Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Všeobecně o hrách

Kolik her z první dvacítky zdejšího žebříčku nejlépe hodnocených her
- vlastníte
- hráli jste
- dohráli jste ?

Za mne
14
13
13

UFO, Factorio a Civilizaci nejspíš hrát nebudu, ale MGS3 a Ori 2 tam snad někdy přidám.
Ale ještě že je tu furt to Gamebryo. Těším se na nepopíratelné výhody toho enginu a až si odpálím počítač, když vyhodím milion sýrů do vesmíru.

Ale je fajn, že se dělá i Outer Worlds 2, ač jsem jedničku nehrál (zkusím to na podzim napravit), tak to třeba uspokojí obě strany. A pak už se bude blížit Mass Effect, kterému naivně věřím.
@Paul (15.06.2022 21:59):
"Jsou tam normálně postavy/interaktivní dialogy/questy jako v RPG?"
Ano.
A dialogy mají vtipný element navíc, že těm méně důležitým s random postavami ani nerozumíš dokud se postupně nenaučíš jejich jazyk a do té doby víceméně jen odhaduješ co ti vlastně chtějí říct.

"Nějaká nelinearita, víc konců, ovlivňování osudu lidí/civilizací?"
Jen minimálně - je to o objevování osudů civilizací a celé galaxie, ale ne přímo jejich ovlivňování do budoucna, není to Mass Effect.
@Charllize (15.06.2022 19:27): Po tom co předvedli s CP77 je jejich důvěra na dně.

A tyjo, dvacet let koncept? To bych čekal, že ukážou nápaditější příběh, než náznak fetch questů o sbírání nějakých fragmentů.
@AlieN (15.06.2022 19:55): jak v NMS ten příběh funguje? Jsou tam normálně postavy/interaktivní dialogy/questy jako v RPG? Nějaká nelinearita, víc konců, ovlivňování osudu lidí/civilizací?

Hrál jsem to jen cca hodinu na gamepassu a vůbec mě to nebavilo a nesledoval jsem co tam přidali, tak se ptám.
@AlieN (15.06.2022 19:55): Jo hlavně při vydání. A pak par desítek hodin po ruznu když to mám chuť zapnout. A neboj, vím ze to vylepšili k nepoznání, ale přeci jen mi to ke Starfieldu úplně žánrově nesedí a až na ty podobný prvky v tom vidím jinou hru, spis podobnou Elite.
Mimochodem, koncept Starfieldu a nějaká počáteční verze je stara asi 20 let někdy před nebo po vydání Morrowindu. Akorát na to neměli peníze a hardware tak to dali do šuplíku, takže plagiátorství NMS je trochu nefer :)
@Charllize (15.06.2022 19:43): Kdy jsi to hrál naposled, při vydání kdy to byla v podstatě jen alfaverze? NMS má hodně fajn příběhy a dost zajímavý lore, a to jak je podáváný mě bavilo mnohem víc než tradiční klišé u všech Bethesda her. Je tam i určitá nelinearita, nehledě na dost velký rpg vývoj postavy a lodí, takže ne, fakt to není jen jako Minecraft a ty jen hloupě blábolíš ;)
Příběh a subquesty v NMS jsou tak na 50 hodin, až pak je to už jen ten sandbox. No a každé tři měsíce vychází nová mini-kampaň na dalších cca 5-10 hodin (ta co jede teď je rogue-like, na to jsem hodně zvědavý, ale vůbec teď nemám čas hrát)

U NMS je všechno procedurálně generované - takže některé lodě a zvířata fakt vypadají ohavně. No a některé taky vypadají fantasticky. Třeba nedávno přidané Solar ships vypadají nádherně snad všechny.
@AlieN (15.06.2022 19:37): Tak v NMS mas nulovou naraci prakticky, ta hra je sandbox gimmick, patří to do skupiny her ala Minecraft, není to rpg :)

BGS má teď tuším 400 lidi, taky nic moc, když si vezmes ze UBI má snad 12 000. Ale to ze za nima stojí MS nemusí byt az tak důležitý, za NMS stala Sony.

PS; a jo na ty létající krabice od bot a zvířata ve tvaru stetky na záchod v NMS musí mít člověk fakt jiný vkus :D A už se tam jde rozhlizet v kokpitu aniž by se to resetovalo na výchozí pozici?
@Charllize (15.06.2022 19:27): Vesmírné sci-fi od CDPR by byl splněný sen tvl, to si piš :)

A ta grafika je hezká, to jo. Jenže to vypadá že jen tohle tu bude lepší než v NMS (resp "jiné" - je to otázka vkusu), a to jsem tedy doufal ve víc. NMS dělá 26 lidí.
@AlieN (15.06.2022 19:22): Nikdo jiný to udělat nedokáže. A když tak v manaskove grafice nebo v nikdy nekoncicim vývoji.Ale chápu ze kdyby úplně stejnou ukázku předváděl cdpr budete tu tancovat kozacka až do noci :)
Někdo to už přidejte, informací je už zřejmě dost. Pak bude diskuze přímo k věci ;) Rezervovaně se těším ;)
@Charllize (15.06.2022 18:53): No je to všechno jen spekulativní, ale mě by právě nepřekvapilo kdyby ty planety ani nebyly zpracované celé, ale prostě jen zpřístupní menší oblast kolem přistávací plochy.

A autopilot v Elite je zoufale pomalý, u toho bych zešedivěl. Leda když jsem jel nekonečné kolečka při převážení zboží v Type-9, ale u toho fakt člověk musí koukat na seriál a hrát jen na půl oka.
@AlieN (15.06.2022 18:47): Jo pouzivam autopilota. Protože jsem už ručně pristaval tak 1000x a nebaví mě to, speciálně na stanice mě to nebaví. :) Já hrál Elite Dangerous když tam ještě žádný autopilot nebyl !!
A zatím nikdo nepotvrdil ze ve Starfieldu nad povrchem létat  nepůjde. Ten loading muže být až kilometry nad povrchem. Osobně myslím ze to půjde, pac pak by ty komplet cele planety neměli žádný smysl aby se s nima dělali, pěšky je asi nikdo obcházet nebude.

A v tom článku na games to pochopil je Pecháček proč ta hra je taková jaká je. Zbytek už jsou jen stárnoucí fotrikove co nemají na nic cas a chtějí hry zoomovat až k titulkum za odpoledne :)
@Gordon (15.06.2022 18:04): " Bohužel nebude možné plynule přecházet z vesmíru na povrch planet, což je trochu podivné "
Tak hlavně z toho videa mám pocit že nad povrchem planet snad vůbec nepůjde látat, prostě jen přistaneme u označené základny a hotovo.

A koukám že na Games.cz to celkově rozebrali docela střízlivě, to je potěšující.
@Rapier (14.06.2022 22:21): Jo můžeš, stojí 10 dolaru. Je tam jen první díl. U nás příští týden asi, nevím, 200 - 250 Kč?



@Naginata (14.06.2022 22:23): Ty ps1 hry co tam teď přidali jsou celkem kvalitní. Muzes si volit tři zobrazení ( originál, modern a classics), poměr obrazu a mas tam pretaceni dozadu toho co jsi odehrál, takže se můžeš vrátit na jakýkoliv bod odehrane části a samozřejmě to má vyšší interní rozlišení. Ta emulace kvalitní je, jen tam nemají skoro žádný hry :)
@Bursoft (14.06.2022 22:10): samozřejmě, že chápu rozdíl. Já to ani nevěděl, on mě na to upozornil zde na DH @Jab: jak to Linus testoval na svém kanále. Byl bych skutečně rád, když už mám svou první PS konzoli (já vím že to je u mě těžké uvěřit) aby Sony nabídla min. totéž co Microsoft. Mám rád konkurenční boj. :)

Mimochodem tento týden mě bývalý kolega říkal jak si jeho známý koupil XSS, zaplatil si dev. mode a užívá si mimo jiné hry z PS1, PS2. Tím chci jen naznačit, že to k mému překvapení využívá dost lidí. Já to kupříkladu dosud neudělal, bez ohledu na to jak moc jsem/nejsem fanda Xboxu.
@Rapier (14.06.2022 22:03): Ale chápeš ten rozdíl mezi produktem, za kterej Sony ručí a dodává ti ho na jedno kliknutí vs udělej si sám bez záruky funkčnosti?

Já rozhodně nechci dělat advokáta korporaci jako Sony, páč je mi protivná skoro stejně jako třeba Apple, ale vytahovat dev mód je nefér.
@Bursoft (14.06.2022 21:56): může být, neříkám že to je ideální ale nějak to funguje. Beru to jako benefit, ne mínus. Tak ať se s tím Sony vytáhne, budu jen rád. Konkurence je musela dokopat k VRR supportu a podpoře QHD.

Jinak souhlas, je to skoro stejný HW, výsledek bude +/- podobný. Developer mode je dostupný ale placený.
Koukl jsem na video ze Starfiled - no takže to nakonec bude No Man's Sky s realističtější grafikou a patetičtějším příběhem, ale s menším důrazem na survival a těžení a stavění.
Not bad, ale ani nic mindblowing - vzhledem k tomu kdy to vyjde bude NMS zase ještě úplně jinde než je už teď, no a taky už se bude blížit vydání  Outer Worlds 2, které zas bude mít nepochybně mnohem lepší příběh a rpg elementy. A třeba už bude v rozumně hratelné podobě i Star Citizen :D
A tedy navíc bude ještě tak rok trvat než opraví největší bugy a vzniknou zásadní mody na blbě navržené herní mechaniky a UI, co tam nepochybně v základu budou :D

Ale pořád, rpg z vesmíru které neprzní Fallout značku, to z toho činí nejzajímavější Bethesda hru za mnoho mnoho let.
@Rapier (14.06.2022 21:50): Hele sorry, chápu, že za každou cenu potřebuješ glorifikovat Xbox a kopat do PSka, ale tady ta rada s emulací v developer módu na xboxu je směšná a totálně mimo. Ty hry tam jedou a vypadají z prdele a ještě není až tak jednoduchý se do toho dev. modu dostat. To, že funguje emulace starých PS her na x64 systému není nic neobvyklýho a jen proto, že to "nějak" jede neznamená, že je to použitelné. Vsadím se o co chceš, že kdybys na PSku nějak otevřel jejich "developer" mód, výsledek bude úplně stejnej.
@Drolin (14.06.2022 21:11): neboj Xbox Series S/X v developer mode s emulátorem PS1/PS2 to spolehlivě spraví. Je smutné, že konkurence musí Sony ukazovat jak na to.

@Charllize (14.06.2022 20:04): aha takže mé obavy se vyplnili, hry nepůjdou vesměs koupit. Na druhou stranu aby to bylo fér, Microsoftu taky trvalo pár let než přidal všechny ty hry do programu zpětné kompatibility.
@Charllize (14.06.2022 20:04): To tedy.

Čekal jsem, že už nebudu muset skoro vytahovat psxfin, ale není tam ani Persona 2, ani Suikoden II, ani Vagrant Story... hry, které bych si rád zahrál na 55 TV. Škoda,

Ale do premium asi stejně půjdu kvůli Tsushimě, ICO nebo Siren.
Tak jsem lustroval tu novou PS plus nabídku ohledně starších her. Zatím jen na japonském a americkém storu. A je to neuvěřitelná bída.
PS1,ps2 a psp her tam je par a ještě polovina z nich byla ke koupi na ps4 roky predtim.
PS3 her tam je hodně ale všechny stream only, vzasade tam jen převedli PS now službu.
Za tohle bych tedy peníze nedal. A jestli se ted bude roky čekat až tam přidají dostatek her tak to taky spis vidím jako zápor. Bída veliká.