Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

DH Masters 2019 - 5. turnaj

Poslední turnaj DH Masters 2019 je tady.Konečně je tu další turnaj DH Masters. V tomto kole jde o všechno. O vítězi DH Masters 2019 máme téměř jasno, ale očekávám tvrdý souboj o celkové druhé a pravděpodobně i o čtvrté místo. Těším se :)
Aktuální stav celkového bodování najdete na turnajovém webu.

1. místo – kredit 25 euro
2. místo – kredit 15 euro
3. místo – kredit 10 euro


Jako vždy se uskuteční také tipovačka a divácká tipovačka.

Organizace

Turnaj proběhne o víkendu 2. 11. - 3. 11. 2019. Je nutné se do něj předem registrovat (stačí mi poslat krátkou zprávu do DH pošty). Deadline pro registraci je pondělí 28. 10. 2019 23:59:59.

Seznam aktuálně zaregistrovaných je k dispozici zde: odkaz

Obecné informace naleznete na turnajovém webu.

Co se bude hrát?

Hra pro poslední turnaj DH Masters 2019 je free-to-play bojovka:


Battlerite je MOBA (multiplayer online battle arena) trochu podobná League of Legends, ale více zaměřená na rychlou akční melu.

Budeme hrát 1v1 na 5 vítězných kol. Abychom si trochu zjednodušili život, budeme hrát pouze s jedinou postavou - ostrostřelkyní Jade, a na jediné mapě - Mount Araz Day.

Další pravidla a informace postupně upřesním. Zatím si vyzkoušejte tutoriál (cca 30 minut).

Důležité upozornění! 23. 10. končí 3. sezóna ve hře a autoři zatím nezveřejnili informace o sezóně 4. Hra by snad měla fungovat dál ("The servers regardless will stay online."), tak doufám, že nám to těsně před turnajem nezavřou. Kdyby se to stalo, budeme hrát jinou hru.

Trailer:A takhle se to hraje:Povinností účastníka bude zaslat screenshot s výsledkem zápasu na e-mail kwoky@seznam.cz.
Hra také automaticky nahrává replaye. Pokud mi je pošlete, budu rád.
Všechny zápasy budu streamovat. Bude tedy nutné, aby mě zakládající hráč pokaždé pozval do lobby.

Pravidla
- Není dovoleno využívat chyby hry. Máte-li pochybnosti, zda je nějaký trik legální, raději se mi včas ozvěte.
- Časový limit kola je 90 sekund, následuje zmenšení mapy a boj do rozhodnutí.
- Můžete použít loadout dle svého uvážení.
- Je nutné mít při zápase neaktivní Armory.

Příjemnou zábavu! :)

Kwoky

Chcete, aby byl na DH blogu uveřejněn i váš článek? Pošlete nám ho na e-mail clanky@databaze-her.cz.


Diskuze ke článku

< >
@strejdafido (02.12.2019 21:09): až bude turnaj na mobilu, klidně přijeď. Jumas bude doma ;o) a z HK Jumas pochází, ale žijeme v Klatovech ;o) doprava mnohem lepší, dálnice taky a žádné Pardubice široko daleko. Jen ten hokej je bohužel mnohem horší než v HK. ;o)
@strejdafido (02.12.2019 21:09): hele strejdo, doprava v HK je naprosto v pohodě, jen ve špičce 14-16h je ucpaná křižovatka u nemocnice, jinak je to bez problémů. Pokud však mluvíš o silnici HK-Jaroměř, tak tam je to špatný no, a nebude to lepší, dokud nebude další úsek dálnice. Hokej je letos zatim horší než v minulejch sezónách, ale už si to sedá a bude líp.

Jinak Jumas je původem z HK, ale žije s RomcouT v Klatovech.
@RomcaT (01.12.2019 12:27): Umím číst mezi řádky a tady jsem zcela jasně viděl: "Až bude turnaj na mobilu, tak přijeď, Jumas nebude doma" :-)
Nevím, jestli se pletu nebo ne, ale je to někde kolem HK? Zrovinka dnes jsem tudy jel do Trutnova a vždycky se tam vytočím, jaká tam je příšerná doprava, zácpy všude ve dne v noci, brrr... Jediná radost je jet po té nové silnici pro mot.voz. na Pardubice, jinak je to hrůza a děs. A hokej se tam taky hraje mizernej :-)
@strejdafido (01.12.2019 00:02): pořád je tu šance si na ten jeden zápas mobil od někoho půjčit. My máme doma třeba 3 chytré telefony. Jeden je můj, jeden je můj bývalý telefon, kde jsem roztriskala displey ale nakonec na Ali koupila novej a nechala za 440 Kč vyměnit. Takže takovej náhradní mobil. Treti jsem koupila asi za tisícovku k tarifu a syn ho používá na pohádky. Takže kdyby chtěl Jumas hrát a nešlo mu to na jeho telefonu tak má možnost ;o)
@Kwoky (26.11.2019 12:42): Mně se mobilní hry zdají jako dobrý nápad, mohlo by to oslovit širší skupinu lidí. Ohledně PS4 nedokážu posoudit. Můžeš zkusit udělat jeden zkušební turnaj a uvidíš kolik se přihlásí lidí.
V sezóně 2020 již neplánuji odměny za celkové pořadí. Naopak navýším odměny za jednotlivé turnaje.

DH už tou dobou bude obsahovat i mobilní hry. Moje otázka je tedy nasnadě. Naštvalo by vás, kdybychom opustili čistě PC svět a hrála se nějaká mobilní hra? Nebo třeba hra na PS4?
@Kwoky (03.11.2019 17:32): děkuji moc ;o) už jsem ti to psala předtím do pošty. Dost mě překvapilo to první místo v typovačce. Hlavně teda jsem nečekala, že typnu tak dobře ten poslední zápas ;o)

Byla to bezva zábava zapojit se do dh Masters alespoň touto formou a díky tomu fandit ještě více svým favoritum ;o) doufám že příští rok si najdu čas a odvahu a zkusím si alespoň jeden turnaj zahrát. Díky Kwoky za bezva zábavu a také za výhru ;o)
@Kwoky (16.11.2019 12:52): Mrzí mě, že příští rok už nebude divácká tipovačka, ale chápu, že je to práce navíc. Třeba naopak ale bude nějaký titul, který mě zaujme natolik, abych se zúčastnil alespoň jednoho dílčího turnaje. Teď by mě neúčast v divácké tipovačce uškodila.

A omlouvám se, že jsem se neozval, když jsi mi psal o mém druhém místě. Rozklikl jsem si to a chtěl odpovědět druhý den, ale samozřejmě jsem na to zapomněl :) Každopádně díky za výhru a až si jí budu chtít vybrat (nejspíše o nějakých slevách), ozvu se.
@Kwoky (16.11.2019 12:52): Ještě někdy v pondělí mě web házel vždycky na ročník 2018, ale už jsi to asi předělal a teď je tam Drektův pohár ;)

Jinak mě napadlo, ač to třeba ve sportu nemám rád, tak zkusit nějakou kreativní hru alá Minecraft a vytvořit tam něco (za nějaký časový úsek), výtvor by pak zhodnotila porota (ty+ třeba někdo z nezúčastněných). Takže by nešlo o výkon ve smyslu nejrychlejší, nejsilnější, nejpřesnější, ale o "umělecký" dojem. Nepředpokládám, že by se něco takového nakonec uskutečnilo, ale předkládám to aspoň k zamyšlení ;) (ač by pak účastníci nadávali rozhodčím atd.) :)
Využiju ještě příležitosti, že je článek vidět na homepage :)

Zajímá mě váš názor. Pokud máte nějaké připomínky k webu DH Masters nebo nápady na příští rok (nejen hry, ale i pravidla), budu rád za váš příspěvek.

Mám teď trochu času se nad tím zamyslet, tak mi neváhejte napsat. Je na vás, jestli do pošty nebo sem.
Díky.
@Kwoky (13.11.2019 08:10): týjo, já se bál, že to moje políčko je tak jasný, že ho daj všichni a pak po losu prohraju :) Takže dobrý.
Gratuluju všem účastníkům posledního turnaje, tohle byla poslední třešnička a ta nám všem zlepší Vánoce ;) Jo a díky samozřejmě Kwokymu, je to Hero of the Kingdom. (O výhru se přihlásím o Vánočních slevách, nejspíš).
Pardon. Se zpožděním, ale je to tu :)

V tomto kole jste měli k dispozici spoustu nápověd a šlo jen o to, jestli zkusit jít na jistotu, nebo své tipy rozprášit kolem všech možností a doufat.

Nakonec i přes nízkou účast (6 hráčů) dorazilo 21 různých čísel. A že jste tentokrát trefovali jako diví myslím nemusím říkat :)

Zasažená výherní políčka:
1239 - Drekt, Gordon, Steve, (Kunick)
2131 - Drekt, Steve, Kunick
2426 - Gordon, rikuhahl, Kunick

Kvůli limitu tří výher na jedno pole jsem musel losovat o políčko 1239. Štěstí se usmálo na všechny kromě Kunicka. Ten ale má i tak dvě výhry, tak snad nebude moc smutnit.
Smolařem kola se tak stal RemixSvK, který jako jediný netrefil ani jednu výhru, a to přesto, že žádný tip nebyl šedý. Ostatní si "nahrabali" :)

Za každé trefené políčko je odměna 10 €, kterou jsem vám připočítal ke kreditu, co u mě máte.

Hrací plocha po doplnění všech tipů i nevýherních políček. Letos to bylo všechno tak nějak spíš vpravo dole.

Heslo k souboru s tipovačkou (pro ověření) je: y3ue5yFTUWWdoGd7r6aTx9A
Dnes vyhlásím výsledky hráčské tipovačky. Sám jsem zvědavý, kolik výher vám nakonec vyplatím :)
V celkovém pořadí DH Masters máme už také jasno.

Odměny za celkové pořadí získají tito hráči:
1. Drekt - 236 bodů z 250 možných (4 výhry a 1 třetí místo)
2. Gordon - 168 bodů
3. Psyx - 132 bodů
4. RemixSvK - 128 bodů

Psyx udržel třetí místo i přes neúčast v posledním turnaji. Moc ale nechybělo - pokud by RemixSvK porazil Drekta ve finálovém zápase v Battlerite, připadl by bronz Remixovi.

Ohledně odměn vás budu kontaktovat do DH pošty.

Záznamy streamů z Battlerite najdete (po zpracování) na mém Youtube kanále.
Vyhlášení divácké tipovačky.

Díky nízkému počtu účastníků to měli tipující tentokrát hodně zjednodušené. Sešla se tak celá řada velmi dobrých tipů. Nejlepší odhad měla ale RomcaT, která trefila přesně celé pořadí a získala tak maximálních 8 bodů. Pro zajímavost - Drekta na první místo tipli úplně všichni :)

RomcaT 8+0
Jumas 4+2
Garion 2+3
Eru 2+2
Bragi 2+2

Díky tomuto zásahu se RomcaT dostala také na první místo v celkovém pořadí (skóre 15+4). Gratuluji!

Velký boj v celkovém pořadí se nakonec odehrál u druhého místa. Druhý Jumas porazil třetího Bragiho nejtěsnějším možným rozdílem - o jeden pomocný bod :) (13+6 vs 13+5).

Kompletní výsledky najdete na webu.

Všem tipujícím děkuji za účast. Snad jste si díky tomu užili DH Masters o kousek lépe. Ohledně výher vás budu kontaktovat do DH pošty.
5. turnaj DH Masters máme úspěšně za sebou. Díky všem za vzorné chování a příští rok se na vás budu opět těšit :)

Pořadí v posledním turnaji dopadlo takto:
1. Drekt
2. RemixSvK
3. Steve
4. Gordon
5. Kunick
6. rikuhahl

Už teď můžu s jistotou prohlásit, že šampionem DH Masters 2019 se stává Drekt. Díky obdivuhodné bilanci (čtyřech výhrách a jednom třetím místu) neměl letos žádného přemožitele.
Díky všem za dnešní výkony. Pokud vám něco uteklo, na Twitchi se můžete mrknout na záznam.

Rozpis playoff na zítra: odkaz

Máme se na co těšit :)
"it prevents you from dying, which is very important. Because if you die, you lose." Nevím jestli už jsem moc starej, ale sledování guidů je někdy fakt pain :D
Při určování pořadí v základní skupině se použijí kritéria v tomto pořadí:
- počet výher
- vzájemný zápas.
- aktuální celkové pořadí DH Masters Tím chci předejít případnému "zacyklení", pokud by tři a více lidí mělo stejný počet výher.

Klíč pro umístění do play-off pavouka najdete na tomto obrázku.
Rozpis zápasů na sobotu.

Plánuji na jeden zápas cca 15 minut. To by snad mělo stačit.

13:00 Drekt-Steve
13:15 Gordon-RemixSvK
13:30 rikuhahl-Kunick

13:45 Drekt-Gordon
14:00 Steve-rikuhahl
14:15 RemixSvK-Kunick

15:00 Gordon-rikuhahl
15:15 Drekt-RemixSvK
15:30 Steve-Kunick

15:45 Drekt-rikuhahl
16:00 Steve-RemixSvK
16:15 Gordon-Kunick

16:45 RemixSvK-rikuhahl
17:00 Steve-Gordon
17:15 Drekt-Kunick
@Gordon (31.10.2019 20:38): "Armory" umožňuje nakoupit postavě nějaké itemy a tím si ji ještě více přizpůsobit svému hernímu stylu. Něco jako nakupování v LoLku nebo Dotě. V turnaji to používat nebudeme, protože by se to tím zbytečně zesložitilo.
Mně stačí když si to natrénuju v sobotu ráno :) No, ale možná to zkusim už zejtra. Budu rád za každou pozici mimo šestou :D
Základní skupina bude jen jedna a budeme hrát každý s každým, tedy celkem 15 zápasů. Začneme v sobotu ve 13 hodin, abychom měli zhruba v 17 hodin dohráno. Ze základní skupiny postoupí všichni - hrajeme tedy pouze o pořadí pro nasazení do pavouka.

V neděli nás pak čeká pavouk systémem double-elimination. Začneme ve 14 hodin a počítám, že taky skončíme zhruba v pět.

Server budu zakládat vždy já, takže prosím přijměte moji pozvánku do přátel přímo ve hře.
Zaregistrovalo se pouhých 6 zájemců. To má několik zajímavých důsledků.

1. Drektovi stačí odehrát jeden zápas, aby se stal na 100 % šampionem DH Masters 2019.
2. Účastníci divácké tipovačky mají o hodně jednodušší rozhodování :)
3. Sobotní "základní skupiny" budou jen jakási "kvalifikace" a do playoff postoupí všichni. Přesný systém zveřejním zítra.

Tímto otevírám diváckou tipovačku. Můžete volit z následujících jmen:
Drekt
Steve
Gordon
RemixSvK
rikuhahl
Kunick
Uteklo to rychle. Dnes o půlnoci končí registrace, tak se nezapomeňte přihlásit.

Nejspíš zítra doplním nějaká upřesnění do článku.
Tak je to dobrá hra, doporučuji vyzkoušet i Battlerite Royal. Je super že jsou tam propojený účty, odměny a postavy. Kdyby chtěl někdo potrénovat, nebo zahrát duo, jsem k dispozici po večerech nebo o víkendu.
Hra vypadá skvěle a moc rád bych si ji zahrál. Obávám se ovšem, že v sobotu nestihnu zároveň odehrát všechny zápasy a doletět z dovolené do Vídně a pak dojet z Vídně domů. Snad leda kdyby se přihlásilo tak málo lidí, že by šlo vše stihnout až později večer. :-(
To je zase kravina :D Ale aspoň to není další střílečka. Zkusím si najít čas.