Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

#StayAtHome festival aktivity 2020

Jste poslední dny nuceni nebo rozhodnuti z mnoha různých důvodů trávit čas doma? Už nevíte, co hrát, co číst nebo na co koukat na Netflixu? Potřebujete něčím utěšit svůj workoholismus a možná za to dostat i nějakou odměnu? Není se čeho bát, Databáze je tu v těchto těžkých chvílích pro vás.


Pokud jste se ještě neúčastnili žádného Festivalu aktivity a nevíte, o co se jedná, nemusíte v soutěži hledat nic složitějšího, než co prozrazuje její samotný název. Jedná se zkrátka odměňování nejaktivnějších uživatelů Databáze. V průběhu následujících 3 týdnů se bude soutěžit o ceny v celkové hodnotě 255 € ve více kategoriích. V každé kategorii čeká na tři nejpilnější soutěžící dárkový kupon na Steam a odměna v podobě DH bodů, přičemž klíč pro udělení výher je následující:

1. místo 100 DH bodů + Steam dárkový kupon o hodnotě 50 € *
2. místo 75 DH bodů + Steam dárkový kupon o hodnotě 25 € *
3. místo 50 DH bodů + Steam dárkový kupon o hodnotě 10 € *

* Po domluvě je možno cenu zaměnit za jednu hru na jiné digitální distribuci podporující darování her, popř. fyzickou edici.

Systém soutěže je jednoduchý. Na příčky vítězů jednotlivých kategorií se propracují ti, kteří získají nejvíce soutěžních bodů. Pravděpodobně není velkým překvapením, že body můžete získat za aktivitu na Databázi. Ve dvou kategoriích lze body získat podle standardního DH bodování (tj. v rozmezí 1-5 bodů). V první kategorii bude bodové ohodnocení probíhat mírně komplexnějším způsobem.

Festival aktivity trvá od 25. března do 14. dubna


A jaké že jsou soutěžní kategorie? To se dozvíte v následující tabulce.

Téma
1. kategorie Zajímavosti všeho druhu
2. kategorie Hry vydané po roce 2019 (včetně) a hry s neoznámeným datem vydání
3. kategorie Mobilní a browserové hry
Ještě než se vrhneme na popis jednotlivých kategorií, bylo by vhodné stanovit pravidla a zároveň tak zodpovědět některé otázky, které by mohly padnout:

  • Pro určení, zda vaše hra ještě spadá do časového limitu festivalu, slouží datum, kdy ji odešlete do schvalování. Pokud se tedy stane, že odešlete hru poslední den festivalu a bude vám schválena až následující či později, nemusíte se bát, body dostanete. Zajímavostí se schvalování samozřejmě netýká.
  • Členové týmu DH se soutěže účastnit mohou, nesmí si však své návrhy na přidávání her schvalovat sami (což samozřejmě neplatí pro členy týmu na whitelistu).
  • Uživatelé na whitelistu se soutěže rovněž mohou účastnit a hry se jim budou počítat za plný počet bodů. Vyhrazujeme si ale právo jimi přidané hry zkontrolovat a v případě, že popisky nebudou splňovat kvalitativní standard, který by všem uživatelům na whitelistu měl být známý, soutěžní body odebrat.
A teď něco málo k jednotlivým kategoriím:

1) Zajímavosti všeho druhu


Ne každý se cítí na přidávání her, ale chtěl by Databázi pomoci jiným způsobem. Pro takovéto uživatele existuje možnost přidávat videa, odkazy či zajímavosti, týkající se například vzniku hry, jejích různých verzí či easter eggů, které hráči mohou najít. A právě na zajímavosti bychom se chtěli zaměřit v této kategorii. Vaším úkolem je tak přidat do Databáze ke hrám co nejvíce kvalitních zajímavostí v jakékoliv kategorii. Kritériem pro výhru však není jen jejich počet, ale i bodové hodnocení od ostatních uživatelů. Pokud tak někdo bude zahlcovat Databázi nesmyslnými zajímavostmi, které budou ostatními uživateli nahlášeny, nebudou se mu počítat do soutěže.

2) Hry vydané po roce 2019 (včetně) a hry s neoznámeným datem vydání


Abychom drželi krok s dobou, je potřeba obsah Databáze stále udržovat a rozšiřovat o ty nejnovější tituly, které si na nás herní vývojáři připravují. Vaším úkolem tak je přidat co nejvíce profilů her s datem vydání po roce 2019 (včetně) či her s neoznámeným datem vydání. Pokud potřebujete inspiraci, doporučujeme vám znovu nahlédnout do Fritolova článku To nejzajímavější v herním roce 2020, z něhož spoustu her na naší stále Databázi chybí. Jako inspirace mohou posloužit například i články 2019 in video games, 2020 in video gaming na Wikipedii či portál Releases.com. V rámci kategorie je možné přidávat i hry, které byly v uvedených letech vydány formou Early Access.

Dejte si však prosím pozor na jednu věc – popisky her s neoznámeným datem vydání musí splňovat stejná kritéria pro přidání, jako tomu platí pro všechny ostatní hry. Není žádoucí přidávat hry, u kterých je znám pouze název, či je dostupný jeden nic neříkající trailer a o gameplayi nejsou známy žádné podrobnosti. Takovéto popisky budou zamítány, tudíž si před přidáním hry rozmyslete, zda jste z dostupných informací schopní sestavit standardní popisek.

3) Mobilní a browserové hry


Poslední kategorie je spjatá s naším posledním updatem DH 2019.3, který na Databázi mimo jiné přidal možnost evidovat tak dlouho očekávané mobilní a browserové hry. Úkol je tedy jasný – přidat co nejvíce her, které vyšly na následujících platformách:

iOS, Android, Java 2 Micro Edition, Symbian, Nokia N-Gage, Windows Mobile, Windows Phone, BlackBerry, Browser

Zcela nezáleží na tom, pro kolikero platforem vyšly – důležité akorát je, aby alespoň jedna z nich byla jedna z výše uvedených platforem.A to je zatím všechno, vzhůru do psaní! Případné dotazy rádi zodpovíme v diskuzi pod článkem. Za celý tým Databáze her vám tímto přeji pevné zdraví. Držte se, bude líp!
Ronik

Diskuze ke článku

< >
První týden festivalu je za námi, do konce zbývají ještě necelé dva - tady je zatím orientační pořadí:

1) Zajímavosti všeho druhu

1. Tulareanus (27 zajímavostí)
2-3. veka (8 zajímavostí)
2-3. Zx Atari (8 zajímavostí)

2) Hry vydané po roce 2019

1-2. Electricman37 (15 návrhů)
1-2. jazz1 (15 návrhů)
3. Starletka (13 návrhů)

3) Mobilní a browserové hry

1. miCHALupka (16 návrhů)
2. Fritol (9 návrhů)
3. Electricman37 (4 návrhy)

Hodně zdaru všem!
Takhle po ránu scrolluji a najednou na mně vybafne "Stratholme: Festival aktivity", docela jsem se lekl...
@oldgamer89 (25.03.2020 22:57): Kromě toho, že jde o nejpohodlnější způsob, tak nemáme důvod to omezovat jen na Steam, doplnil jsem tam tedy poznámku:

* Po domluvě je možno cenu zaměnit za jednu hru na jiné digitální distribuci podporující darování her, popř. fyzickou edici.
Hlásím jsem v odkazovém vedení! :D Ale cítím, že nadšení pomalu vyprchává :))
No panove, nastal cas navazat na jedinecnou praci Tomdony :)

"Hra je obsažena v knize 1001 Video Games You Must Play Before You Die vydané nakladatelstvím Universe Publishing."

Jdu najit par knizek a hnedle mam nekolik tisic zajimavosti :) A ne, ze se budete opicit :D
@Bursoft (25.03.2020 15:09): Tenhle argument bych bral, kdyby na DH bylo skutečně důležité info a tohle byl jen doplněk, ale chybí tu spousta jiných věcí, co mi příjdou pro databázi důležité.

A nevěřím nikomu, kdo by mi chtěl tvrdit, že někdy DH použil k tomu, aby zjistil, zda danou hru rozjede. :) A kdyby se za tohle Ctrl+c a Ctrl+v nedostávala pluska a tím pádem bodíky, tak ti garantuju, že se nikdo ani s touhle činností na 3s neobtěžuje.
@Zx Atari (25.03.2020 14:53): Taky mě napadlo, že to je právě kvůli tomu. Osobně bych to z DH kompletně odstranil. Nejsme v době kamenných obchodů, minimální požadavky má dnes uvedené každý eshop. Zbytečný spam.
@Memphis (25.03.2020 14:26): takže plusy k nim nebudou tím hlavním hlediskem? Protože při jejich smršti od každýho se ani neohřejou na homepage a ohodnotěj je jen ti, kdo danou hru sledujou, takže i získat 5+ bude relativně obtížný.
@Crash (25.03.2020 14:23): Popsáno je to možná trochu tajemně, ale jako obvykle to znamená to, že rozhodující je kromě počtu i kvalita. Tj. ve výsledku můžeme za výherce označit někoho, kdo sice přidal o něco méně zajímavostí než někdo druhý, ale podstatně kvalitnějších.
Chválím aktivitu a mám dotaz.

Ten "mírně komplexnější způsob" bodování 1. kategorie, tedy těch zajímavostí, znamená co? Nebo je to tajné? :)
Pěkné. Zda to budu hrotit na výhru se uvidí až dle aktivity ostatních, ale určitě se zúčastním. :)
Super nápad a lákavé ceny. Asi něco málo přidám, ale na výhru to stačit nebude :) Ale díky téhle akci si dovolím tvrdit, že letos přivítáme na DH 20000. hru a to je super ;)