Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Vyhlášení bonusové soutěže DH Masters

Prázdninová umělecká soutěž dětí.


Na prázdniny jsem si v rámci DH Masters připravil soutěž pro děti uživatelů Databáze. Děti měly za úkol nakreslit obrázek, nebo vytvořit nějaké dílo inspirované videohrami.

Nakonec se mi ve schránce sešly obrázky sedmi soutěžících od šesti uživatelů. Byl jsem zvědavý, jestli dorazí i nějaká šílená kreace (např. hrad z písku, logo ze šišek a podobně), ale přece jen jste nakonec zůstali konzervativní a soutěžily pouze obrázky na papíře. :)

O hodnocení obrázků se postarala tříčlenná odborná porota ve složení Kwoky, Pavla (dospělí) a Filip (3 roky). Jak se ukázalo, nejmladší porotce měl hodně vysokou laťku a pozitivními hodnoceními dost šetřil :)Po zralé úvaze jsem rozdělil děti do dvou kategorií - mladší a starší. Pro zajímavost - průměrný věk všech soutěžících byl 6,4 roku.

Mladší kategorie

V mladší kategorii se zúčastnily děti od 2,5 do 5 let.

Na 3. místě se umístil Daník (2,5 roku) od uživatelů Jumas a RomcaT.

Dovolím si zde citovat Jumasův komentář k obrázku:

"Daník říkal, že bude kreslit kočičku. To malé vpravo nahoře by měla být ona kočka, a to uprostřed, co trochu jako kočka vypadá, nevíme :) Romče to připomíná oheň a jelikož je jednou z věcí, která se dá v Little Infernu zapálit, Kitty Kitty Poo Poo Plushie, tak by to asi mělo být ono. Jen podotýkám, že Daník ještě nic nehraje a už vůbec ne pyromanské hry :)"Na 2. místě v mladší kategorii se umístil Martínek (5 let) ze stejného hnízda. Nakreslil draka ze hry Pilgrims. Obrázek svou barevností zaujal hlavně nejmladšího porotce.A na 1. místě v mladší kategorii se umístily dva obrázky, které obdržely od porotců naprosto shodné hodnocení.

Evička (4 roky) od uživatele adam.kulhanek nakreslila robotí holčičku Bertu ze hry Machinarium. Adam k tomu napsal:
"Dle slov Evičky má v rukou smeták a lopatku a binec háže do pece ve svém tělíčku."Druhou vítězkou mladší kategorie se stala Laura (3,5 roku) od uživatele musa. Nakreslila zvířátka z Minecraftu. Vybarvit je prý rozhodně odmítala. :)Starší kategorie

Ve starší kategorii se zúčastnily děti ve věku 9 až 11 let.

3. místo obsadila Tamara (10 let) od uživatelky hatifnat. Nakreslila logo hry Terraria. Hatifnat mi k tomu poslala i zajímavý komentář, který mě zahřál u srdíčka:

"V Terrarii strávily všechny moje tři děti (koneckonců i já) stovky hodin, ty starší (už jsou nad soutěžní hranicí) v ní vytvořily vlastní světy s příběhy (na dřevěných cedulích, protože jinak to v Terrarii nejde), prostřední s přestávkami pracuje na světě s úžasnými tematickými domky pro všechna NPCčka a výstavními síněmi ve tvaru šneka, motýla, kopretiny. Mám nesmazatelnou vzpomínku na to, jak autorka obrázku, když jí byly asi čtyři, probíhá jako vítr z pokoje do pokoje a hraje si, že je zombie z Terrarie. A tak. Prostě oblíbená rodinná hra."Na 2. místě ve starší kategorii se umístil Matěj (11 let) od uživatele Crash. Nakreslil svoji oblíbenou postavu Octane ze hry Apex Legends.A na stupínek nejvyšší ve starší kategorii se pomyslně postavil Filip (9 let) od uživatele Karasman. Nakreslil tank z World of Tanks. Dovolím si opět citovat uživatele:

"Chtěl nakreslit tank z WoT, tak jsem mu udělal screenshot a ten Lojza to nakreslil i s těmi kravinkami okolo, tak ti pro vysvětlení dávám do přílohy i originál, aby ses nedivil… :)"

Na úspěch soutěžícího Filipa mělo vliv zejména zvolené téma. Porotce Filip okamžitě poznal tank a pak už s ním nebyla rozumná řeč. "Já chci tank, já chci tank." zopakoval asi 8x. :) Obrázek se mu moc líbil a to rozhodlo o vítězi. :)Všem účastníkům i rodičům nebo příbuzným moc děkuji za účast. Snad jste si tohle malé prázdninové zpestření užili.
Všechny děti získávají odměnu dle volby rodičů v hodnotě 200 Kč. Na konkrétních podrobnostech se domluvíme v poště.

Na 4. kolo DH Masters se můžete začít pomalu připravovat - začne cca za dva týdny. Budu se na vás těšit :)

Kwoky

Diskuze ke článku

< >
Drak je naprosto parádní! A robotí holčička je taky super.
A pětinohej kůň a fousaté zvíře a dráček(?) z Minecraftu jsou roztomilý a kočka krásná. A Octane je skvěle detailně propracovanej, akorát na rozdíl od obrázků z netu, který jsem našla (hru neznám), vypadá, že se přátelsky usmívá (což je bonus).
Díky za galerii!
Mě by jenom zajímalo, jestli to zelené na konci draka je průjem :-) Ale nic ve zlém, sám bych to nenamaloval lépe.
@musa (12.09.2020 10:04): to víš my bydlíme blízko Německa, takže taková jistota, kdyby se něco dělo .... ;o))) nicméně kluci jsou po Jumasovi a i on měl jako dítě blond vlasy, takže očekáváme že to ztmavne.
@Karasman (10.09.2020 18:21): jsou ti šíleně podobní oba ;o)

Naši chlapci si vybírali v krámku v iqparku v Liberce, kde jsme zrovna byli na dovče.

Starší strašně chtěl takovou zelenou housenku a další šíleně "potřebné" věci. Ale co se dalo dělat, vyhrál on, takže on vybíral. Každopádně z dárků je moc nadšený.

Mladší nám udělal větší radost, protože se mu zalíbil papoušek z Čt-D ;o)

Foto je trochu rozmazané a každý kouká jinam, jenže tyhle dva rarášky nejde normálně vyfotit, leda když spí.

Děkujeme moc
Díky za soutěž pro mládež. Je fajn, že jsi dal všem stejnou cenu, neřešilo se tolik umístění a šlo hlavně o zábavu. Za mě príma akce.
Paráda! Všechny dětičky jsou šikulky. Docela koukám jaký je rozdíl, že 2,5 lety kluk nakreslí v podstatě čmáranice, kdežto o rok starší holčička už udělá obrázek co má hlavu a patu.

Jinak můj osobní favorit dle kresby je Matěj s postavou Octane.

Díky Kwoky za soutěž
To s tou Terrarií je super, hlavně jak je to udělaný z kostiček. :-) To z Apex je ale opravdu dobré, postavičky mi nikdy nešli, to je vcelku nadějný talent!
A ten tank je taky super!
Pěkný výtvory, šikovné děti. Kdybych něco nakreslil a tvrdil, že mi je 6 let, tak bych se možná umístil :D Ale reálně jsem takového mistrovství v 6 letech nedosahoval :) Každopádně každý účastník si zaslouží uznání, snad se někdo z nich stane herním designérem ;)
Atariho detska duse byla zaslapana.... takhle se nici budouci Rembrandtove :o) Ale u Evicky jsou naznaky, ze se vydala progesivnim Atari stylem :)