Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Hlášení programových chyb

Tento týden se mi stává, že po přečtení nějakého příspěvku zjistím, že se mi následně objeví v záložkách. Nejsou to všechny příspěvky, které si přečtu, ale málo jich také není.

Určitě na založit neklikám. Ani omylem na založit nenajedu. Stává se to i někomu jinému? Předtím s tímhle problém nebyl.
Vypadá to, že databáze nezvládá azbuku. Viz vývojář КиКо u hry Put in, kliknutí na něj vede místo do profilu do seznamu vývojářů, když na něj kliknu tam, nic se neděje :)
Pokud si rozkliknu svoji knihovničku "Rozehrané", vidím tam Factorio se starým coverem (ten nový jsem nahrával pár dní zpět).

Edit: Vyřešeno pomocí refreshe stránky. Ale nemělo by se to dělat samo? Moc tomu nerozumím, tak sorry, jestli je to blbost.
@ripper (04.11.2019 13:54): pro tebe je možná jméno přidávajícího nepodstatné, ale minimálně pro něj ne. Je to jedna z forem odměny, že je jeho jméno vidět u náhledu přidané hry. S tím, že by měl být název hry vidět celý ale samozřejmě plně souhlasím ;)
Dalo by se udělat něco v uříznutými názvy her v boxu Poslední přidané hry? Podle toho jaký má náhled tvar (na šířku je větší problém než na výšku), jak dlouhý má název, a jak dlouze se jmenuje přidávající, tak dost často je z názvu půlka uříznutá, občas není vidět vůbec nic. Člověk musí kliknout, aby se dozvěděl, co je to za hru. Ukázka zde:
https://i.imgur.com/vqggYS7.png

Co třeba nevypisovat, kdo to přidal? Triviální na úpravu, a ta informace je stejně nepodstatná.
Když si při vyhledávání rozkliknu Všechny nalezené hry v nabídce searchbaru (odkaz), tak mi to v seznamu neukáže early access, nevydané a zrušené hry (odkaz). Když si to rozkliknu ve Výsledcích hledání (odkaz), tak mi je to naopak ukáže (odkaz). Chtělo by to sjednotit, aby je to ukazovalo na obou odkazech.
Kliknu na hry s tímto štítkem, ale nezobrazí se všechny, které dotyčný štítek mají nastaven. Je to kvůli tomu reprezentativnímu hodnocení v žebříčku, takže se to v seznamu vyjetých her musí upravovat na Nezáleží, aby to fakt zobrazovalo, co má.

Pak ale ta možnost "Hry s tímto štítkem" nějak postrádá smysl. U mě momentálně Q.U.B.E 2, štítek epic.
Nevím, jestli to nebylo jen chyba třeba cache... ale:
u Outer Worlds mi to hlásilo 59 nových příspěvků (ukazovalo to i číslo nepřečtených na boční liště hry) ale zvýrazněných jich bylo jen 7. Z nálady předpokládám menší zásah cenzorů. Jenže číslo zustalo. Bohužel jsem zapoměl udělat screenshot.

Edit: Ted se mi tam ukázali - a to jsem viděl jako nejaktuálnější příspěvěk Franka na který jsem reagoval.

Možná opravdu nějak zaseklá cache.
přes odkaz v diskuzi jsem se dostal na komentář, přečetl a ohodnotil jej a když jsem pak znovu refreshoval titulní stránku, komentář byl stále "nepřečtený" a musel jsem na něj znovu kliknout
Na odkazech komentáře a editor příspěvků z rubriky nápověda chybí několik ikonek (asi vlivem aktualizace databáze). U komentářů jsou to ikonky + a - v sekci "Hodnocení komentářů" a u editoru příspěvků jsou to ikonky odkazů a ikonka videa v sekci "Obrázky a videa". Tam se taky nachází trojice videí, která nejdou spustit (nikdy jsem tam nebyl, možná je to tak schválně).

Screeny:
https://ibb.co/WsNfPCv
https://ibb.co/XxjyjYK
https://ibb.co/d5YRVbh
@ripper (08.10.2019 07:50): Bohužel přesné datum se bere v potaz jen v žebříčku, ale ve vlastních seznamech nebo v profilech vývojářů se hry řadí podle roku a sekundárně podle abecedy. Hry s neoznámeným datem vydání a zrušené hry se zase berou, jako kdyby vyšly v roce 2000, ale logicky by při řazení podle roku sestupně měly být na začátku (neoznámené datum) nebo na konci (zrušené) seznamu. Předpokládám, že to do budoucna bude vyřešeno.
Když kliknu na svoji záložku "Chci si zahrát" a seřadím hry podle roku vydání, tak se to sice řadí podle roku, ale již ne podle dne. V rámci roku jsou hry náhodně pomíchané. Takže mě hodně zmátlo, když jsem čerstvě vyšlou hru přidal do seznamu, pak jsem seznam zobrazil, a ona tam nebyla (ve skutečnosti byla, ale čekal jsem ji úplně nahoře, a ona byla někde uprostřed stránky). Vypadá to, že stejný problém je i v ostatních záložkách ("Hodnocené" atd), minimálně v zobrazení seznamu (poličku jsem nekontroloval). Můžete prosím opravit problém, aby bylo správné chronologické řazení?
V seznamu uživatelů seřazených podle počtu hodnocených her je chyba. Prakticky každý tam má o 1/2/3 hry vyšší počet než má na vlastním profilu. Příčin bugu může být několik, ale jednou z nich je změna statusu hry z freeware na placenou, která teprve čeká na vydání. Takže z profilu uživatele hodnocení zmizí, protože nevydaná hra se nemůže hodnotit, ale v seznamu uživatelů zůstane.
Chyba odhalena díky dnešního rozdávání plusek za komenty: během chvilky jsem dostal plus ke hrám Duk a Inquisition, u obou jsem tak dosáhl +10, body za opakovaně splnění achievementy jsem dostal jen za Duk. U Inqusitionu, kde je hodnocení už +11 (děkuju), splnění neproběhlo.

A druhá věc, vyhledávání her fulltextem v hlavní záložce her je ok. Vyhledávání při psaní příspěvků je hrozně pomalý, budí to dojem, že snad ani nefunguje.
Nápověda > Vážený průměr herních hodnocení > odstavec Reprezentativní hodnocení v žebříčcích
je tam překlep "Hodné známé a hodnocené hry..."
A teda ještě je tam informace o průměru z hodnocení z listopadu 2012, nešlo by to pro zajímavost updatnout?
Přidal jsem hru a do seznamu ke schválení je zařazena na první místo s označením "podporovatel". V současnosti ale podporovatel nejsem (u jména nemám hvězdičku).
Od nového updatu nějak blbne zobrazování spoilerů v diskuzích (alespoň tedy v profilech her). Pokud kliknete na diskuzi, funkce "zobrazit spoiler" (červené písmo) funguje normálně do chvíle, než kliknete na "zobrazit starší příspěvky" od této chvíle se v každém následujícím příspěvku zobrazuje už pouze rozostřené písmo a spoiler se nedá zobrazit.

Třebas v profilu hry SOMA je to krásně vidět, tam je těch "spoilerů" zrovna habaděj :).
@Eru (16.08.2019 18:51): "Pouze vybrané" funguje tak, že zobrazí hry, které byly vydány pouze na všech vybraných platformách - při označení všech by tedy musela být vydána na všech z nich (což není žádná).
Tento filtr by měl ukázat všechny hry které vyšly pouze na konzolích. Ale nezobrazuje žádnou hru.
Koukám, že je to i u zrušených her, které se také řadí, jako by byly "vydány" v roce 2000.
@Memphis (14.08.2019 13:20): Nevydané hry ne, ale některé zrušené ano, když se zruší během vývoje v předběžném přístupu. Bude jich však jen pár, takže to asi nemá smysl. Je pravda, že si to vždy mohu naklikat sám nebo jednoduše zobrazit pomocí posledních přidaných her, kde jsou zahrnuty opravdu všechny hry na DH. EA hry bych ale zahrnoval standardně i v tomto seznamu, protože ty se do žebříčku dostat mohou, nebo se mýlím? Žádná z nich totiž zatím reprezentativního hodnocení nedosáhla.

A ještě k těm hrám s neoznámeným datem vydání. Sice jsi změnil hodnotu, která se zobrazuje při odkazování na ně (místo roku 2000 na prozatím neoznámeno), ale databáze stále počítá s tím, že dané hry byly "vydány" v roce 2000. Protože se tak řadí v profilech vývojářů i v ostatních seznamech. Chtělo by to nějak vyřešit, aby se řadily na první místa.

A když už budeš u toho, tak by bylo dobré, aby se i v ostatních seznamech mimo žebříčku hry řadily nejen podle roku vydání, ale bralo se v potaz i přesné datum, jako je tomu právě v žebříčku. V profilech vývojářů nebo v mých seznamech to tak nefunguje a po roku se to řadí podle názvu.

A poslední věc, ve schvalovacím rozhraní vývojářů nejsou vidět změny v popisku a chybí zdroje (Google, Wiki a Moby). To by také stálo za to doplnit. To je asi vše, co mě teď napadá :) Je toho dost, ale kdybych to nenapsal teď, tak to zapomenu.
@Jumas (06.08.2019 15:41): Zobrazování let opraveno a plánované funkce aktualizovány. S tím zahrnováním zrušených a nevydaných her do žebříčku si nejsem popravdě jistý, ještě uvidíme - spíše bych je naopak nechal na vyfiltrování samotným uživatelem, když bude chtít, jelikož hodnocením se do žebříčku zapojit stejně nemohou.
@Memphis (13.08.2019 08:35): Pořád jsou ta čísla odlišná 664 vs. 701. Vím, že to souvisí s tím, že jsem odstraňoval stará hodnocení u nějakých her, ale to číslo u záložky "Hry" zůstalo stejné. A také vím, že ostatní uživatelé to vidí správně (momentálně 664). Eru a PavelU mají myslím stejný problém.
Při prohlížení na desktopu se zobrazují správně obrázky v profilu, které mají uvedené rozměry:
[img size="150x215"]
Na mobilu (Chrome) se obrázek zobrazí větší (přizpůsobí se šířce) a zadané rozměry nerespektuje.
Viz moje fotka na profilu.
Většina z toho, co jsem tu hlásil, je už v pohodě, ale něco ještě ne.

Když odkazuji na Desperados III (nebo jakoukoli hru s neoznámeným datem vydání nebo zrušenou hru) , tak je v závorce rok 2000 a stejně tak i u dalších her bez data vydání a zrušených her, mělo by tam podle mě být "prozatím neoznámeno" nebo čtyři nuly. Navíc se hry s neoznámeným datem vydání, zrušené hry a early access hry defaultně nezobrazují v seznamu všech her, ke kterému se dostanu přes žebříček (v posledních přidaných hrách bylo opraveno). Já bych asi defaultně všechny tyto hry zahrnoval a odfiltrovat si to pak může každý sám, protože je v žebříčku volba "Zobrazit všechny" a pod tím si představím úplně všechny hry na DH.

V plánovaných funkcích a rozšířeních jsou stále Profily zrušených her a Import vlastněných her ze Steamu.

Chyby v počtech záznamů v hlavičce uživatelského profilu opraveny nebyly viz 660 vs 697 her.
Kluci a holky, nevíte proč se mi nezobrazuje mnou nedávno udělené hodnocení v diskuzi u dané hry (GTA IV)?