Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

2. oficiální zimní DH sraz - report

Přinášíme vám dojmy účastníků 2. zimního srazu DH, který se odehrál 24. - 26. ledna.

HolyMeatball

Byl červen, léta čas, já se vracel za toho nejpekelnějšího deště svého života přes Blansko z posledního teplýho srazu, a již při pomalém schnutí v přecpaném vlaku v hlavě rozehrával plánovací symfonii s jediným cílem - dát do kupy další zimní sraz. Ubytování jsem následně hledal striktně dle myšlenky "sere pes lokalitu, hlavně ať je to za rozumný peníz zase na úrovni, ideálně opět s něčím, co na srazu ještě nebylo." A dle minimálně Mazarových ohlasů se dílo věru povedlo!


Zahájení srazu tentokrát probíhalo zcela beze stresu. Balit jsem pohodlně začal až v pátek ráno, následně šel vybrat nějaké ty kredity, a rendezvous se Sarnem, který mi ochotně přijel naproti až na konečnou, abychom celou spletitou cestu podstoupili společně. Vlakem do Opavy to bylo ještě dokonale jasné, jenže pak jsme měli přestoupit na autobus a autobusových zastávek bylo vedle vlakáče nejen zbytečně hodně, ale hlavně licho - 5. Jako pinballový míček jsem prosvištěl mezi jednotlivými jízdními řády, ale stejně jsem nenašel to naše číslo - naštěstí jsme se ale v době příjezdu autobusu nacházeli na tom správném chodníku a bez problému jej tedy doběhli. Po krátkém fast travelu jsme zakotvili na velmi větrném záchytném bodě, kde jsme na další bus měli čekat půl hodiny. Byli jsme hned u vchodu do nějaké menší dědiny a říkali si, že by po ruce snad mohla být nějaká místní taverna, ve které se budeme moci ohřát, odskočit si, a třeba si i střihnout partičku Gwentu. Taverna ovšem nikde v dohlednu žádná nebyla, našli jsme pouze volně pohozenou ledničku na trávníku. Čas jsme tedy přečkali v malé boudě, ve které s námi stál ještě jeden mladý synek, jehož hlavu zdobila Quake čapka. Nevím jak Sarnovi, ale mně tento pohled k intenzivnímu zahřátí bohatě stačil. <3

Krátce po dalším fast travelu jsme již dorazili do cílové vesničky. Ubytování na chajdě proběhlo hladce a v pořádku, ale tu okamžitou vlnu euforického zadostiučinění, že jsem nám na víkend zařídil takové luxusní ubytování (a dovolím si parafrázi: "to vypadá až moc luxusně" - Bursoft při pohledu na toaletu), jsem musel záhy přetrhnout při zjištění, že v dané vesničce neexistoval jediný způsob si cokoliv dokoupit. Ale no stress, zaimprovizujem, však Karas teprv za 4 hoďky bude vyjíždět s bandou z Prahy! A vskutku, stačil jeden povel a chalani dovezli bohaté zásoby, vč. papriky! Ale trochu předbíhám - v prvé řadě bylo nasnadě počkat na druhého, dřívějšího šoféra - Deimose, abych jej ihned využil k převozu obou soudků z té stejné, půl kilásku vzdálené knajpy, do které jsme chodili i na jídla. Kolega Bursoft se pak obratem prokázal jako poctivý pivní kapitán, jakož který nám nejen sud úspěšně a dokonale bez potíží narazil, ale také jej bezpečně nejvíc následně zkonzumoval. Ale to až poté, co jsme vyčepli nealko do váz, džbánů, a hrnců - měli jsme holt dva soudky a jen jedno výčepní zařízení, a snadněji uschovat 30l maliny, než-li 50l Kláštera.


Souběžně někam dorazila skupina Slováků, kteří mohli buď čekat hodinu na další potřebný bus, nebo počkat, než pro ně někdo (čti Deimos) dojede, nebo těch 5km prostě dojít pěšky. Chrabře zvolili tu třetí variantu, a následně tu cestu popisovali jako kombinaci Silent Hillu a Alana Wake - bližší detaily by se byly možná našly v reportech Mazara či Bragiho, ale chlapci žádný report nedodali, mno. Po jejich příchodu jsme již honosně popíjeli, deskovali, zašli si na večeři a jali se vyčkávat blížícího se příjezdu poslední hrstky účastníků. Ti konečně úspěšně dorazili až někdy po deváté večerní hodině, ale sotva jsme si na uvítanou zamávali, hned jsem měl pocit, jako bychom se naposled viděli sotva týden zpátky. Začínám s těmito lidmi dosahovat až nemístných úrovní familiarity. A nebo je to jen o tom, že konkrétně s pražáky jsem se vskutku nedávno před tímto srazem viděl.

Pak už každopádně všechno probíhalo a fungovalo jak po másle. I Tuli se svůj kvíz rozhodl posunout na další letní sraz, takže jediný kvízator byl tentokrát Eru, jehož kvíz o DH uživatelích zprostředkoval solidní sequel k jeho letní DH-related prvotině. O soutěživého ducha se ale primárně staral Deimos, který napříč celým srazem organizoval hned dva turnaje - v Dámě a ve stolním fotbálku. S vědomím, že v ničem nemám šanci vyhrát, jsem s radostí zastával takřka čistě diváckou roli, a průběžně se oddával alkáčským radostem - jako první hned v pátek padl ten můj Don Papa, kterého jsem kupoval původně pro Crashe, a následně se to míchalo bez pádnějšího rozmyslu - tam domácí slivka od Bursoftových sousedů, tam whiskey, tam další rum, tam Bragiho 72% tatračaj, tam Tuliho 12% medovina, a skrze všechno jeden pivson za druhým, protože 50l na 12 lidí, ze kterých více než 3 pivo nepijou, to je prostě čelendž... jsem vcelku v šoku, že mi vlastně ani jednou za celý sraz nebylo fyzicky blbě.

Psychicky už to bylo kolísavější, z hromady důvodů, které netřeba rozpitvávat. Stejně mi na mysli budou poskakovat jen ty nejhezčí obrázky - jako třeba Tul a Mazar v plavkách, jak spolu vyráží do sauničky, jak Tuli u Hádejkres plodí jeden majstrštyk za druhým (a jako Romantic Pond Rocket je hodný minimálně kickstarteru!), jak Tarhiel při hraní Mario Kart na tom gaučíku předvádí opravdu roztodivné hráčské tance, načež Bursoft naprosto legitimně paří singl... a ta vynikající souhra u Krycího Jména!

No ne, prostě tradičně další božský sraz, na kterém samozřejmě někteří jedinci velmi chyběli, ale jinak mu ta komornější účast vůbec neublížila. Nohy mě z toho, jak tam poslední den ty tři hoďky stojím u toho dřezu, bolí ještě teď, ale to jen tím nejlepším způsobem.

Stále Vás těžce lovuju. Nashle někdy po koronaviru.


Deimos

Úvod trochu zkrátím, protože krásnému prostředí, super partě přátel, jídlu, pití, sauně a dalším radovánkám se budou jistě věnovat další. Rád bych především vypíchl způsob, jak jsem se zapojit do programu a jaké z toho mám dojmy a postřehy, proto…

…možným překvapením pro účastníky byl nápad, který jsem předem neavizoval: měl jsem v plánu uspořádat turnaj, případně více turnajů. Nutno říct, že nápad to byl spontánní a s velkou mírou improvizace při organizování samotných turnajů. Do jaké míry jsem byl dobrý pořadatel, musí posoudit ostatní. K překvapení některých došlo na Dámu a druhý turnaj mohl být ve stolním tenisu, ale vzhledem k umístění venku a venkovní teplotě něco málo pod nulou jsme se rozhodli pro atraktivnější alternativu v podobě stolního fotbálku. Do těchto turnajů jsem si ovšem, aby se nehrálo jen o dobrý pocit, připravil ceny v hodnotě 7 tisíc korun, jednalo se o troje sluchátka a jeden bezdrátový reproduktor, který po domluvě do turnajů věnoval obchod Audigo.cz – jedna z cen putovala i do Euruova kvízu a čtvrtá cena byla věnována účastníkovi, který se třikrát umístil na krásném čtvrtém místě. K němu se vrátíme později. Podmínkou pro věnování těchto cen do soutěže bylo veřejné představení (s možností vyzkoušení) naší značky sluchátek Intezze, která vyrábí TWS (True Wireless) špunty. Více zde.


Přestože nás bylo pouze 12, což na turnajové rozlosování není ideální počet, dokázal jsem zajímavým způsobem turnajový pavouk sestavit. Protože se v Dámě hraje za bílé a černé, každý z hráčů měl dva „životy“, byl různě rozlosován do pavouka, tak by pokud možno nepotkal sám sebe, což se klidně mohlo stát, pokud byl moc dobrý na obou křídlech pavouka (mrkám na tebe Kunicku). Já osobně mám to štěstí v turnajích, že si vylosuji na začátku turnaje za první(ho) soupeře vítěze turnaje. Tentokrát, protože jsem měl také dva pokusy, jsem si vylosoval oba finalisty. Kdyby se mi to stalo poprvé, ale ono se mi to děje skoro pořád . Tím první finalistou byl zmíněný Kunick, se kterým jsem dvakrát remízoval, než mě potřetí porazil (jednalo se tedy asi o nejvyrovnanější partii). Druhá taková byla mezi Karasmanem a Bragim a rovněž Sarno dvakrát potrápil Kunicka). Kunick skončil na druhém místě, porazil ho v poměrně náročném souboji Eru (protože se potkali celkem 3x, výsledek tedy 2:1), který se tak stal pro tento ročník vítězem v Dámě. Věřím, že by vyhrál i kvíz, kdyby ho sám nepořádal. Ten jako obvykle vyhrál Tulareanus, fakt znalec Databáze a členů, nebo jen velký stalker, to asi záleží na úhlu pohledu.

O druhý turnaj byl velký zájem především mezi „sportovci“, nechybělo tam spoustu krásných a nervi drásajících zápasů, mnohé vyrovnané, některé jednoznačné. Ohledně mého umístění, jsem měl možnost si zahrát krásnou hru se Sarnem, tato hra mě posunula mezi 6 lepších, ale nakonec mě celkem s přehledem porazil Victor, i když začátek vypadal, že to se mnou nebude mít tak snadné. Victor nakonec skončil třetí, na druhém místě se umístil Tulareanus a první skončil Kunick. A právě na čtvrtém místě, tedy přesně před stupni vítězů skončil Karasman, který dle mého měl papírově na finále, ale ve druhém kole narazil na vítěze, se kterým sehrál jednoznačně nejvyrovnanější a nejnapínavější zápas. Tak už to občas v turnajích bývá, že rozlosování mnohdy zamíchá kartami. Karasman rovněž skončil čtvrtý v Dámě, kde už byl nešťastný z toho, že pořád postupuje dál a stejné umístění obdržel v Eurově kvízu. Můžeme mu tedy přisoudit krásné čtvrté místo – zdůrazním, že vždy, v každé soutěži za sebou nechal osm svých soupeřů. Statisticky by tedy první tři místa celkově patřili Eruovi, Kunickovi a Tulareanusovi, jedná se o tři nejúspěšnější hráče na letošním zimním srazu databáze her. Vyhlašování vítězů a předávání cen potom bylo krásným završením sobotního večera. A pokud nebudete proti, rád pro příště opět připravím nějaké turnaje a přihodím k tomu pěkné ceny a možná bych poprvé připravil i nějaký ten kvíz, tak na viděnou na dalším srazu.


Eru

Neeee, proč musí být i druhý zimní sraz první víkend po mých narozeninách? Co si o mě rodina pomyslí, když oslavu opět odložím? A to jen kvůli "nějakým" hráčům. Raději to nechci vědět. Tak, a kam to tentokrát bude? Nějaké Nové Heřminovy poblíž Karlovic, kde byl předchozí zimní sraz, jen budu muset jen o pár vlakových zastávek méně. To jde, o problémech s Bruntálem jsem jen slyšel, osobně se mi na první zimní sraz dostávalo dobře. Ale co to, tato vesnice neodpovídá umístění chaty. Doptávám se a dozvídám, že správné jméno je Staré Heřminovy. OK, druhý pohled na mapu. Nějaká pidivesnice, do níž ani nejezdí vlak a má jen jednu autobusovou zastávku. I do lesa na případnou vycházku je to dál, než na většině předchozích srazů. Také mi po čase Meatball napsal, že pokud sraz bude, tak účastníků bude nejspíše méně než deset. A jestli si chci připlatit nebo se odhlásit. Začal jsem to vidět černě, ale rozhodl se pro první možnost s tím, že pokud se spálím, tak už příště (na komorní sraz, uprostřed ničeho) nepojedu. Ale ne, bylo to v pohodě.

Na sraz Deimos přivezl troje sluchátka a jeden reproduktor, s tím že je rozdá vítězům nějakých soutěží. Neměl jasno v čem, ale přivezl jednu šachovnici. Šachy naštěstí zavrhl, to bychom tam mohli být doteď. Ale dáma, pokud by nehrál každý s každým se jevila jako přijatelná volba. Ani nepamatuji kdy naposledy (před srazem) jsem ji hrál naposled. Jen pravidla jsem si pamatoval. Nicméně i v těch jsme se někdy měli problém shodnout :-). V průběhu turnaje se brzy vyprofilovali dva silní hráči. Já a Kunick. Osobně jsem hrál tak, že jsem se maximálně snažil omezovat možnosti pohybu protihráčů a pokaždé, když se jednomu z nich podařilo postavit dámu, jsem v každém následujícím tahu uvažoval, jak ji chytím. Díky nulovému tréninku jsem ale měl velké díry v obraně. Čehož nejlépe využil Kunick, když jsme se poprvé (každý hráč měl dva "životy") střetli. Nicméně jsem se nevzdal, naopak mu dal najevo, že pokud tu partii chce vyhrát, zadarmo mu to nedám. Uspěl, ale bylo to psychicky vyčerpávající. Kromě dámy se paralelně hrál i turnaj ve stolním fotbalu, já očekávaně vypadl po prvním kole, ale Kunick sváděl zuřivé bitvy až do konce, což zase bylo velice fyzicky vyčerpávající. Finále dámy se odehrálo až poté. Na dvě partie. A mám za to, že přestože jsem je z celého turnaje odehrál nejlépe, vítězství mi daroval, jen aby už to měl za sebou. Po srazu jsem uvažoval, proč jsem, navzdory svých chybám, hrál lépe, než většina ostatních. V dětství jsem hrál mnohem hůř. Šachy jsou o něčem úplně jiném. Jediná možnost, která mě napadá, je PC hra Faeria. Což je kombinace karetní a deskové hry, mám v ní nahráno stovky hodin a také má něco jako šachovnici.


Nad tématem svého kvízu jsem nemusel dlouho přemýšlet. Na předchozí letní sraz jsem chtěl vytvořit kvíz o DH, který byl měl tři části. DH srazy, DH uživatelé a něco třetího. Jelikož jsem, ale nic kloudného nevymyslel, udělal jsem samostatný o srazech a letos o uživatelích. Abych nikomu nestranil, volil jsem otázky tak, aby jako správná odpověď nebyl nikdo z účastníků. To jsem trochu porušil třetí otázkou, jelikož jsem si z nějakého důvodu myslel, že nepojede Kunick. A přestože jsem ještě měl čas ji změnit, rozhodl jsem se ji ponechat, aby byl kvíz co nejvíce variabilní. V konečném důsledku to bylo jedno, nikdo neměl o bod více nebo méně než Kunick. Můj kvíz měl i jinou vadu, nevěděl jsem, jak odměnit vítěze. Doufal jsem, že mě něco napadne později, klidně až na místě. Tam mě příjemně překvapil Deimos, když se mě zeptal jestli jednu z cen, které přivezl, bych nedal vítězi svého kvízu. S tím sem nemohl nesouhlasit. Jedny sluchátka tak získal Tulareanus, který jako jediný dosáhl 18 bodů z 20.

Vysvětlivky ke kvízu: U každé z prvních dvaceti otázek si rozklikněte varianty odpovědí, v článku jsou skryty jen kvůli úspoře místa. U každé otázky je správně jen jedna možnost. Všechny otázky jsou hodnoceny stejně, jedním bodem. Maximální počet je tedy 20. Bonusová otázka je speciální, nemá varianty odpovědí a chtěl jsem ji vyhodnocovat jedině tehdy, kdyby se více uživatelů dělilo o první místo.

Kvíz:

Kvíz - DH uživatelé

1) Kdo je zakladatelem Databáze her?

Varianty odpovědí:

a) Marek Zeman a Pavel Zeman
b) Marek Zeman a Petr Zeman
c) Martin Zeman a Pavel Zeman
d) Miloš Zeman


Správná odpověď: b) Marek Zeman a Petr Zeman

2) Který uživatel má všech 41 DH achivementů.

Varianty odpovědí:

a) Drolin
b) Jumas
c) Psyx
d) zatím, nikdo takový není


Správná odpověď: b) Jumas

3) Koho uživatel Kunick, ve své sérii blogových článků "Hrajte jako", vyzpovídal jako prvního?

Varianty odpovědí:

a) Aaron_Hill
b) Drekt
c) Drolin
d) JohnCZ


Správná odpověď: b) Drekt

4) Který uživatel napsal více komentářů než kolik ohodnotil her?

Varianty odpovědí:

a) Dan9K
b) Garret
c) MartinezZ
d) Thellwin


Správná odpověď: b) Garret

5) V jakém příbuzenském vztahu jsou uživatelé Jumas a rikuhahl?

Varianty odpovědí:

a) bratranci
b) bratři
c) otec a syn
d) strýc a synovec


Správná odpověď: b) bratři

6) Který uživatel se na DH zaregistroval ještě před jejím oficiálním spuštěním, tj. před 9.6.2008?

Varianty odpovědí:

a) Hamster
b) Maquis
c) popkec
d) Velký Tučnák


Správná odpověď: d) Velký Tučnák

7) Kdo si u Memphise nenechal změnit svoji přezdívku? A má tak stále tu, se kterou se na DH registroval.

Varianty odpovědí:

a) Daysi
b) misadlouhy
c) Sai
d) všichni tři si ji nechali změnit


Správná odpověď: d) všichni tři si ji nechali změnit

8) Který uživatel, když ještě DH navštěvoval, neměl rád když se mu tykalo?

Varianty odpovědí:

a) Elemir
b) GodOfTheSick
c) Jackal
d) piraten


Správná odpověď: c) Jackal

9) Kdo je autorem blogových článků: Nejočekávanější hry roku 2014, 2015, 2016 a 2017?

Varianty odpovědí:

a) Fg
b) Garion
c) pipboy
d) Ronik


Správná odpověď: c) pipboy

10) Který uživatel nemá trvalý ban?

Varianty odpovědí:

a) Mount
b) mvp23
c) Ringo
d) sxg


Správná odpověď: c) Ringo

11) Kdo se nachází mezi 50 uživateli s nejvyšším počtem bodů, přestože nemá ohodnocenou ani jednu hru a nemá napsaný ani jeden komentář?

Varianty odpovědí:

a) August15th
b) Dunemaster
c) Kubulus
d) valcik


Správná odpověď: a) August15th

12) Který uživatel přidal stovky, možná i tisíce, odkazů na digitální distribuce konzolových verzí her? Např. na PlayStation Store, Xbox Marketplace nebo Nintendo eShop.

Varianty odpovědí:

a) Daemon
b) Fingon
c) PavelU
d) RNDr. Gunár Pavel


Správná odpověď: d) RNDr. Gunár Pavel

13) Kdo byl hostem 4. DH ObCastu?

Varianty odpovědí:

a) MIGtheDRAGON
b) Strady
c) strougy
d) ViRus


Správná odpověď: d) ViRus

14) Který uživatel vytváří komentovaná videa ke hře Heroes of Might and Magic 3 a na každé nové video upozorňuje v diskuzi této hry?

Varianty odpovědí:

a) Fatality
b) H34D
c) player
d) Zero


Správná odpověď: b) H34D

15) Kdo je v současnosti VIP uživatelem?

Varianty odpovědí:

a) Danny
b) Kwoky
c) musa
d) nikdo z výše uvedených


Správná odpověď: d) nikdo z výše uvedených

16) Který uživatel napsal třetí nejlépe hodnocený komentář na DH?

Varianty odpovědí:

a) Chuck
b) Jab
c) Memphis
d) Walome


Správná odpověď: c) Memphis

17) Kdo dělal betatest hry Pivo's Grand Adventures Episode 2: Redemption?

Varianty odpovědí:

a) CrocoRay
b) Drolin
c) Kwoky
d) RomcaT


Správná odpověď: c) Kwoky

18) V roce 2018 byla uspořádána soutěž k desetilétému výročí DH. Úkolem bylo získat co nejvíce bodů přidáváním her. Který uživatel zvítězil a zásadně tak přispěl ke kýžené metě 15 000 her na DH?

Varianty odpovědí:

a) ad142
b) Fritol
c) Solidor
d) Wolverine


Správná odpověď: a) ad142

19) V DH Masters, v letech 2016, 2017 i 2018 skončil uživatel Steve na nepopulárním čtvrtém místě. V minulém ročníku se mu konečně podařilo dosáhnout jiného umístění. Kolikátý skončil tentokrát?

Varianty odpovědí:

a) druhý
b) třetí
c) pátý
d) šestý


Správná odpověď: c) pátý

20) Kolik her přidal jazz1 během prvních osmi let svého působení na DH? Tj. do 7. ledna 2020?

Varianty odpovědí:

a) 1 261
b) 1 761
c) 2 261
d) 2 761


Správná odpověď: d) 2 761

Bonusová otázka - Kteří uživatelé mají více než 10 000 bodů? Nápověda: Je jich deset.

Správná odpověď: jazz1, Jumas, RNDr. Gunár Pavel, Ronik, ViRus, Drolin, ugraugra, M.a.t.t., Zoltan, rikuhahl

Tarhiel

Ono sa majú písať nejaké reporty? :-D
To som nevedel, nejaké fotky som mal, ale neviem ich už teraz nájsť, tuším Tulareanusovi som ich poslal.

PS: Našiel som ich! :-)

https://imgur.com/a/E2wC6Ie

No a report? Skvele bolo, mne sa veľmi páčilo, fajn cháska ste! :-)
Bola aj zábava, človek si ponámahal aj mozgové bunky (na to, aby zistil, že skončil predposledný v dáme a predbehli ho tí, čo sa ani nesnaťili :-D), v sobotu sme sa po obede išli s Kunickom a Eruom prejsť, aby nám vytrávilo, a bviceli sme peknú prírodu, vyštípalo nás a potom sa nám dobre jedlo a spalo :-). Ja som to zalomil na gauči, pri sledvoaná nejakých hier, následne som bol zobudený, že ideme hrať Mario Kart, a vraj to aj spĺňalo aj bod hernej výzvy, takže ľudia sa snažili.


Taktiež tam som skončil úplne na chvoste (závodné hry nikdy neboli moje forte, ani športové), ale všetko bolo napravené, lebo Victor mi ukázal svoj Nintendo Switch a na ňom nejaké starinky - hral som nejakú peknú pixel retro hru s gargoylom, ktorá by inak bola dosť hardcore, ale kedže som mohol pretáčať čas, dostal som sa dosť daľeko. Následne osm ešte vyskúšal Link - The Mayora Mask emulovaný orgiinál, čo bola sranda - a potom ma zobudil Victor, že je načase ísť na večeru :-D. A doberal si ma, že odkedy mi dal konzolu do rúk, s nikám som sa nebavil - no a čo by čakal? :-D

Mno, po večeri si toho mimo hrania Mario Kartu a rozprávania sa so Sarnom o stredovekých lukostrelcoch a Bragim+Mazarom o všetkom možnom veľa nepamatám, nie preto, ževby som pil, ale preto, že som bol unavený.

Tak som niekedy okolo polnoci zalahol, v nedelu si dal ranajku s kumpánmi (viď fotodokumentácia), a vyrazili sme späť do stovežatej.

No za ten víkend s vami som sa podozvedal oveľa viac o fungovaní databáze a jej členoch než za celý rok tu :-D.
Ja som veľmi spokojný, a škoda, že tá chata je na leto už zabraná.

Kunick

Letošní zimní sraz byl jako vždy skvělý! Začal už na parkovišti v Praze, kde jsem se poprvé potkal s nový přírůstkem do srazové komunity Tarhielem. Posléze nás čekala skvěle únavná cesta na pomezí Evropy a Asie a v jejím průběhu nás překvapil j.calling.2bad pod jedním ze svých alter eg se zprávou, že pokud je nezachráníme přepadením nejbližšího obchodu s potravinami, pak úspěšně zahyne celé osazenstvo srazu hladem (alkoholu bylo nepřekvapivě dostatek). Což se podařilo a 2 pakly vajec, kilo párů a nějaké to pečivo nám vykreslily nádherné panoráma s plnými panděry – a to jsme měli polopenzi zajištěnou! Jen mě do dneška mrzí ty nedělní knedlíky, které nakonec nebyly. Jestli nebudou aspoň příště, pak svatosvatě slibuju, že si přivstanu a připravím je (tvl tak u toho chci bejt - pozn. Karas)!

A po příjezdu jsme už jen plesali a bavili se. Kvíz v podání Erua byl úžasný. Myslím, že nám chlapec vyzrává a jeho kvízy pokaždé jsou lepší a nápaditější. Už teď se těším na ten další. Další zábavu zajistil Deimos, který byl klasicky těsně před zásadním životním okamžikem, se svými turnaji. Nejprve to měla být dáma a něco, ale nakonec se to něco změnilo ve fotbálek a tuhle změnu jsem spokojeně kvitoval. Nečekaně dobře mi však šla i dáma a jen nervy, tatranský čaj a výtečně hrající Eru (ve vzestupném pořadí podle míry obtížnosti překonání dané překážky) mi překazili absolutní výhru, kdy jsem ze 2 finálových her neproměnil ani jednu. Ale Eru hrál opravdu dobře, a tak mu tímto chci ještě jednou pogratulovat! Fotbálek pak byl zcela v mé režii, hlavně když vypadnul Karas – což mi přišlo jako trochu nefér, přece jen v jeho věku by měl mít aspoň nějaké zvýhodnění. A do toho všeho tuna deskovek – určitě nezapomenu Dunu, kterou jsem si po příjezdu ze srazu hned objednal a Gloom, který byl sice trochu výzva díky některým anglickým výrazům, nicméně byl fakt mega morbidní a vtipný :-D. A taky budu vzpomínat na procházku v zasněžené krajně – myslím, že to je něco, co většina lidí v Praze letos nezažila. A kdo jiný si na tom sněhu ještě zaházel frisbee :-D. Každopádně moc díky organizátorům i účastníkům, tenhle sraz byl hodně super a těším se na další.

Tulareanus

"A tak kašľať na to, dajme challenge!" - Mazar, famous last words.

Preživší prvého Bruntálového zrazu vedeli. Veteráni DH slýchali legendy a čakali s obavami. Minulý zraz v Bruntálsku bol epický. Avšak tá cesta. Tá cesta si vyžiadala mnoho síl a návštevu deviatich pekiel Českej republiky. Mazar ako harcovník Dark Souls ságy však zavelil a v trojici s Bragim sme sa rozhodli cestovať opäť do temného Bruntálska na vlastnú päsť miestnou dopravou...

Keďže od prvého zrazu sme už nabrali nejaké tie expy a vďaka tomu aj levely. Bolo sme už mentálne pripravení a aj ovládanie sme mali natrénované. Cesta vlakom do Ostravy, stretnutie nejakých tých quest giverov (priznám sa, že v tomto prípade som dopadol lepšie ako Mazar a dostal úlohu od nežnej quest giverky, zatiaľ čo on schytal chaotic neutral podivína, ktorý navyše rozprával rečou nejakého polozabudnutého kmeňa). Dokonca aj cesta z Ostravy do miestneho Silent Hillu (Horní Benešov) prebehla bez problémov. Miestny Silent Hill bol vo svojej prázdnej zasneženosti a stmievaniu zaujímavou lokáciou, kde sa prelínala romantická atmosféra s tou ponurou.

Posilnení na duchu tým, že cesta bola bez problémov, sme sa rozhodli, že to na hardcore aj dohráme. Zo Silent Hillu totiž na miesto určenia mal ísť autobus až skoro za 90 minút a preto sme sa rozhodli, že tých cca 5 km dáme peši a odokryjeme si tak aspoň miestnu mapu. Ako sa čoraz viac stmievalo a svetlá na domoch sa nezažínali a snehu bolo po ceste viac než v miestnom Silent Hille, prišli v rozhovore na radu rôzne filmové a herné lokácie a scény, kde sa "niečo pokazilo". Pre zopár neviditeľných a aj viditeľných stien sme mali nejaké tie obchádzky, ale na miesto určenia - dedinu prázdnu ako servery vynútených multiplayer módov BioWare hier.


Don Meatball a pár už prišlých účastníkov zájazdu nás však privítali na luxusnej chate (Sarnovi vďaka za welcome drink). Ubytovanie bolo skutočne na úrovni a jedna z prvých vecí, čo som sa rozhodol vyskúšať bola miestna sauna. Pokiaľ viem, tak sme ju využili len ja s Mazarom (ja viem, to sú ti explorer hráči, ktorí chcú splniť každý quest, čo hra ponúka) a následne sme sa už pustili do klasických to aktivít ako pitie, kecanie, pitie, kecanie, nejaká tá stolovka/kartovka.

Je ťažko popísať obsah víkendu po príchode, lebo bolo priveľa rôznych debát a impulzov - či už plnenie 7. bodu hernej výzvy v Mario Kart 8 na Kunickovom Switchi, olympijské hry v réžii Deimosa (donútil všetkých účastníkov zahrať si dámu a stolný futbal) alebo nie úplne tradičný kvíz o DH, ktorý pripravil Eru. Škoda len, že na niektorých členov výpravy je už asi poznať vek alebo autoaim, pretože išli spávať už po večerníčku. Skororanné debaty sme tak obidva večery museli uzatvárať v zložení ja, Bragi a Kunick. Istotne som na kopec infa a aj aktivity zabudol, ale pre tých, ktorí tam neboli by to asi nemalo až taký prínos. Každopádne občas naozaj stačí byť "len" medzi fajn ľuďmi a pokecať si s nimi pri drinku alebo dvoch, ehm možno troch :-). A ľúto mi tak je len to, že som si nestihol so všetkými pokecať toľko, koľko by si to zaslúžilo.

Týmto chcem ešte súdruhovi Meatballovi poďakovať za zorganizovanie a veľmi rád prídem rád. I do Bruntálska.

P.S.: Na tomto zraze bola zatiaľ najväčšia účasť slovákov v rámci DH zrazov, v počte 4 kusy.

Karasman

Co dodat? Vše důležité je popsáno výše a já jen doplním, že další DH sraz se opět povedl na jedničku, užil jsem si ho maximálně a těším se na další. Vypíchnu ale několik momentů, které mi utkvěly v paměti...

Jsem rád, že Deimos dorazil sám a nemusel tak chodit nikam "na houby" a navíc doslova na koleni připravil dva turnaje. Když na mě zkoušel nějaký šachy, poslal jsem ho na patřičná místa, pak chtěl prosadit ping pong, načež jsem ho na ona místa poslal znovu a důrazněji, protože venku byla rákoska jak v pekle a navíc vichr, že by to odfouklo i slona. Deimos je ale frajer a jen tak nějakej Karas ho z míry nevyvede, tak přiklusal s dámou, kterou jsem nikdy nehrál. Zahučel jsem tedy cosi o prdeli a jal se to zkusit proti Bragimu, jehož jsem rozmázl jak mravence kladivem, ani nevím jak. Hodně mě pobavil zápas s Bursoftem, který to chtěl mít taky rychle za sebou, tak jsme si řekli "žádné přemýšlení, táhneme okamžitě." Zápas trval asi minutu a já z něj vyšel jako vítěž, opět nevím jak... Celkově čtvrté místo považuju za sukces.

Další byl turnaj ve stolním fotbálku, který jsem sice kdysi hrával, ale je to už pěkných pár let a navíc tento byl strašně nízký a děsně mě z něj bolely záda (protože jsem po operaci, ne kvůli věku, vole Kunicku!!!). Říkal jsem si, že tady mám šanci, ale to bych nesměl narazit právě na Kunicka, se kterým jsem svedl vpravě až finálový zápas, jaké to byly nervy. Bohužel jsem těsně prohrál a Hexa si tak bez problémů došel až pro první místo. Čtvrté místo mrzí hlavně proto, že jsme s Hexou byli dva nejlepší a pomyšlení, že je přede mnou třeba Victor, který to hrál jak nohama a poslepu, je pěkně nasírací... :-)

Kvíz od Erua byl taky parádní. Některé otázky byly vskutku dobře vymyšlené, přesně takové ty "no jasně, to přece vim, jen si nemůžu vzpomenoooout." Každopádně na několika chytácích mě opravdu nachytal a jak už bylo napsáno výše, opět jsem vyžral bramboru.

Sraz tedy tradičně bez chyby. Účast sice nebyla největší, ale mně třeba tento komornější styl celkem sedí, takže si nestěžuju. Jen by to nemusela být taková dálka. Každopádně příště se pokusím dorazit zase, je fakt super na pár dnů vypnout a bavit se na panákem nějaké dobroty s lidmi podobných koníčků bez toho, aby na vás čuměli jako chleba z tašky...

P.S. Jo a pro škodolibé pobavení mých spolucestujících - před pár dny jsem dostal kartáč o manželky, která mi v dobré víře půjčila firemní auto, že přišel na firmu flastr, protože jsem to Šternberkem valil 63. To je tak, když chcete pražáky rychle a ve zdraví vrátit domů... :-)


HolyMeatball

Diskuze ke článku

@Eru já mám dotaz k pátnácté otázce v kvízu: byl to chyták, protože od označení VIP se už upustilo nebo sis mě soukromě vyškrtl z DH týmu :)?
@Kunick (23.03.2020 11:47): No veď áno, ono sú to v skutočnosti asi dve fotky (obe fotené ráno pred odchodom), fotené na viac ráz, lebo väčšinou mi blbne mobil a zle zaostruje, tak som zvyknutý robiť viac fotiek, aby aspoň jedna bola použiteľná :D

Holt, ako dvorný fotograf by som sa neuživil, skoro nidky nič nefotím a keď už, väčšinou len tie nedôležité veci :)
@Crash (23.03.2020 08:32): Tak zrovna ja som vypil asi tak cca polovičku fľaše, povedal som si, že keď ti dĺžim F16 za 300-mega tak prečo si na tvoju počesť nestiahnuť najkvalitnejšiu fľašku v okolí 100km.

@Rapier (23.03.2020 21:18): Ako to bol MEGA-LUXUS akože jó, fakt mega, 6-spální, 2x kúpeľňa so záchodom + 2x samostatný záchod, nikdy v živote som v tak luxusnej chate nebol a to tý jeho u Biziho bola fakt veľmi fajn,

Navrhujem aby zrazy organizoval výhradne Mítbol + akákoľvek asistenica.
@Crash (23.03.2020 14:47): Jo, vidiš. No ty jsou focený v neděli ráno před odjezdem, to jsem věděl, že za chvíli budu sedět za volantem pěkných pár hodin... :-). Ale jo, jinak už je to cajk... ;-)
Jinak 4 z 5 Tarhielových fotek je krmící se Sarno. To vypadá jako kdyby musel Sarnově babičce hlásit, jestli její vnouček poctivě jí :D
Jaryn na té společné fotce vypadá jak těžkej Don Mafioso obklopenej svými consigliery :D
Tak konečně vím jak ten vtipkár Mazar z Quake Live vypadá. Kde jsi nechal vlasy, v dungeonu? :)
Pěkné počtení! A nakonec víc jak polovina lidí nějaká report sesmolila, což je taky super výkon. Holt to byl vyjímečný sraz v mnoha ohledech.

Ad Karas: Já vím, všechny nás jednou problémy se zády čekají...

A MarioKart8 ještě nemá, žádny koment... měli by jste to napravit, když už ho zmiňujete.
Ten kvíz na uloz.to je naformátovaný pro DH blog. Jeho text sem měl být vložen pomocí Ctrl+C a Ctrl+V. Stahovat ho jako soubor nemá význam.