Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Herní výzva 2023

Vše o letošním ročníku najdete na www.hernivyzva.cz. Před položením dotazu si projděte náš FAQ dokument.
Zdravim lidi, chtel bych tady po vedeni schvalit par her do herni vyzvy, jde o hru portal 2 v kategorii "S humorem jde všechno lépe", humor je ve hre velkou soucasti a na steamu je oznacena jako vtipna hra ale nevim zda to je pro vedeni dostatecne. Druha hra je Chroma gun jako "Barevný svět" byt nazev neobsahuje barvu jako cast spektra ale recke slovo chroma - barva, kdy je zadani "Dohraj hru, v jejímž názvu se vyskytuje barva, kromě červené a černé." a vzhledem k tomu ze je ve hre ukolem michat ruzny barvy a za pomoci hadanek ve stylu portalu se dostat na konec levelu si myslim ze by vedeni mohlo prihmourit oci v tyhle hre se slovy, V obou pripadech mi jde o HC verzi. Diky.
kategorie adaptace - na oficiálním webu plug & play píšou následující:
"The game PLUG & PLAY is based on the identically titled film by Michael Frei."

uznáte mi to, žejo? předpokládám, že do pár dnů dohraju i star wars: episode 1 - racer, ale raději bych tam měl nějakou nezávislou hru. :)
@jvempire (30.05.2019 08:10): tak v jedničce stavíš svůj palác, tam by to prošlo bez výhrad. Ve vědecké vítězství je stavba lodi ne? Ale obecně je to takové spíš na hraně, ale do normálu to projde. Tam jsou ty podmínky opravdu minimální. A teoreticky pokud bys použil editor a hru si upravit...
@SyLeBROs (29.05.2019 19:15): Áno. Cez 100 hier. Bežne to stojí tuším 9,99€, ale často to je v akcii. Ja som to pred pár dňami kúpil za 1€ na 3 mesiace. A inak ak máš kámoša s Xboxom, tak stačí, keď to má jeden a viete si to zdieľať, takže platí každý len polovicu vlastne. A inak, hry sú tam naozaj parádne a aj novšie. Podľa mňa je to parádna služba. Teraz tam hrám Shadow of the Tomb Raider a Vampyr.
@nemopbx (23.05.2019 16:46): Dítko je radost i starost, ale stojí to za to. Já si třeba teď "odskočil" na 50 hodin do Midgardu s Kratem :D Výzva je spíš se dokopat k těm hrám přes ty hry, na které máš více chuť a náladu :D
@Kejtee (22.05.2019 16:39): To je myslím ok. Řesilo se tu, že je problém se slovem "gold" a taky se Crashovi moc nelíbilo použití Gold edice hry. Tohle je ale jasně barva, takže řekl bych v cajku)
Ahoj,chcela by som sa opýtať, ak mám v názve hry ,,Golden ..." - berie sa to ako farba,ze?
@SyLeBROs (21.05.2019 10:23): Ja som sa na začiatku roka rozbehol parádne. Možno 5 alebo 6 kategorii som dal. Pekne si aj na profil píšem všetky prejdené hry, aby som vedel sa v tom vysomáriť. No na konci februára sa mi narodil synátor a už je to trochu horšie. A to som si dal za cieľ spraviť v každej kategorii obe varianty. Keby sa mi nenarodí syn, tak už to mám. Takto to bude trošku tažšie, ale snáď to dám nejako. Najhoršie je nájsť si čas na napísanie komentáru, keďže tie chvíľky voľné čo mám, tak som rád, že niečo zahrám. :D
@SyLeBROs (21.05.2019 10:54): No ja som sa zatiaľ obetoval a 100 hodín som dal len hre z 10. kategórie. :) Síce mám 6/10, ale nejak neviem zatiaľ prísť na to, čo dať do kategórie hra roku okrem Witchera 3, tak aby ma to bavilo a nemám to už prejdené. Tomu hovorím pasca. :)
@Kwoky (21.05.2019 10:34): No, tak mám 3 hry splněné a herně jsem jim věnoval cca 100 hodin času. A zbylých 7 her bude tak na cca 150, navíc se k některým nějak nemůžu dokopat, i když to jsou výborné tituly. Ale tak, to se poddá. Ono by se to taky plnilo jak po másle, když si vybereš hry z nezávislých studií, kde ti příběh trvá 2 hodiny.
@SyLeBROs (21.05.2019 10:23): To víš už v květnu? :)

Já mám úplně splněno 7/10. K Life is Strange ještě dlužím komentář (hodlám ji hrát ještě jednou), Neverwinter Nights jsem zkusil po technické stránce a těším se na ni. Doufám, že poslední hru (kreativní) splním nějak náhodou, nebo to dolepím koncem roku.
Už teď vím, že letošní výzvu budu zas jak jantar dohánět na poslední chvíli.
@M.a.t.t. (03.05.2019 23:02): jo, kvůli tomu, že je to sporné radši zahraju něco jiného.

@Tulareanus (04.05.2019 02:24): hele, tohle je asi otázka na definici slova adaptace. wiki píše "Adaptation is the practice of transcoding (changing the code or 'language' used in a medium) as well as the assimilation of a work of art to other cultural, linguistic, semiotic, aesthetic or other norms," z čehož mi plyne, že na zasazení zas tak nesejde.
Mne to príde divné, pretože adaptácia hovorí, že využíva konkrétny svet, postavy, mechaniky, kultúru atď. predlohy. To, že niečo kopíruje nejaký iný scenár, bez toho, aby sa odohrávala v danom svete z toho predsa niečo adaptáciu nerobí.
@M.a.t.t. (02.05.2019 17:29): "Jinak samozřejmě v obou variantách nemusí jít o přesné adaptace příběhu, stačí když hra vychází z prostředí své předlohy, nebo v ní vystupují známé postavy."

tahle věta mě mate. nevím jak je to s far cry 2, ale třeba spec ops the line bych jako adaptaci heart of darkness označil, protože ten příběh je stejný jen je zasazený do jiného prostředí.
Tak dnes konečně splněno se vším všudy. Šlo to jednodušeji, než jsem myslel, možná s větším odstupem napíšu ještě nějaký report, co mě k tomu vedlo, proč takové hry atd. :)
@Psyx (03.05.2019 09:58): Z pravidel: Jinak samozřejmě v obou variantách nemusí jít o přesné adaptace příběhu, stačí když hra vychází z prostředí své předlohy, nebo v ní vystupují známé postavy.
Tj. to můžeš v poho zařadit a pokud nemají filmy knižní předlohu (nevím, ty filmy neznám), můžeš to bez problému zařadit i do HC kategorie.
Když jsme u kategorie adaptace, Toxic Mayhem: The Troma Project si tam můžu zařadit? Je to takový mišmaš z různých filmů, především hlavní postavy, příběh je unikátní. Přinejhorším Toxího šoupnu do humoru.
Ako píše Matt, je to len inšpirácia, nie adaptácia. A tie inšpirácie sú dnes z časti už vo väčšine hier.
drazí, mám dotaz ohledně Far Cry 2 - na wiki stránce videogames based on novels je uvedena, ale nikde jinde nemůžu najít, zda je na nějaké knížce vážně založena. hráli jste to někdo? je založena na knížce? bude se mi počítat do 5. kategorie - adaptace?