Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

DH Masters 2020 - 3. turnaj + bonus

Soutěživí uživatelé opět dostanou šanci změřit síly. Tentokrát i s prázdninovým bonusem.


Blíží se konec školního roku a začátek prázdnin. Nejvyšší čas si to opět rozdat v turnaji o ceny.

O co se bude hrát?

Pro pět nejlepších jsou připravené ceny v podobě kreditu na nákup her na Steamu ve výši 30, 20, 15, 10 a 5 euro.

Další organizační informace (letos zjednodušené) najdete v Pravidlech DH Masters 2020.
Zúčastnit se může každý registrovaný uživatel Databáze-her.cz.


Hra pro třetí turnaj


Hra pro třetí turnaj DH Masters 2020 je střílečka Unreal Tournament (2015).

UT 2015 je k dispozici zdarma na Epic Games Store.


Vaším úkolem je porazit v duelu na 5 minut počítačem řízeného nepřítele (bota) na mapě Underland co největším bodovým rozdílem. Botovi nastavte nejnižší obtížnost, tedy "Novice".

Správné nastavení zápasu: odkaz

Pokud se více hráčům podaří dosáhnout stejného rozdílu (např. 5:3 a 8:6), pak o pořadí rozhodne absolutní počet fragů (8 je lepší než 5). Při úplné shodě se lépe umístí ten, kdo poslal svůj výkon dříve.

Uzávěrka pro odeslání výsledků je neděle 19. 7. 2020 ve 20:00.


Pro účast v turnaji je nutné odeslat screenshot s nejlepším výsledkem na e-mail kwoky@seznam.cz.
Pokud se chcete umístit na lepším než šestém místě, zašlete také videozáznam svého výkonu. Pro nahrávání doporučuji Open broadcaster software (OBS). V případě problémů s výkonem se mi ozvěte. V krajním případě můžete nahrávat i na mobil, pokud bude aspoň něco vidět :)
Pokud přijdete na to, jak nahrávat replay (demo) zápasu s botem, dejte mi prosím vědět. Mně se to nepodařilo. Vypadá to, že nahrávání funguje jen na Epic serverech.

Screenshoty a videa můžete posílat průběžně tak, jak se budete zlepšovat. Budu brát v úvahu vždy jen nejlepší výsledek.

V případě jakýchkoliv dotazů mě neváhejte kontaktovat přes DH poštu.

V neděli po uzávěrce si opět dáme krátký stream s vyhodnocením výsledků.


BONUS - Prázdninová soutěž

Protože řada z vás již má potomky, připravil jsem si tentokrát také soutěž i pro ně. Jejich úkolem je umělecky ztvárnit obrázek či jiné dílo s libovolnou videoherní tématikou. Můžete tedy kreslit a tvořit cokoliv, co s videohrami alespoň trochu souvisí. Je na vás, jestli to bude barevné, černobílé, tužkou, nohou v písku (tedy nemusí to být nutně na papír), uplácané z hlíny... kreativitě se meze nekladou. Nejhezčí díla získají hodnotné ceny dle vašeho výběru s přihlédnutím k věku dítěte. Hodnocení provede odborná porota ve složení Kwoky, Kwokyho sestra a její tříletý syn.


Soutěžní obrázky či fotografie děl zašlete nejpozději 31. 8. 2020 na e-mail kwoky@seznam.cz.

Pravidla:
- Soutěžit mohou děti, které jsou v libovolném příbuzenském vztahu k uživateli Databáze. Zkuste se ve "vzdálenosti" omezit maximálně na synovce a neteře, ale pokud nebude jiná možnost, uznám i vzdálenější vztahy.
- Každý uživatel DH může zaslat maximálně tři obrázky. Každý musí být od jiného dítěte.
- Na obrázek uveďte křestní jméno a věk dítěte kvůli spravedlivému vyhodnocení.
- Maximální věk dítěte pro účast v soutěži je 14 let včetně.

Příjemnou zábavu :)

Kwoky

Chcete, aby byl na DH blogu uveřejněn i váš článek? Pošlete nám ho na e-mail clanky@databaze-her.cz.


Diskuze ke článku

Začátek 4. kola DH Masters 2020 můžete očekávat přibližně v polovině září.

Zbývá týden do konce prázdninové dětské soutěže.
@Kwoky (14.08.2020 16:09): Já na to stále myslím, ale odkládám :) Teď přes víkend má být hnusně, tak by to mohlo vyjít. Starší už dohrál Pilgrims, tak nějakou postavu zkusí nakreslit. Mladší se asi účastnit nebude, zatím tvoří jen čmáranice.
Připomínám, že se pomalu ale jistě blíží uzávěrka bonusové soutěže.
Je to skoda, no, ja na hrani uz taky nemam temer vubec cas. I ten Death Stranding jsem zatim pustil jen na par hodin za uplynuly tyden :/ diky kwoky za dhm.
Kwoky byl jedinečný jak ve schopnosti organizace, ale i v dovednosti moderování... Největší zážitky z DH masters jsem paradoxně zažil jako divák, když jsem se po svých "úspěších" mohl dívat na Kwokyho přenos nebo si zpětně opakoval přenos svých zápasů. On prostě ty hry opravdu zkoušel jako my ostatní a dokázal je z toho správného pohledu "hráče" analyzovat:)

Popravdě jsem si od začátku říkal, že je to organizováno až moc profesionálně, že tu laťku Kwoky těžko udrží nebo to vzdá. Podle mého bychom klidně mohli mít organizaci mnohem volnější a odměnou by nám byly třeba body do DH:)
Díky všem za milá slova.

Chci se věnovat naplno jiným věcem a mám pocit, že udržovat soutěž s počtem účastníků pod deset není úplně efektivní využití času (a peněz). Není to tedy tím, že by mě to nebavilo (bavilo mě to celou dobu). Ale vidím smysl někde jinde.

Jeden turnaj ročně pro zábavu klidně uspořádám.
@Kwoky (21.07.2020 09:48): Je to velká škoda, na druhou stranu tomu rozumím. Ono se to nezdá, ale té práce za tím je poměrně dost, zvláště v té fázi přípravy turnajů. A po čase to člověk začne cítit jako zavazující balvan, než aby z toho měl radost. Já si touhle fází "Asi s tím už příště seknu" při přípravě Herní výzvy procházím každoročně také. Ale dělám to jen jednou za rok, a přeci jen ta účast ve výzvě je násobně vyšší a i nějaký ten mediální ohlas už jsme získali, takže to je pak takový ten balzám na ty negativní emoce. Což DH Masters bohužel úplně nemá a ta účast i v rámci DH je víceméně na hraně životnosti tohoto projektu. Každopádně bude mi to chybět i když jsem některé turnaje vynechal, byl jsem za tuhle akci nesmírně rád, a fakt jsem se dobře bavil (i u blbýho slona s dechovkou). Takže velké poděkování Kwokymu a i uznání, že to vydržel tak dlouho.
@Kwoky (21.07.2020 09:48): A taky je treba otazka, jestli bys toho chtel byt porad soucasti - ve smyslu treba navrhovat zajimave hry nebo tak neco. Tedy jaka cast "organizace" te uz nebavi? Nebo mozna spise jaka cast "organizace" te jeste porad bavi a chtel bys ji treba delat i nadale?
@Kwoky (21.07.2020 09:48): to je škoda, s Herní výzvou to jsou 2 výstavní lodě DH. V tom případě se příštího turnaje určitě zúčastním, i když to bude třeba jen simulátor růstu nehtů :) Snad bude DH Masters nějak pokračovat i dál a pokud ne, tak by to chtělo aspoň tak jednou ročně nějaký turnaj i tak zorganizovat.
Rád bych ještě využil vaší pozornosti a ohlásil jednu důležitou věc. Pro mě je letošní ročník DH Masters v roli organizátora tím posledním. S touto myšlenkou jsem si pohrával již delší dobu, občas jsem to i naznačil. A tentokrát cítím, že přišel ten správný čas.

Do organizování turnajů jsem se pustil poté, co jsem v roce 2015 vycítil "hlad" uživatelů po nějakém soutěžení. Časem se mi, zdá se, podařilo tento hlad nakrmit, protože účast v turnajích postupně klesala. Tedy ta původní příčina, proč jsem do toho skočil, už není příliš aktuální. Těm, kteří vydrželi, srdečně děkuji. Hlavně díky vám mě to celou dobu bavilo :)

Nyní vidím dvě možnosti. Buď na konci tohoto roku po pátém turnaji DH Masters skončí, nebo se organizování ujme někdo jiný. V tuto chvíli to vypadá na první možnost. A to je vlastně důvod, proč píšu tento příspěvek. Ještě zbývá dost času se případně domluvit na předání otěží. Chcete-li převzít zodpovědnost, napište mi do pošty.

Ušetřený čas i finance věnuji do svého projektu "HW Guru" a nového koníčku - focení. DH Masters mi bude určitě chybět a občas dostanu chuť zase něco "spáchat".
To už jsou skoro vědecký výzkumy, jak, když se chystá progamer na velkej turnaj (ale tam má většinou lepší soupeře, který uměj i přemejšlet) :)
@Crash (20.07.2020 05:35): Zvolit se snad nedá, čistá loterie s tím množstvím botů, co tam je. Ale hádám nebude jediný, kdo měl rychlejší respawn, jen jsem ho jako jediného načapal :)

Edit: Tak jsem si to vysnil, moje omluva. Rozdíl nebude ani zdaleka takový, při přesnějším měření je respawn Dominatora nějakých 2,35 sec. Množství získaného času proti normálním botům je tudíž minimální a nemá smysl se trápit :)
@Jumas (19.07.2020 22:42): Pokud se bavíme v teorii, tak jsem psal, byl tam i bot Dominator, který měl respawn kolem 1-2 sekund, takže pokud člověk dokázal zabíjet pohyblivé cíle, šlo mít k dobru dalších zhruba 90 sekund, kdy byl bot na hřišti (45 killů krát 2 sekundy - normální respawn byl nějak 3-4 sekundy) a za ten čas se tedy dalo dát dalších 15 - 20 fragů? Max byl imo nějakých 60-65 killů. V teorii, já jsem vyplesklej už ze všech čtyřicítek, to mi na začátku přišlo nemožný.
@H34D (19.07.2020 22:18): Na rozdíl od Crowa, tohle byl můj první UT, žádný Unreal jsem až do tohohle turnaje nehrál. Ale času jsem tomu věnoval asi docela dost, až budu zítra doma, tak se kouknu kolik hodin jsem s tím strávil. Jinak ty spawny jsem nijak extra nestudoval, ale po čase jsem si prostě začal všímat určitých schémat.

Samozřejmě velká gratulace Crowowi, Kwoky si možná vzpomene, že jsem mu psal, že si myslím, že 45 killu by mělo být realizovatelných, tak jsem rád že mi to Crow potvrdil, i když mohl to udělat mimo turnaj. :)
Je vidět, že Crow je zkušený UT hráč, proti němu jsme neměli šanci. Nicméně Crash, no teda! Zajímalo by mě, kolik tomu dal času a kdy zjistil, jak fungujou ty respawny bota?
Výsledky 3. turnaje DH Masters 2020
1. Crow - 45
2. Crash - 42
3. H34D - 40 (poslal 2. 7.)
4. Psyx - 40 (poslal 18. 7.)
5. Drekt - 38
6. Garion - 30
6,5. Kwoky - 25
7. kiwizak - 21

Byla to jízda :) Díky všem účastníkům. Vyrazili jste mi celkem dech. Já se plácal pořád těsně nad dvacítkou a pak přišlo 40. To jsem nějak nemohl rozdýchat. A ani to nebyl konečný stav. Jste vážně dobří.

Výherce kontaktuji poštou.

Dalším bodem DH Masters bude vyhlášení dětské prázdninové soutěže. To provedeme někdy v první polovině září a současně s tím vyhlásím další turnaj.

Užijte si prázdniny, vraťte se z dovolených bez korony a v září opět nashledanou.
Kwoky, jo boti se lišili a dost, všichni v topce hráli proti těm nejpasivnějším botům Spaz, Malise a Malakai, ještě tuším Othello byl na tom podobně. Jinak tam byl třeba i bot co měl respawn jen 1 sekundu, ale zas byl velice pohyblivej, takže jsem ho ve výsledku stejně nedokázal zabijet rychlejc.
Připomínám, že máte ještě týden na to ladit formu a co nejefektivněji šikanovat bota :)
Pokud máte pomalejší počítač, zkuste následující nastavení OBS. odkaz
Důležité hodnoty jsem zvýraznil červenou tečkou.

Budu rád, když mi dáte vědět, jestli to pomohlo.
@H34D (03.07.2020 09:31): Je to několik let stará pre-alpha verze takže plno věcí nefunguje úplně jak má. Třeba sniper rifle má někdy nespolehlivý hitboxy. Bohužel ta hra měla hafo velký potenciál, ale Fortnite ji pohřbil (Fortnire BR byl vyvinutý UT týmem a už je nikdy nevrátili zpátky na vývoj UT).
Teorie zajímavá, ale přijde mi, že se vždycky stane, že vás někde ten bot posere důmyslnou schovkou. Těch 40 fragů může dát skutečně jen maximální borec... Mé "nejoblíbenější" schovky jsou např. když bot u pulse rifle skočí na pláž "zadem", tedy okrajem mapy a tam samozřejmě chvíli stojí a čeká. A jednou se mi bez legrace stalo, že se mi bot schoval do vody u skákacích bot a prostě několik vteřin nechtěl vylézt. :) A vůbec jak ten bot začne skákat k těm botám a pak s nimi, tak absolutně nejsem schopen ho ničím trefit, nechápu. :(

Já už jsem svůj finální výsledek i s videem poslal Kwokymu. I když zbývá ještě čas, musím se věnovat jiným věcem...

PS: Taky se vám zdá, že je v UT nějak domrdaný raketomet? Přijde mi, že ten splash a ragdoll (odhození soupeře) nefunguje zdaleka tak dobře/přirozeně/intuitivně jako ve Quake.
Kolik máte? Já teda zatím nic moc, jen 21. Jinak moje taktika je jasná: poslouchej co se kde pohne, utíkej, střílej a to celé pořád dokola.. :D
Nejtěžší na tom je zápasit se stupiditou toho bota, kterej se porad někde zasekává a stojí na místě někde v rohu :)
@Gordon (02.07.2020 01:41): Před dobami neomezeného internetu byla i hra proti botům (Quake 3, UT) jediná možná zábava a byla to královská zábava... Jenže v té době, ty si hrál multiplayer s bábovičkama na pískovišti. :D (pardon, už se budu krotit, ale naběhl sis)
Tajně doufám, že při svých nejlepších výkonech budete volit různé taktiky. Ať je to pak na streamu trochu různorodé :)
@Gordon (02.07.2020 01:41): Se přiznej, že se jen bojíš, jak by ti to ten Novice Bot natřel :D

Já tomu věnoval aspoň pár pokusů, ale už mám docela umístitelné scóre, takže to asi můžu v klidu zabalit, zvlášť pokud fakt nebude žádná konkurence :d
Já vynechavám zase protože mě nelaká hrát na bodíky v kompetetivní hře proti botům. Chápu že to Kwoky nemusí organizačně dávat, ale tohle mě prostě neba. :-D
Cítím, že by mohla být menší konkurence když je to na Epicu.. jdu do toho! :D
A to pro děti hodnotím jako fakt super nápad :)
Safra, tak tentokrát se nezúčastním. Unreal sice mám rád, ale Epic mi nesmí do kompa, už takhle je těch registrací a launcherů až moc. Ale synovi dám asi něco namalovat... :-)
Tak jsem to zkoušel chvíli hrát, bohužel se tomu nemohu věnovat víc, ale je to sranda. A to i když je to proti botovi. Dobrá volba hry od Kwokyho!

Pochlubí se někdo dosavadními výsledky? Jaké score myslíte, že bude mít vítěz soutěže? Mě ten aim nějak žalostně nejde a taky mě vysírá, jak se ten bot někdy tupě schovává, nebo přede mnou dokonce utíká. :)
@watchOut (29.06.2020 13:06): Hezká skulina :) Pokud je uživateli 14 nebo méně, může se zúčastnit sám za sebe. Pokud by něco vyhrál, bude to trochu složitější na "vyplacení" výhry, ale až tam dojdeme, tak to budu řešit.
Jen pro upřesnění, protože z pravidel to úplně nevyplývá: považuješ identitu za příbuzenský vztah?
Jinými slovy, mohou se účastnit i sami uživatelé DH, kterým je maximálně 14 let včetně?
Jako adventurista a člověk se zálibou v příbězích je pro mě další střílečka zase nepoužitelná.
Ale prázdninový bonus pro děcka hodnotím jako dobrý nápad, to se mi líbí. Palec nahoru.
A schválně, kdo si pamatuje na první kreslící soutěž na DH :)?
Tohle není výzvy, to jsou jatka! Chudák bot jen utíká, nebo střílí vedle, hned na první pokus mě ani jednou nezabil, dost možná ani netrefil :D Bude to jen o tom, najít ho co nejdříve.. Na větší obtížnost by to byla lepší challenge, takhle nevím jak dlouho mě to bude bavit, ale zkusím dám co nejvíce killů, i když mi to nepřijde jako fér boj :/
Tak Unreal sérii nesnáším a ještě k tomu na zlém Epicu, ale potomci by mohli něco spachtit :)