se mi bez legrace stalo, že se mi bot schoval do vody u skákacích bot a prostě několik vteřin nechtěl vylézt. :) A vůbec jak ten bot začne skákat k těm botám a pak s nimi, tak absolutně nejsem schopen ho ničím trefit, nechápu. :(

Já už jsem svůj finální výsledek i s videem poslal Kwokymu. I když zbývá ještě čas, musím se věnovat jiným věcem...

PS: Taky se vám zdá, že je v UT nějak domrdaný raketomet? Přijde mi, že ten splash a ragdoll (odhození soupeře) nefunguje zdaleka tak dobře/přirozeně/intuitivně jako ve Quake.
Kolik máte? Já teda zatím nic moc, jen 21. Jinak moje taktika je jasná: poslouchej co se kde pohne, utíkej, střílej a to celé pořád dokola.. :D
Nejtěžší na tom je zápasit se stupiditou toho bota, kterej se porad někde zasekává a stojí na místě někde v rohu :)
@Gordon (02.07.2020 01:41): Před dobami neomezeného internetu byla i hra proti botům (Quake 3, UT) jediná možná zábava a byla to královská zábava... Jenže v té době, ty si hrál multiplayer s bábovičkama na pískovišti. :D (pardon, už se budu krotit, ale naběhl sis)
Tajně doufám, že při svých nejlepších výkonech budete volit různé taktiky. Ať je to pak na streamu trochu různorodé :)
@Gordon (02.07.2020 01:41): Se přiznej, že se jen bojíš, jak by ti to ten Novice Bot natřel :D

Já tomu věnoval aspoň pár pokusů, ale už mám docela umístitelné scóre, takže to asi můžu v klidu zabalit, zvlášť pokud fakt nebude žádná konkurence :d
Já vynechavám zase protože mě nelaká hrát na bodíky v kompetetivní hře proti botům. Chápu že to Kwoky nemusí organizačně dávat, ale tohle mě prostě neba. :-D
Cítím, že by mohla být menší konkurence když je to na Epicu.. jdu do toho! :D
A to pro děti hodnotím jako fakt super nápad :)
Safra, tak tentokrát se nezúčastním. Unreal sice mám rád, ale Epic mi nesmí do kompa, už takhle je těch registrací a launcherů až moc. Ale synovi dám asi něco namalovat... :-)
Tak jsem to zkoušel chvíli hrát, bohužel se tomu nemohu věnovat víc, ale je to sranda. A to i když je to proti botovi. Dobrá volba hry od Kwokyho!

Pochlubí se někdo dosavadními výsledky? Jaké score myslíte, že bude mít vítěz soutěže? Mě ten aim nějak žalostně nejde a taky mě vysírá, jak se ten bot někdy tupě schovává, nebo přede mnou dokonce utíká. :)
@watchOut (29.06.2020 13:06): Hezká skulina :) Pokud je uživateli 14 nebo méně, může se zúčastnit sám za sebe. Pokud by něco vyhrál, bude to trochu složitější na "vyplacení" výhry, ale až tam dojdeme, tak to budu řešit.
Jen pro upřesnění, protože z pravidel to úplně nevyplývá: považuješ identitu za příbuzenský vztah?
Jinými slovy, mohou se účastnit i sami uživatelé DH, kterým je maximálně 14 let včetně?
Jako adventurista a člověk se zálibou v příbězích je pro mě další střílečka zase nepoužitelná.
Ale prázdninový bonus pro děcka hodnotím jako dobrý nápad, to se mi líbí. Palec nahoru.
A schválně, kdo si pamatuje na první kreslící soutěž na DH :)?
Tohle není výzvy, to jsou jatka! Chudák bot jen utíká, nebo střílí vedle, hned na první pokus mě ani jednou nezabil, dost možná ani netrefil :D Bude to jen o tom, najít ho co nejdříve.. Na větší obtížnost by to byla lepší challenge, takhle nevím jak dlouho mě to bude bavit, ale zkusím dám co nejvíce killů, i když mi to nepřijde jako fér boj :/
Tak Unreal sérii nesnáším a ještě k tomu na zlém Epicu, ale potomci by mohli něco spachtit :)