Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Všeobecně o hrách

@Paul (26.03.2020 18:50): Aby to nakonec nesklouzlo k tomu, že budou přeplácet jiné vydavatele a tahat se o AAA studia. Zrovna třeba zmíněnému Remedy by novou hru zafinancoval kde kdo. Pro hráče by to tak nemělo žádný přínos.

Ale pokud se vydají cestou Focusu, THQ, Devolveru nebo Humblu, kteří financují vesměs neznámá nebo "béčkovější" studia a riskují, tak to bude cool.

Navíc pokud s exkluzivitou na PC budou šaškovat jen v rámci launcheru a budou vydávat hry na konzole (ideálně v krabičkách), tak whatever.
Epic založil publishing divizi a stává se vydavatelem - a nabízí developerům skvělý podmínky - 50% ze zisku a můžou si nechat vlastnictví IP, přičemž Epic bude platit komplet vývoj. Aneb jak využít miliardy z peněženek rodičů Fortnite děcek.
Jakkoliv je ten jejich launcher furt vyližprdeloidní a kupování umělejch exkluzí je otravnost, za tohle kudos a palec nahoru. Jen to ale nejspíš znamená, že dvě budoucí Remedy a nepochybně i spousta dalších her vyjdou na PC jen na EGS.
@ntz (26.03.2020 18:23): On ale GOG je hodně postavený na tom, že nabízí staré prověřené kousky, které jinde nejdou sehnat. Sází na nostalgii, kdy si hráč pořídí titul, na který má dobré vzpomínky, už jen ten pocit, aby tu hru měl a mohl si ji kdykoliv znova zahrát. A že tak řada hráčů často dělá.
delal jsem si malou statistiku a review svych her:

na GOGu mam 71 her v uctu, pricemz jsem regulerne hral (ne pokazdy dohral) pouze 28 her z techto 71 jmenovanych ... A co se tyce tech 28, tak z nich jsem vice nez polovinu dohral v minulosti a verzi na GOGu jsem koupil z nostalgie a z respektu k no-drm ...
@player (26.03.2020 12:03): Myslím, že keď mi to robil pred rokmi Red Alert, tak išlo o to znížiť framerate a to pomohlo, ale je to už fakt dávno a neviem, či si to pamätám správne, ale súviselo to nejak s tým, že som mal na tú hru silný hardware a bolo treba znížiť rýchlosť cez vizuálne nastavenia.
@Zx Atari 500 (26.03.2020 11:18): Nic podobného jsem tam nenašel. Tak jsem založil dotaz. Tohle ale není první hra kde se mi to stalo. Asi tak před 4-5 lety se mi to stalo ještě u jedný hry. Myslím že u Warcraftů III. Většinou se mi to stává u starých her a já nevím proč.
Chtěl bych se zeptat jestli někomu dělá nějaká hra to, že automaticky zvedne rychlost hry na fast nebo very fast a pokaždé když to dáte zpátky na normál po několika minutách vám to dá zase dá hru na rychlejší úroveň. A co se dá dělat aby to hra už nedělala. Mě to dělá na Steamu hra Age of Empires Definition Edition.
@Charllize (25.03.2020 17:24): no dobře, ale ty jim v obou případech (tj. když se vymlouvá, že se mu tam hacknul pes nebo že si to udělal sám) řekneš, že to neřešíš, ne? tvoje nevrlost už potom nemá žádný vliv na pozitivní nebo negativní vyřízení, pro zákazníka a jeho šanci na kladné vyřízení je to irelevantní a vypovídá čistě o tvojí povaze ;-)
@Garret (25.03.2020 17:20): tak ja delam vsechno mozny co se konzoli tyce. Parkrat jsem za zakaznika musel resit presne to co udelal rapier, tedy resit, nejak mu to vysvetlit, vyresit to nejde. Zapomenuty hesla k uctum, blokly ucty, nastaveni vekoveho omezeni ktere se nekomu nejak z niceho nic zapnulo, samo od sebe a nemuze hrat hry 18+ a dalsi desitky veci co se u konzoli muze stat. Jakmile obchod dava na zbozi zaruku tak lidi chodi se vsim moznym a nejak se to musi resit.
@Garret (25.03.2020 17:05): hmm, prave jakmile na mne nekdo jde s tim ze to udelal kamarad, deti nebo ze to samo, tak jsem jeste vic nevrly. Problem vetsinou resi to kdyz se rekne na rovinu jak k tomu doslo, pak se clovek co to musi resit vyhne omylum a zbytecne praci.
@Rapier (25.03.2020 15:24): tys na to měl jít především diplomaticky :) ona se sice asi nezachovala jako customer friendly, ale možná bys s jiným tónem uspěl - hrát blbce, omlouvat se, "to byl syn", "poradil mi to kamarád" atd. prostě asertivně se snažit ze sebe udělat oběť... možná by tě poslala do prdele, možná ne
@Rapier (25.03.2020 15:24): Takže si to shrneme: Změnil sis VPN na US, což samozřejmě dle podmínek užívání nesmíš, protože tím porušuješ zásady, který si sice nečetl ale SOUHLASIL si s nimy. Následně se dožaduješ aby ti to vrátily i přes restrikci a když ti to paní típně tak se jdeš vybrečet sem, kde s tím nic neuděláš... To že u nich chceš utrácet je také irelevantní...
Vidíš to v tom textu? Ten odpor? Promiň ale tohle je uplakánství.
@Rapier (25.03.2020 15:59): Ne netrpi. V PS muzes mit uctu kolik chces a v ktere zemi chces a nakupovat dle libosti. To same Switch. A hry koupene na jinem uctu pak funguji i na uctu primarnim v ramci dane konzole. Problem je snad jen pri platbe paypal sluzbou, kdy ti americky PSN store tusim nevezme paypal co neni zalozeny na US bankovni ucet. Ale samotna platba kreditni kartou nebo pres predplaceny kupon funguje bez problemu. vyuzivam to celkem casto, protoze plno her na US storu vyjde levneji, nektere maji jen tam a casto se taky stane ze tam i driv vychazeji nez v evrope.

Ok, PS je omezene tusim na 32 uctu v jedne konzoli, takze to neni kolik chces:)
@Charllize (25.03.2020 15:55): jo a ten hrej Station tím náhodou netrpí také?

@Kwoky (25.03.2020 15:55): tyhle umělé omezení vážně nechápu, obchodník má být schopen/ochoten prodat. Tohle akorát vede k tomu, že to lidé obejdou třeba tím (jako mí kolegové v práci) co si prostě ty Forzy (Motorsport a Horizon) koupí jinak. Ehm. A mají prachy na legální verzi, ale proč by platili.... :)

@Bursoft (25.03.2020 15:58): no jasně že MS žije z fa. zákazníků. Vidíme ten support v praxi často. No comment. Mě nevadí porušovat pravidla pokud to považuji za správné a jako jedinou možnost. Pravidla nebo kde je pravda je jen otázka názoru ale to bychom přešli plynule do jiné diskuze. Tady jde ale jen o obchod, na jedné straně zákazník co by rád koupil a nemůže a na druhé prodejce.
@Rapier (25.03.2020 15:53): Neznalost neomlouvá. Sorry, ale MS fakt může být putna pár dolarů z nějakého CZ accountu. Rozdělení regionů je stupidní, stejně jako všechny restrikce, ale jednou je to pravidlo, s kterým jsi souhlasil a teď ho porušil. Takže ses tak maximálně borce na telefonu napráskal. Plus celej ekosystém MS storu je jedno velký nefunkční peklo, to fakt není problém konzole.
@Bursoft (25.03.2020 15:45): to víš že jsem to nečetl (a pokud ano tak se nepamatuji), ty reálně znáš někoho kdo tyhle věci čte? Já ne. :) Ano asi jsem porušil pravidlo ale proto, že bych si rád tu hru vůbec koupil.
Já jim chci své peníze dát a oni je zjevně nechtějí, navíc Mafia II na CZ store je k prodeji viz. odkaz, jen jaksi nejde koupit. Ať se poté nediví, že lidé to různě zkoušejí. Tohle je z mého pohledu obrovská nevýhoda konzolí. Zlaté PC.

@Rapier (25.03.2020 15:53): věřím, že zákazníci rádi obcházejí pravidla ale já to udělal jen na účelem sehnat tu hru legálně! A navíc jsem negramotný, číst neumím, něco jsem tam odklep, bo to říkal pepa od vedle. :)
@Naginata (25.03.2020 12:06): Kdyby tam byla nějaká polonahá waifu, tak je to zajímavější, to je fakt. Málo anime.

@Rapier (25.03.2020 15:24): Tak MS by asi tvé peníze chtěl, ale slečna u telefonu na tyhle věci není připravená, protože se asi neočekává, že lidi budou dělat zakázané věci. Nejsou asi schopni/školeni ti radit s věcma, za které oni nemohou, takže ji asi rozumím.

Típnout ti to je asi na vyhazov trochu, ale tak whatever, já jsem v práci taky velmi nepříjemný a neochotný, když se na mě šéf nedívá. :)
Tak jsem si nedávno přepnul Xbox Live account na US region abych mohl přes VPN zakoupit na US store jinak nedostupnou digitální verzi Mafia II. Byl jsem si vědom toho, že to nepůjde změnit zpět dříve než za 3 měsíce. No nic, VPN nepomohla, stejně to na US store zakoupit nemohu. Aby to bylo ještě lepší, teď když navedu debetní kartu pro nákupy v ČR tak nemohu zakoupit nic, pro jistotu ani na CZ store. :)
Tak volám na support pro Xbox Live. Po půl hodině se mi ozve borka z CZ Microsoftu. Prý jsem byl varován. Říkám ale já tu hru chci a tohle byla možnost co teď, rád bych vrátil účet na CZ region, jinak nemohu nakupovat, zdali jim to jako Microsoftu nevadí? Mám peníze, mám kartu a jsem ochoten utrácet, ona vykrucuje se, vykrucuje se, ehm, mno nevím, víte to nejde, bla bla bla, a že prý jsem si měl být vědom toho co dělám.
Říkám podívejte paní, jsem platící zákazník mě je nějaká Vaše restrikce ukradená a borka mě normálně poté típla telefon. A to jsem mluvil celou dobu klidně a slušně.

OK tomu říkám skvělý support. No nevadí když Microsoft nechce mé peníze, jsem v klidu. Jde vidět jak Microsoftu záleží na zákaznících. Místo aby mě to softwarově přepla zpět, mě nebyla schopna a evidentně ochotna pomoct.

Odteď už u nich nic na MS store nekoupím ani když si budu moc za 3 měsíce převést účet zpět. Takhle se k platícím zákazníkům korporace chovat nemá. Dětem těch pár desítek her co tam mám bude stačit na dlouho a já mám PC. :)
Hrál tady někdo Raid Shadow Legends? Teď jsem to zkusil když každý YouTuber na to dělal reklamu a výdržel sem při tom asi hodinu, možná by mě to více zaujalo, kdyby tam bylo více cute postav :)
Dobrý deň, už neviem čo mám robiť, bol som prihlásený do epic games cez google a fungovalo to. Už niekoľko krát sa mi stalo, že som sa zrazu nemohol prihlásiť a neviem prečo. Už som si musel asi tri krát meniť adresu s heslom, aby som sa mohol prihlásiť, ale svoj účet som po každé stratil aj so svojimi skynmi v hre. Dal som do toho už dosť peňazí a po každé som to stratil. Už som zúfalý a nemá mi kto pomôcť. Bol by som veľmi rád keby mi už niekto vysvetlil, kde je problém. Veľmi pekne ďakujem. Lukáš

Zdroj: https://softmania.sk/poradna
@S4TW (22.03.2020 14:03): Je to trochu rozlítané, pravda. :-)

Epizodické hry stranou, u těch remasterů/remaků atd. se většinou rozhodujeme dle toho, nakolik je hra odlišná od originálu (nový engine, změny v hratelnosti, jiné studio atd.).

Pokud bych měl uvést jediný příklad za všechny jako argument, proč to rozdělovat co nejvíce, tak je to původní Warcraft III vs Reforged.
je tu vůbec nějaký systém ve vytváření profilů her? Proč třeba remastery jsou pod normální verzí (za mě OK), ale enhanced edition (BG, PT..) mají svůj profil, proč se v tom takhle zbytečně dělá bordel? Epizodické hry, kdy každá má svůj profil, je kapitola sama o sobě...
Tak jsem od zacatku prosince nehral prakticky nic jineho, nez wowko. Za par dni mi dobehne zaplaceny mesic a pak si dam pauzu, zas me to tahne k singleplayeru. Akorat zatim nevim, co si dam, do tech rozehranych se mi momentalne nechce...
@Jumas (16.03.2020 19:41): S hardiskami je este lepsie, prvy komercne predavany harddisk vyrobilo IBM v 1956, mal kapacitu 5MB, velky bol ako dve chladnicky, vazil cca tonu a cena za MB vychadzala 10 000$.

5.25 som este mal v 386 spolu s 3.5, neskor sme ich cez nejaky software formatovali na 1,6MB a boli stale velmi spolahlive, to tie male 3.5 zmetky sa dali formatovat na 1,7MB ale boli ovela chybovejsie takze sme to pri nich radsej nepouzivali.

8-palcovku som nikdy nazivo nevidel teda.... iba na videu.
@Kunick (16.03.2020 19:18): Já to taky nevěděl, jen jsem koukal, kolik palců měly ty velké a přišel jsem na to, že existovaly ještě větší :) Nejlepší je vývoj paměti :)

@Richmond (16.03.2020 19:19): My měly mechaniky na 5,25 diskety na střední v knihovně, kde byly prastaré počítače, které sotva zvládaly internet, ale jestli byly funkční, těžko říct. Já viděl 5,25 disketu jen ve vitríně s historickým hardwarem před počítačovou učebnou :) Osmipalcovku si z té vitríny ale nepamatuju.
@Jumas (16.03.2020 19:17): Osmipalcovku jsem měl, ale už jsem si pak řekl, že to je kravina to mít doma (byla čistá, "nepoužitá"), tak jsem jí vyhodil. Diskety co jsem testoval byly OK, ale rozhodně to nebyly všechny. No a 5.25" už nemám na čem jet, takže tam je to blbý a přitom právě těch mám v bigboxech možná nejvíc.

@Kunick (16.03.2020 19:18): To byl ideální matroš na pozorování zatmění slunce někdy před těmi 20 lety (nebo kdy přesně to bylo)