Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Lotus Esprit Turbo Challenge

90
3 hodnocení Platformy
Žánr

Forma
placená hra
Rozsah
samostatná hra
Multiplayer
ano

Lotus Esprit Turbo Challenge je prvním dílem trilogie závodních her Lotus. K dispozici je jediný automobil Lotus Esprit Turbo SE. S ním lze závodit až na 32 fiktivních tratích dle verze. Závodí vždy 20 automobilů a pro postup je nutné dojet do 10. místa. Ve verzích pro ZX Spectrum, Commodore 64 a Amstrad CPC je 16 aut a je nutné dojet do 8. místa. V následujícím závodě začíná hráč na tolikátém místě od konce, kolikátý dojel (první je poslední...). Během závodu je třeba hlídat stav paliva a v případě potřeby dotankovat. Tratě také obsahují překážky (voda, kameny, olej), kterým je nutné se vyhnout, jinak dojde ke zpomalení.

Obrazovka je rozdělena na horní a spodní polovinu. Při hře jednoho hráče je ve spodní části trvale krátká animace. Při hře dvou hráčů má každý standardně svoji polovinu obrazovky. Před závodem je možné zvolit z několika variant hudebního doprovodu. Tři úrovně obtížnosti také ovlivňují, kolik tratí je nutné dojet pro celkové vítěství. Hra byla také součástí kolekce Lotus Trilogy, vydané v roce 1994 na Amigu, Amigu CD32 a Atari ST.


Diskuze ke hře

Doposud o hře nikdo nediskutoval.


Nejlépe hodnocené komentáře

Doposud ke hře nikdo nenapsal komentář.